OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Adventure race

Mistrovství Evropy v AR 2013

Hned na začátku tohoto roku, přesněji ve dnech 23.-27. ledna, proběhne v Polsku velmi náročná a prestižní AR akce. Zimní extrémní závod Timex Winter Race totiž získal pro rok 2013 status Mistrovství Evropy a nabídne zajímavou konfrontaci předních evropských týmů. V krajině Nízkých Beskyd (jihovýchodní Polsko) připravili organizátoři více než 400 km dlouhou trať, kterou čtyřčlenné týmy (3 muži a 1 žena) absolvují střídavě na kole (260 km), pěšky (75 km), na běžkách (100 km) a dokonce i na koni. Mezi jednotlivé disciplíny budou vloženy speciální úkoly (např. lanové aktivity).

V minulém roce panovaly v Polsku velmi silné mrazy a několik závodníků muselo pro omrzliny odstoupit. Českému týmu CzAR Berghaus/ Merida/Nutrend (Tomáš Vaněk, Petr Bloudek, Tomáš Petreček, Zuzana Weissová) se přesto podařilo umístit na vynikající druhé příčce s dvouhodinovou ztrátou na vítězný polský tým.

Také letos nebudou na startu chybět Češi. O složení týmu Salomon/Suunto/OpavaNet si můžete přečíst zde:www.tomaspetrecek.czPodobné články
Adventure race
17. 5. 2017 Petreček s BlackHill/OpavaNet přivezli ze Španělska „bramborovou“ medaili

Čtyři noci téměř bez spánku a v nohách přes pět set kilometrů v přímořské oblasti...

Celý článek
Adventure race
13. 2. 2017 Libercem se prohnala mrazivá 360tka

V sobotu byl v Liberci k vidění zvláštní úkaz. Ve ski areálu Vesec jste kromě běžkařů ve stopě...

Celý článek
Adventure race
1. 12. 2016 As much an expedition as a race – MS v AR Austrálie

Kdyby mi někdo před 5 lety řekl, že pojedu na mistrovství světa, tak bych mu...

Celý článek
Vaše Komentáře