OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Survival - týmy

Krkonošský survival otevře sezónu přírodních vícebojů!

Projděte si poslední informace před startem Krkonošského survivalu 2016, který letos startuje už popáté a již jako MČR v zimním přírodním víceboji pod hlavičkou ČAES. V pátek v noci vyběhnou tříčlenné týmy ze zatím nezveřejněného místa (odněkud z Jizerských hor) na 20 hodinový závod zimní krajinou. Přestože v nížinách moc sněhu není, v sobotu si ho závodníci mohou užít dosytosti.

Na týmy tento víkend čeká 40 kontrol v terénu, brod řeky, přírodní překážková dráha, časovka a přes 20 km na běžkách. Kromě úvodního prologu, což je takový malý noční orienťák, sloužící k rozdělení startovního pole, jsou všechny aktivity a stanoviště nepovinné, takže záleží jen na fyzičce a zkušenostech, jaká místa každý z týmů navštíví a kolik kilometrů během závodu urazí. Kontroly a disciplíny jsou různě bodově hodnocené, takže v úvahu přichází mnoho kombinací, jak tento závod absolvovat.

Akce bude kvůli předpovídanému počasí náročná. Teploty kolem nuly a sníh bude pravděpodobně nasáklý vodou… Startovní pole je složené z borců všech výkonností, od úplných začátečníků až po mistry ČR v různých outdoorových disciplínách a účastníky podobných závodů v ČR i ve světě. Na startu budou i 3 týmy z Polska. Nováčci tak mohou získat zkušenosti nejen “za účast”. Velkou předností je fakt, že si každý tým volí svou trasu a omezení je pouze formou času cíle. A proto se na trati mohou stále potkávat budoucí medailisté i s těmi, kteří si dali za úkol “pouze nějak dojít”.

Letos se účastníci podívají na několik rozhleden, projdou se řekou, vlezou si do hradní studny, a když se úplně nevyřídí, ještě si užijí pozávodní věčírek na horské chatě Kara. Pokud by se mezi čtenáři našli diváci, kteří by se chtěli podívat na trať, můžete se přijít podívat v pátek večer na Karu, kde se dozvíte podrobnosti. Nebo se podívejte na FB stránku závodu a sledujte průběžné aktuality.Podobné články
Survival - týmy
17. 11. 2017 Startuje registrace na oblíbený Krkonošský survival!

Právě začala registrace na Krkonošský survival 2018. Na start příštího závodu vás, stejně jako minulé...

Celý článek
Survival - týmy
22. 5. 2017 Hannah EPO Survival – 13 hodin plných adrenalinu

Mistrovství České republiky v přírodním víceboji dvojic se letos konalo již po šesté, tentokráte v Dobronicích u...

Celý článek
Survival - týmy
22. 4. 2017 Hannah EPO Survival 2017 – Poskládej si závod podle svého

Co děláš 13. května ve 3 hodiny ráno? Spíš? Vracíš se z večírku? A co spolu...

Celý článek
Vaše Komentáře