OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Adventure race

1000 Miles Adventure klepe na dveře

2. ročník extrémního závodu Craft 1000 Miles Adventure startuje již příští neděli, tj. 1. července 2012. Vícedenní závod napříč Slovenskem a Českou republikou je otevřen pro bikery, běžce, chodce, koloběžkáře a všechny, kteří se pohybují vlastní silou.

Zakladatel závodu, zkušený účastník světových MTB ultramaratonů Jan Kopka, umožnil místním borcům pokořit na české podmínky opravdu velkou výzvu. Pravidla závodu definují start, cíl a trasu, kterou musí účastníci dodržovat. Stravování, noclehy či technický servis je zcela v režii závodníků, kteří si tak vše potřebné musí vláčet s sebou.

Letošní ročník startuje v nejzápadnějším cípu ČR a trasa kopíruje severní státní hranici s Německem a dál s Polskem až do Jeseníků, kde přes Oderské vrchy míří jižně k Bílým Karpatům. Na Slovensku vede povinná trasa vnitrozemím až k nejvýchodnějšímu bodu státu. Už z názvu závodu je patrné, že celková délka je cca 1000 mil (1 600 km).

Startovní pole čítá 100 odvážlivců (zájem o 100 startovních míst byl v době spuštění registrace enormní), kteří v těchto dnech finišují s přípravou. Dá se očekávat, že nejlepší bikeři trasu zvládnou za méně než deset dní. 5 bežců/chodců si však asi muselo vzít o něco delší dovolenou…

Detailní informace o závodu a průběžné výsledky během akce naleznete na www.1000miles.czPodobné články
Adventure race
17. 5. 2017 Petreček s BlackHill/OpavaNet přivezli ze Španělska „bramborovou“ medaili

Čtyři noci téměř bez spánku a v nohách přes pět set kilometrů v přímořské oblasti...

Celý článek
Adventure race
13. 2. 2017 Libercem se prohnala mrazivá 360tka

V sobotu byl v Liberci k vidění zvláštní úkaz. Ve ski areálu Vesec jste kromě běžkařů ve stopě...

Celý článek
Adventure race
1. 12. 2016 As much an expedition as a race – MS v AR Austrálie

Kdyby mi někdo před 5 lety řekl, že pojedu na mistrovství světa, tak bych mu...

Celý článek
Vaše Komentáře