OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Survival - týmy

První zimní akce Přežít Kladno!

V sobotu 18. února se konal první závod druhého ročníku survivalových závodů Přežít Kladno!. O odhodlanosti a nasazení účastníků snad nejlépe vypovídá fakt, že i když si mohli vybrat mezi náročnější variantou Přežít Kladno a lehčím závodem Zažít Kladno, všech 18 přihlášených dvojic chtělo Kladno PŘEŽÍT včetně páru, který tvořil otec a jeho teprve patnáctiletý syn. Registrovány byly především mužské dvojice, čistě ženský pár odstartoval pouze jediný a zbývajících 5 soutěžních dvojic bylo smíšených.

Namrzlé silnice a zbytky sněhu představovaly pro účastníky této outdoorové akce samy o sobě jednou velkou adrenalinovou disciplínu, neboť účastníci absolvovali celou trasu závodu dlouhou cca 25 km na horském kole. Dalších 10 organizátory již předem připravených úkolů bylo pro jezdce mnohem více fyzicky i psychicky náročnější. Na odvážné účastníky čekal výjezd nebo sjezd z kopce u hradiště Sv. Jiří v blízkosti obce Libušín, válení obrovské dřevěné cívky od kabelu zapůjčené firmou Uniservis Hašek v areálu bývalé Poldovky, stavění sněhuláka z pneumatik od traktoru, osobních i nákladních vozidel v areálu překladiště MPS Kladno, logické úkoly na startu, výstup na laně pomocí lezeckého vybavení (muži do výšky 22 m, ženy do 16 m) ve školícím Polygonu Kladno – Singing rock, překonání 10 m hlubokého bývalého pískovcového lomu na lanovém traverzu, lyžování ve dvojici na 3 lyžích více méně po štěrku se zbytky zmrzlého sněhu, cesta šachtou v areálu Hornického skanzenu Mayrau či úkol v cíli závodu, který spočíval v resuscitaci figuríny, kterou pro svůj zdravotnický výcvik používají záchranáři z Místní skupiny Vodní záchranné služby v Kladně.

Všech 18 dvojic dorazilo v daném limitu a bez větší újmy na zdraví do cíle. Místo, kde na závodníky čekal hlavní rozhodčí soutěže, musely všechny dvojice vyluštit pomocí indicií posbíraných v terénu.

A co vy, přežijete s námi Kladno příště? Přípravy na další závod 15. 9. 2012 se už začínají pomalu rozbíhat.

Organizační tým
Sportovní areály města Kladna s.r.o.

www.prezitkladno.behy.euPodobné články
Survival - týmy
17. 11. 2017 Startuje registrace na oblíbený Krkonošský survival!

Právě začala registrace na Krkonošský survival 2018. Na start příštího závodu vás, stejně jako minulé...

Celý článek
Survival - týmy
22. 5. 2017 Hannah EPO Survival – 13 hodin plných adrenalinu

Mistrovství České republiky v přírodním víceboji dvojic se letos konalo již po šesté, tentokráte v Dobronicích u...

Celý článek
Survival - týmy
22. 4. 2017 Hannah EPO Survival 2017 – Poskládej si závod podle svého

Co děláš 13. května ve 3 hodiny ráno? Spíš? Vracíš se z večírku? A co spolu...

Celý článek
Vaše Komentáře