OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ultratrail

Saar Challenge – trailový závod osamělou přírodou Žďárských vrchů

Dne 23. září se v Hlinsku v Čechách, v městě na úpatí Žďárských vrchů, uskuteční 3. ročník trailového závodu Saar Challenge. Tento trailový závod napříč krajinou Žďárských vrchů nabízí svým účastníkům možnost pokořit tento stále opomíjený přírodní klenot v samém srdci České republiky.

 „Žďárské vrchy jsou mou srdcovou záležitostí. Ačkoliv se jedná o jedno z nejkrásnějších míst naší země, cíleně sem zavítá jen málokdo“, říká ředitel závodu Jakub Jaroš.

Saar Challenge nabídne tři trasy, které se od sebe liší svou délkou a obtížností

Saar Challenge nabízí tři trasy, které se od sebe liší svou délkou a obtížností. Nejdelší a nejextrémnější je dlouhá 64 kilometrů. Závodník při ní nastoupá více než 1 350 výškových metrů a pokoří nejvyšší místa Žďárských vrchů. Samozřejmě i vrchol nejvyšší – pověstných Devět Skal. Pro tuto trasu je navíc vypsána i soutěž dvojic, a to pro kategorie muži, ženy a mix. Další dvě trasy jsou dlouhé 39 a 21 km a i na nich si neodpočinete. Čeká Vás terén, polní a lesní cesty, pěšinky, louky, kamenité výběhy, místy technické seběhy, ale hlavně minimum asfaltu.

Místní osamělá kopcovitá krajina představuje skrytý přírodní klenot v srdci České republiky

Ideou závodu je zprostředkovat běžcům čistý sportovní zážitek a navrátit je k samé podstatě běhu. „Naším cílem není masová akce, jde nám o to, aby závodník pocítil souznění sebe sama s okolní přírodou, proto jsme omezili počet startujících na 200“, dodává ředitel závodu Jakub Jaroš. Dále čekejte krásnou trať, dobré občerstvovačky, kvalitní systém kontrol, pěkné zázemí a rozřazení do věkových kategorií tak, abyste se soupeři mohli adekvátně poměřit.

Vloni startovalo na všech tratích více jak 150 běžců. Nejdelší trasy se loňského roku zúčastnil a dle očekávání ji i vyhrál náš přední ultramaratonec Štěpán Dvořák, který přislíbil svou účast i pro tento rok. Trasu o délce 64 km zdolal za 5:41. I jemu se závod moc líbil a již nyní figuruje na soupisce startujících.

Online registrace za výhodnější startovné končí 1. září. Ke startovnému letos závodník navíc dostane i dárek v podobě funkčních běžeckých ponožek s logem závodu. Možné je přihlásit se i v den konání závodu.

Více na stránkách závodu www.saarchallenge.cz, kde se dozvíte další podrobné informace; včetně propozic, map a pravidel. Neváhejte a přijeďte, těšíme se na Vaši účast.Podobné články
Kratší závody
16. 11. 2017 Horský běh Smolník ovládli manželé Lamiovci

Tretí ročník HBS 2017 (Horský beh Smolník) priniesol skvelé výkony 216 zúčastnených bežcov a stanovil traťové...

Celý článek
Ultratrail
15. 11. 2017 Seriál Rock Point – Horská výzva zná termínovku pro rok 2018

Pořadatelé seriálu Rock Point – Horská výzva zveřejnili termínovku pro rok 2018. 8. ročník oblíbeného...

Celý článek
Skyrunning
18. 10. 2017 Tečka za bežeckou sezónou na Slovensku? Horský běh Smolník

  Horský beh Smolník (HBS) a jeho 3. ročník ponúkne v sobotu 11.11.2017 poctivé kilometre a vertikálne metre...

Celý článek
Vaše Komentáře