OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Survival - jednotlivci

Krkonošský survival klepe na dveře

Nabízíme informace od organizátorů Krkonošského survivalu – náročného horského závodu trojic na 20 hodin za účasti české outdoorové špičky.

Pohled do startovního pole poukazuje, že se odehraje velmi zajímavý závod. Uvidíte poslední mistry ČR (muže i ženu) v extrémním outdoorovém vytrvalostním závodě jednotlivců Jesenický tvrďák, vítěze letošní LH24, 3 mužské vítěze posledních dvou ročníků B7, všechny medailisty poslední Pražské stovky, nebo jediného úspěšného účastníka celé běžecké sekce 1000 mil napříč Česko-Slovenskem. Mezi závodníky budou i členové vítězného týmu loňského evropského poháru v Adventure Race, přijedou 2 české účastnice a 5 účastníků loňského MS v Adventure Race ve Francii. Objeví se i mnoho dalších „známých“ jmen. Nejenom českých. Své zástupce bude mít i polský tým, který byl na zmíněném MS devátý a zvítězil v lednovém ME v AR v Polsku. Polské týmy budou celkem 4.

Nejen favorité ale dělají závod zajímavým. Mezi soutěžícími je mnoho těch, kteří s podobnou aktivitou teprve začínají. Limit 120 přihlášených (40 týmů) byl naplněn již v lednu. 12 z 55 týmů již ale odřeklo (a pravděpodobně se tak stane ještě několika dalším), takže je stále určitá šance zúčastnit se.

Závod se uskuteční ve výškách 500 – 1400 m n. m. Máme jasno ohledně 3 doplňkových disciplín. Jednou z nich bude krátký noční orienťák, další je zimní skalní lezení. Detaily o té třetí se účastníci dozvědí až po příchodu na místo (relativně blízko cíli). Prozradíme pouze to, že budou třeba sedáky.

Hlavní sponzor The North Face věnoval do závodu hlavní ceny ve formě poukázek na zboží. Týmům na bedně tedy nehrozí, že vyhrají vybavení, které již mají.

Ti z Vás, kteří budete chtít mít aktuální informace z průběhu závodu, se mohou připojit na naši FB stránku. Zde budeme průběžně popisovat průběh závodu. Možná zbude čas i na fotografie. Nechte se překvapit.

Michal Peitz

Web závodu: http://orientacni-hra.czPodobné články
Survival - jednotlivci
25. 4. 2017 Adrenalin Challenge – Cítím, že žiju!

Legendární Adrenalin Challege v Děčíně je spolu s doprovodným programem ojedinělou adrenalinovou akcí pro širokou...

Celý článek
Survival - jednotlivci
29. 3. 2017 Seznamte se s Labskou výzvou!

Máte rádi extrémní závody nedotčenou přírodou? Rádi nejen běháte po lesních cestách, ale také zdoláváte...

Celý článek
Survival - jednotlivci
25. 10. 2016 Extremní Triatlon Malevil Winterman 2016 ovládl Petr Vabroušek

V neděli 16.10.2016 v 5:00 hodin ráno odstartoval druhý ročník Malevil Winterman Xtreme Triathlon. Z...

Celý článek
Vaše Komentáře