OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Kratší závody

Trail Sázava: nový běžecký závod v přírodě nedaleko Prahy

Představujeme vám zcela nový běžecký závod z dílny redakce SvetBehu.cz. Pokud si chcete zaběhnout krásnou trasu v přírodě nedaleko Prahy s fajn lidmi, pak se registrujte na běžecký závod Trail Sázava.

Na jih od Prahy nad vesničkou Pikovice vyhloubila řeka Sázava krásný kaňon s nádhernou přírodou a skalními útvary. Pikovická jehla, peřeje, rezervace plná mohutných dubů pod vrcholem Medník, lesní mechové cestičky. Unikátní FANDÍCÍ TÝMY. Trasa na 16 nebo 10 km, 600 nebo 370 metrů převýšení, 99,9 % lesní cesty a cestičky – to je závod TRAIL SÁZAVA.

Připravte se na pořádný trail, kratší trasa bude méně náročná

Trasa povede částečně po naučné stezce Medník, mezi skalkami podél řeky Sázavy a skrz krásné lesy. Delší trasa bude ale skutečně náročný trail. Na 16 km běžci nastoupají téměř 600 metrů pozitivního převýšení, vyběhnou si i na samotný vrchol Medník. Na cestě budou ale i překážky vybudované lidskou rukou, třeba 2x kamenné lesní schodiště. Na závěr si užijou krásný seběh z vrcholu.

Kratší trasa má i menší stoupání, ale i tak je to důstojná trať, po jejímž překonání na sebe můžete být pyšní. Bude vedena převážně podél Sázavy. Cestička je sama o sobě ale také zvlněná, proto i zde se výškové metry nasbírají.

Občerstvení, řeka Sázava, zdravé občerstvení a dokonce hlídání dětí!

Pořadatelé také slibují kvalitní zázemí závodu. „V zázemí bude zdravé občerstvení, saláty, grilované maso, čočková polévka nebo běžci oblíbený humus s pitou. Dobře vybavená občerstvovačka je samozřejmostí.“ popisuje Michaela Gladišová z organizačního týmu závodu. V případě teplého počasí se závodníci budou moct zchladit v řece Sázavě. Trať samotná vede hodně ve stínu a hlubokém údolí řeky, takže i v případě velkého vedra by to mělo být OK. Sprchy a sociální zařízení jsou zajištěny v klubovně u fotbalového hřiště.

Je ale myšleno i na ty nejmenší. V Pikovicích v místě závodu se budou konat také dětské závody rozdělené na 7 kategorií podle věku a rodiče budou mít možnost své ratolesti odložit na hlídání během svého výkonu do dětského koutku, kde pro ně bude připraven zábavný program a dostanou dokonce běžecké vysvědčení (známkované předměty budou Běh, Rozcvičování, Odpočívání a Fandění).

Registrace spuštěny, zvýhodněné jsou páry a kategorie “Legendy”

Celkově si od závodu slibujeme především pohodovou akci, kterou si užijí celé rodiny s dětmi. Registrace jsou zvýhodněné pro platící předem, ale číslo bude možné zakoupit i na místě. Zvýhodněné startovné je pro páry a pro tzv. kategorii „Legendy“.

A co jsou to ty unikátní FANDÍCÍ TÝMY? Podívejte se do propozic závodu – www.svetbehu.cz/trail-sazava

 Podobné články
Kratší závody
20. 2. 2019 Mizuno Trail Running Cup otvírá registrace, nově zamíří i do Brd

Na brdský hřeben po stopách nejstaršího maratonu v zemi zamíří poprvé účastníci Mizuno Trail Running Cup....

Celý článek
Horské maratony
5. 2. 2019 World Marathon Challenge 2019 je za námi, Petr i Filip Vabrouškovi si...

Běžet maraton je pro leckoho velká výzva. Běžet během jedné sezóny 7 maratonů už je...

Celý článek
Kratší závody
29. 1. 2019 Blíží se Lipno Ice Marathon, letos na ledu!

Lipno Ice Marathon, jediný a jedinečný ledový maraton nejen v České republice, ale i ve střední...

Celý článek
Vaše Komentáře