OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Survival - týmy

Závod Pilsenman 2013 zná své vítěze

V neděli 18. srpna se na louce U sv. Jiří v Plzni Doubravce odehrál 11. ročník sportovní akce Pilsenman. Sportovci si mohli zvolit ze dvou variant závodů – triatlonu IBIS Pilsenman Easy a kvadriatlonu Pilsenman. Závodu se zúčastnil rekordní počet sportovců a celkem se na start postavilo 118 závodníků. Letošní ročník poprvé absolvovalo i několik zahraničních sportovců.

Závod v triatlonu IBIS Pilsenman Easy je určen pro každého a věk závodníků se pohyboval v rozmezí od 11 do 44 let. Nejrychlejšího času 1:06:26 dosáhl Petr Janoušek. Mezi ženami se na prvním místě umístila Vendula Janoušková. Novinkou letošního IBIS Pilsenman Easy byla kategorie týmů, do které se přihlásilo 10 družstev. Po součtu jednotlivých časů se na prvním místě umístilo družstvo ve složení: Vendula Janoušková, Petr Janoušek a Dominik Tyrner.

Během vyhlášení vítězů došlo také na předání šeků s peněžními dary dvěma dobrovolnickým organizacím – Regionálnímu dobrovolnickému centru TOTEM a Dětskému centru Plzeň. Obě organizace převzaly 45 tis. korun od hotelu IBIS Plzeň Borská Pole a partnerů.

Do terénního kvadriatlonu Pilsenman se pustilo 53 odvážlivců a čekala na ně náročná trať složená ze čtyř disciplín. Podle očekávání organizátorů zvládl první muž v cíli celou trať pod pět hodin. Z celkového vítězství se v čase 4:41:00 radoval veterán Michal Peitz, který tak pokořil své mladší konkurenty. Druhý doběhl Richard Jánošík a třetí Miroslav Jun. V kategorii žen zvítězila Johana Šťastná. Kategorii dvojic mužů ovládla dvojice Pavel Mužíček a Ondřej Teplý, mezi ženami dominovala dvojice Andrea Jelínková a Petra Kavijová a smíšenou kategorii vyhrála dvojice Martina Janoušková a Michal Toner.

O zpestření se postaral tradiční účastník závodu Pilsenman Petr Weissar a obtížnou cyklistickou trať absolvoval na koloběžce. Uznání i potlesk přítomných diváků si zasloužil každý závodník, který se výzvu Pilsenman rozhodl pokořit.

1

„Jsem nadšený ze neustále narůstajícího počtu závodníků. Rád bych také poděkoval sponzorům a partnerům, bez jejichž podpory by se závod uskutečnit nemohl. Poděkování samozřejmě patří i všem dobrovolníkům, kteří pomohli během organizace závodu a utvořili jedinečnou atmosféru. Úspěch letošního ročníku pro nás bude skvělou motivací pro spuštění příprav na Pilsenman 2014, “ zhodnotil ředitel závodu Tomáš Eisner z Pilsenman Clubu.Podobné články
Survival - týmy
17. 11. 2017 Startuje registrace na oblíbený Krkonošský survival!

Právě začala registrace na Krkonošský survival 2018. Na start příštího závodu vás, stejně jako minulé...

Celý článek
Survival - týmy
22. 5. 2017 Hannah EPO Survival – 13 hodin plných adrenalinu

Mistrovství České republiky v přírodním víceboji dvojic se letos konalo již po šesté, tentokráte v Dobronicích u...

Celý článek
Survival - týmy
22. 4. 2017 Hannah EPO Survival 2017 – Poskládej si závod podle svého

Co děláš 13. května ve 3 hodiny ráno? Spíš? Vracíš se z večírku? A co spolu...

Celý článek
Vaše Komentáře