OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Výbava

Salomon S-Lab: trailové inovace bez hranic. Jak vznikají? + SOUTĚŽ o nový batoh batoh S-LAB ADVANCED SKIN3 12 SET!

Poslední roky zažívá trailové běhání ve světě neuvěřitelný boom. Lidé si postupně uvědomují přirozenost pohybu v horách a začínají trávit v přírodě čím dál více času. Ruku v ruce s rostoucí popularitou trailového běhání jde i vývoj nových produktů a vybavení pro nejrůznější horské disciplíny. Hnacím motorem právě v trailu je bezesporu firma Salomon, která prostřednictvím své inovativní závodní série S-Lab již několik let udává směr, jakým se trailové produkty vyvíjejí.

S-Lab = závodní vybavení vynikající funkčností i váhou

Co se tedy pod záhadným označením ukrývá? Jedná se o kolekci značky Salomon, která doslova posouvá hranice funkčnosti trailového závodního vybavení. Nejdůležitějším faktorem úspěchu série S-Lab je velmi úzká spolupráce inženýru a návrhářů s profesionálními atlety ze Salomonu.

Poslední roky se na podobě a revoluci mnoha produktů podepsal především dnes již legendární Kilian Jornet. Již od roku 2010 se Kilian začal objevovat prakticky na každém závodě v jiném oblečení, prototypy testoval na základě různých povrchů i klimatu. Po tom, co ho na věhlasném americkém ultramaratonu Western States překvapily vysoké teploty a horko, hned o rok později se na tento závod vrátil ve zbrusu novém S-Lab vybavení. I v tom je vidět schopnost návrhářů S-Lab zareagovat rychle a vyslyšet prosby atletů.

Kilian JORNET Emelie FORSBERG Chamonix Salomon

Charakteristickým rysem všech výrobků řady S-Lab je extrémně nízká váha, což jen podtrhuje závodní určení těchto produktů. Každý rok jsme tak svědky dalšího vylepšení u běžeckých S-Lab batohů, láhví, oblečení a zejména obuvi.

Každoroční setkání atletů na Salomon Advance Week vede k těm nejlepším produktům

Jak moc Salomon spolupracuje při vývoji svého vybavení s profesionálními atlety dokazuje také každoroční setkání těchto atletů v horách s názvem Salomon Advanced Week. Toto „soustředění“ se tradičně koná v začátku jarní sezóny, letos například na ostrově Mallorca. Na jedno místo se sjedou ti nejlepší horští běžci světa, jako Emelie Forsberg, Jonnathan Waytt, Anna Frost, Rickey Gates, Dakota Jones či již zmíněný Kilian Jornet. Celý týden mají možnost testovat novinky a prototypy, přičemž se jejich požadavky následně projeví ve finální podobě produktů.

4

Převratný model běžeckých bot S-Lab Sense

Jedním z přelomových okamžiků vývoje trailových běžeckých bot bylo uvedení dnes již proslulého modelu Salomon S-Lab Sense na jaře roku 2012. Za jeho vývojem stojí kromě samotných designérů především již zmiňovaný Jornet.

Kilianovými požadavky byly zejména extrémně nízká váha, dokonalý cit pro povrch, odpovídající ochrana chodidla a to v kombinaci s dostatečným gripem podrážky. Před designéry tak stál nelehký úkol, který ovšem nakonec vedl ke zrození právě S-Lab Sense. A bylo to opět na závodě Western States v roce 2011, kdy Kilian první prototyp Sensů testoval, tenkrát ho ovšem již donesly k vítězství. A takto boty ohodnotil Kilian Jornet: “Kromě všech technických vlastností si cením zejména rychleschnoucího materiálu. Během minuty bota uschne a já tak mohu pokračovat ve špičkovém výkonu .”

Model S-Lab Sense je v dnešní době k dostání již ve své čtvrté generaci. Aktuálně se vyrábí i ve verzi Ultra, která by na rozdíl od vyloženě závodních Sense měla nabídnout také delší výdrž materiálu a nepatrně víc podpory chodidla. Běžci toužící po „Kilianových“ botách si mohou také u obou modelů Sense a Sense Ultra vybrat verzi Softground, která vyniká výrazným gripem, který je speciálně navržen do bláta a extrémního terénu.

Popularitu řady S-Lab Sense podtrhují další modely vycházející z tohoto převratného modelu. Těmi jsou zejména již více tréninkově laděné modely Sense Pro a Sense Mantra.

2

Současná série S-Lab opět vyniká funkčností a nízkou váhou

Kromě zmiňovaného modelu Sense lze v aktuální sérii S-Lab najít i další modely běžeckých bot. Mezi ty nejúspěšnější patří klasické trailovky S-Lab XT 6 či model S-Lab Fellcross 3 určený do toho nejtvrdšího terénu. Řada Sense vynikající extrémně nízkou váhou v letošní S-Lab sérii pronikla i mezi batohy. Model S-LAB SENSE SET vážící neuvěřitelných 80 gramů běžci při závodě skutečně necítí. Vlajkovou lodí mezi trailovými batohy je již dlouhá léta další produkt z řady S-Lab a to S-Lab Advanced Skin 3.

S-Lab oblečení vyniká unikátní kompresní technologií EXO

Ovšem Salomon S-Lab nezahrnuje pouze obuv, ale také všechny další produkty spojené se závody v horách. Kromě bot S-Lab vyniká také v oblečení především díky unikátní technologii komprese s názvem EXO. Ta je speciálně navržena s ohledem na práci svalů, tak aby při výkonu pracovaly efektivněji. Zároveň EXO pomáhá běžcům s rychlou regenerací. Skvělým tipem může být například závodní triko S-Lab Exo Zip Tee v kombinaci s kompresními kraťasy Exo Twinskin Short, které kromě komprese díky své konstrukci zabraňují zbytečnému oděru v oblasti stehen.

Za zmínku stojí také fakt, že S-Lab není koncept zaměřující se pouze na trailové běhání. Tyto špičkové výrobky vyrábí Salomon také pro běžecké lyžování, skialpinismus a další sporty.

V České republice je S-Lab k dostání exkluzivně jen ve špičkových sportovních obchodech, které dokáží poskytnout prvotřídní konzultaci při výběru správného produktu.

Benešov: Sport Hobby (www.sporthobby.cz)
Frýdek – Místek: Salomon-run (www.salomon-run.cz, Salomon-run.cz podporuje některé z našich nejlepších běžců jako je Jan Zemaník nebo Tomáš Lichý, kteří na webu obchodu zveřejňují také recenze nových produktů)
Choceň: Runsport (www.runsport.cz)
Jilemnice: Intersport (www.sporthenych.cz)
Karlovy Vary: HUDY sport (www.hudy.cz/karlovyvary)
Liberec: Kerda sport (www.kerdasport.cz)
Pardubice: Fitness & Vitamin’s (www.vitaminshop.cz)
Pec pod Sněžkou: Intersport (www.sportpec.cz)
Praha: Běhshop (www.behshop.cz), HUDY sport Na Perštýně (www.hudy.cz), Trailpoint (www.trailpoint.cz)
Přerov: Best4run (www.best4run.cz)
Strakonice: Salomonshop (www.salomonshop.cz)
Vrchlabí: Qsport (www.qsport.cz)
Zlín: MůjBěh (www.mujbeh.cz)

A samozřejmě také ve značkových prodejných SALOMON BRAND STORES
Brno: OC Olympia
Ostrava: OC Nová Karolína
Plzeň: OC Plaza
Praha: OC Chodov, OC Nový Smíchov.

5

SOUTĚŽ O S-LAB BATOH!!!

Chcete vyhrát batoh SALOMON S-LAB ADVANCED SKIN3 12 SET? Stačí vyplnit soutěžní formulář na následující stránce a čekat, zda budete vylosování – soutěž o batoh Salomon.

(Prodejna Best4Run v Přerově)Podobné články
Výbava
1. 12. 2020 Tipy na dárky pro sportovce

Máte mezi blízkými milovníky pohybu? Nejlépe outdoorové sportovce, cyklisty či jiné vytrvalce? A přemýšlíte co...

Celý článek
Ostatní
15. 4. 2020 Výzva, která stojí za to – Do práce na kole

Výzva Do práce na kole každoročně směřuje k ozdravení měst a motivaci k bezmotorovému pohybu....

Celý článek
Ostatní
13. 3. 2020 Tipy na filmy a reportáže z extrémních závodů

Pár tipů na zajímavé video-reporty a dokumenty z tuzemských akcí. Vzdát můžeš zítra Dokumentární film...

Celý článek
Vaše Komentáře