OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Krátké zprávy

Festival OBZORY opět nabídne bohatý běžecký program

Outdoorovo-cestovatelský festival OBZORY nabídne již potřetí pořádnou dávku zábavy, adrenalinu a novinek. Těšte se na běžecký program, kde se setkáte s osobnostmi ze světa běhu, které vám představí své výkony, poradí s tréninkem a odpoví na všechny vaše otázky.

Na koho se můžete z běžců těšit?

Na festivalu OBZORY uvidíte a uslyšíte o nejlepších výkonech této běžecké sezony. Setkáte se s osobnostmi, poslechnete si jejich příběhy a bude mít prostor se také zeptat na své dotazy.

Čerstvé dojmy vám přijde sdělit např. Radek Brunner, který se před nedávnem umístil na 3. místě v ultramaratonu Spartathlon, který se koná každoročně v Řecku. Tento extrémně náročný, 250 km dlouhý závod ale neběžel poprvé. I přes vleklé zranění se dokázal připravit a dosáhnout a historicky nejlepší český výkon na tomto závodě vůbec.

Dalším výkonem roku je bezesporu olympijský maraton v podání Evy Vrabcové Nývltové na letošních hrách v Riu. Obdivuhodné je nejen to, že zaběhla historicky nejlepší ženský maratónský čas na olympiádě, ale především to, že to byl její druhý maraton v životě. (První si zaběhla na jaře v Praze s přehledem pod kvalifikačním limitem.

Z dalších sportovců se můžete těšit na triatleta Petra Vabrouška a jeho povídání o ultramaratonu Des Sables v poušti, skyrunnera Ondřeje Fejfara a jeho letošní výkony ve světové skyrunningové sérii, stejně tak Michaelu Mertovou, naši v současnosti jednu z nejlepších horských běžkyň nebo na Zbyňka Cypru, který vám bude vyprávět o tom, jak se připravit na jeden z nejpopulárnějších tuzemských závodů, Beskydskou sedmičku.

ultramaratonec-radek-brunner-o-uspechu-na-spartathlonu

A co třeba cestovatelská nebo horolezecká dobrodružství?

Podělit se o svá cestovatelská dobrodružství přijdou také Mára HolečekJán SmoleňHonza TrávníčekLibor UherLenka KlicperováLáďa Zibura, Petr Horký, kapela Wohnout a mnoho dalších!

Na interaktivních workshopech nasbíráte know-how na skialpy, vysokohorskou turistiku a feraty, naučíte se vázat uzly, chodit po slacklajně a získáte detailní tipy na konkrétní túry a výstupy nejen v Alpách. Redaktor Světa outdooru a horský vůdce Vojta Dvořák poradí s vybavením a prozradí i své tipy na feratová dobrodružství.

Cestovatelské přednášky vás zavedou mimo jiné do Kyrgyzstánu, Nepálu, Číny,  Peru, na Srí Lanku, Balkán i kultovní Transsibiřskou magistrálu i do turisty neobjevených destinací třeba v Indonésii. Opět si můžete zatančit, zahrát na bubny, zkusit kaligrafii, tóny didžeridu nebo namalovat mandalu.

To vše podtržené skvělou atmosférou, setkáním s lidmi stejného ražení, ochutnávkou exotické kuchyně i hudby, předvánočním marketem užitečných dárků nebo večerní after-party a koncertem.


7 sálů, 30 osobností, 25 přednášek, 10 filmů a 25 workshopů.

Kompletní program najdete na: www.FestivalObzory.cz.

 

 

FOTO: světbehu.cz a archiv Radka BrunneraPodobné články
Výživa
26. 11. 2018 Výživa je klíčem k lepšímu sportovnímu výkonu. Povíme proč i na co...

Pracujete-li na své výkonnosti, je třeba myslet nejen na tréninkové dávky, ale také na správnou...

Celý článek
Výživa
25. 8. 2018 Křeče jsou postrachem vytrvalostních sportovců. Jak na ně?

Svalové křeče jsou vedle „hlaďáku“ snad největším strašákem vytrvalostních sportovců. Zřejmě i proto vyráží téměř...

Celý článek
Ostatní
10. 2. 2018 Jak na organizaci závodu jednoduše, chytře a za využití nejmodernějších technologií

Každý pořadatel závodu, ať už malého „pouťáku“, nebo velké akce, dobře ví, kolik se za...

Celý článek
Vaše Komentáře