OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Survival

Hannah EPO Survival prověřil fyzičku ve 13 hodinách pestrého závodu

V sobotu ve tři hodiny ráno, kdy většina z nás spí, vyběhlo 90 dvojic vstříc 13hodinovému dobrodružství, na trať závodu Hannah EPO Survival 2016. Po úvodním běhu do vrchu si dvojice již samy plánovaly, v jakém pořadí absolvují připravené disciplíny: Orientační běh, in-line brusle, skalní lezení, kánoe, vrhařský víceboj, skoky do vody, průzkum štoly, trekking, horské kolo a další. Na závěr již tak pestrého závodu účastníci slaňovali přímo do slapské přehrady z cholínského mostu, doplavali ke břehu a běželi do cíle vstříc zaslouženému odpočinku a sdílení zážitků.

Letošní ročník získal již po čtvrté titul Mistrovství České republiky v přírodním víceboji dvojic a odehrával se v okolí Slapské přehrady. Závod je založen na principu sbírání bodů za každou navštívenou kontrolu. Vynechání tedy neznamenalo diskvalifikaci, pouze nezískání bodů. Všichni strávili na trati 13 hodin plných outdoorových disciplín – unavení, ale šťastní, že si opět posunuli své hranice zase o kousek dál. Ke spokojenosti přispělo i nádherné počasí, takže obávané plavání bylo nakonec vítanou disciplínou.

DSC_4509_wm

Novinkou byl vrhačský víceboj, nazvaný „Vrhboy“. Jednalo se o házení na minimální vzdálenost třemi náčiními – oštěp, granát a frisbee. Zdánlivě jednoduchá záležitost, nicméně se ukázalo, že někteří závodníci měli tato náčiní v ruce poprvé, byl to tedy zážitek jak pro ně tak pro organizátory.
V kategoriích muži již tradičně zvítězil tým české reprezentace ve složení Tomáš Petreček a Jarda Krajník, v mixech vyhráli Barbora Válková a Pavel Kurz, všichni z týmu BlackHILL/Salomon/EPO. V kategorii Žen nasbíraly nejvíce bodů Jana Lenková a Jitka Akrmanová, které jely za tým Tili a Pechi.

Více o závodě Hannah EPO Survival 2016, kompletní výsledky a fotografie najdete na internetových stránkách závodu www.eposurvival.cz.

Výsledky
MUŽI (Body)
1. BlackHILL/Salomon/EPO – Jaroslav Krajník, Tomáš Petreček (3683)
2. VyKing.cz/Sportvisio – Jan Císař, Roman Šinkovský (3670)
3. EPO/Čelovky Lucifer – Petr Pruner, Petr Dvořák (3273)

MIX Body
1. BlackHILL/Salomon/EPO Barbora – Válková, Pavel Kurz (3573)
2. EPO Outdoor Outsiders – Simona Karochová, Josef Goder (3147)
3. Fénix Multisport/EPO – Jan Obuškevič, Kristýna Skalická (3050)

ŽENY Body
1. Tili a Pechi – Jitka Akrmanová, Jana Lenková (2605)
2. EPO modrobílá síla – Eva Zamrzlová, Martina Bochenková (2598)
3. BeManiax Madbike – Michaela Novotná, Věra Kvapilová (2536)

Podobné články
Survival
16. 12. 2019 Nezapomeňte se dobře připravit na další Krkonošský survival!

Chtěli byste si vyzkoušet v jednom dni urazit pár desítek kilometrů v zimních Krkonoších a Podkrkonoší?...

Celý článek
Survival
23. 11. 2019 Parkáč 2019 je minulostí…

V sobotu 9. listopadu se poblíž Jílového u Prahy jel poslední letošní závod Českého poháru...