OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Hory a lezení

Pozvánka na festival Expediční kamera Praha

Premiéra filmového festivalu EXPEDIČNÍ KAMERA v pražském AERU opět přináší nejlepší filmy o cestování a outdoorových sportech, středa 19. 2. 2014

Expediční kamera je přehlídka nejúspěšnějších cestovatelských a outdoorových filmů uplynulé sezóny, letos se koná již 5.ročník. I tentokrát je připravena pořádná dávka dobrodružství, objevování, adrenalinu a napětí. Nově i ve 3D! Takže co letos ve zkratce na Expediční kameře uvidíte? Pěší přechod jedné z nejdrsnějších pouští světa, výpravu za Pygmeji v Kongu, sólolezení v Yosemitech, u kterého se tají dech, první B.A.S.E. jump ve Vysokých Tatrách, první průstupy nádhernými kaňony v Kanadě a jako perličku ježdění na jednokolce v jeskyních.

Filmové projekce budou rozděleny do dvou promítacích bloků (cca 2x 150 min).

Odpolední program od 17:00, večerní program od 20:00

Odpolední program zahájí speleologický 3D blok Marka Audyho, který představí první český 3D dokumentární film DOMINO – HRA V PODKROVÍ ZTRACENÉHO SVĚTA o objevování nejdelší křemencové jeskyně ve stolových horách Venezuely. Následovat bude promítání stereoskopických (3D) fotografií z nejkrásnějších podzemních míst světa.

Ve večerním promítacím bloku vás čeká premiéra filmu TI Z LABSKÉHO ÚDOLÍ, kterou osobně uvede jeden z hlavních aktérů Jirka Slavík alias Prcek. Další host Jarda Krajník – účastník MS v Adventure Race – Costa Rica 2013 vám fotografiemi, videi a vyprávěním přiblíží tento 9 denní expediční nonstop závod.

V rámci pražské premiéry Expediční kamery si budete také moci prohlédnout tematickou výstavu Jakuba „Kajmana“ Šedivého z jeho vodáckých cest. A na závěr nebude samozřejmě chybět již tradiční tombola se spoustou nejrůznějších dárků od našich partnerů, kterým tímto patří velký dík.

Podrobný program najdete na webu: www.hedvabnastezka.cz

Facebook: www.facebook.com/Expedicka

Předprodej vstupenek od 5.2.2014 v kině Aero, Biskupcova 31, P-3 a na bouldrové stěně v Lokal Bloku, Náměstí 14. října 10, P-5.Podobné články
Hory a lezení
20. 3. 2016 68 nejlepších outdoorových tipů ve Švýcarsku

Chcete-li projet Švýcarsko kolem dokola a na každém místě zažít krásu hor a trochu adrenalinu, přibalte...

Celý článek
Hory a lezení
26. 6. 2015 Horolezci Petreček s Holečkem se pokusí o světový prvovýstup na „osmitisícovku“

Před Tomášem Petrečkem stojí další výzva. Opavský horolezec a extrémní sportovec 8. července odlétá na...

Celý článek
Hory a lezení
27. 8. 2013 Tomáš Petreček: Všichni to otáčeli s tím, že to nejde. Šlo to

Opavský, horolezec a extrémní sportovec Tomáš Petreček se minulý týden vrátil z pákistánského pohoří Karakoram,...

Celý článek
Vaše Komentáře