OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Kratší závody

Běh do Řitky odstartuje letošní Inov-8 Krosový pohár

Inov-8 Krosový pohár představí v letošním roce tři nové závody, kterými doplní sérii pěti krosových tras. Po svém boku bude mít silné partnery a v rukávu ještě vymazlenější trati, kde asfalt nemá co dělat.

V loňském roce nám organizátoři představili nový běžecký závod Trail Sázava, který provedl nadšené běžce technicky náročnější ale krásně pestrou tratí kaňonem Sázavy. Uvolněná atmosféra byla umocněná tropickým počasím počínajícího léta a premiéra se povedla na výbornou.

O pár měsíců později si odbyl svou premiéru další terénní závod ze stejné dílny a byl jím Kros Bučiny. Lokalita Voděradských bučin poskytla závodu prvního listopadového víkendu krásnou kulisu a řádící vichřice dokonce vystřídalo slunko, které probarvilo zlatavé listí i tváře rozcvičujících se běžců. Podzimní atmosféra byla kouzelná a na 350 dospělých závodníků si mohlo užít opět dvě trati o délce 10 a 15 km po lesních cestách, cestičkách a pidicestičkách. Prokličkovali mezi balvany, pár jich ladně přeskočili a pak už je čekaly jen skály, potok a měkký došlap po celou cestu. V zázemí rozhodně nepanovala dušičková atmosféra, kterou kalendáře velel, naopak, veselí a radost z výkonu všech přítomných opět nasytily vzduch a pouze věnečky z cukrárny připomínaly zmíněný svátek.

Co nás čeká letos

Délka tras 11 a 15 km se osvědčila, zrovna tak jako výrazné převýšení dlouhé trati. Ukázalo se, že běžci nejsou bábovky, terén a přírodu milují stejně, jako tvůrci závodů, a tak se v letošním roce můžeme vedle Inov-8 Krosu Sázava a Inov-8 Krosu Bučiny těšit na tři další. Společně vytvoří sérii, která bude průběžné hodnocena, a v závěru roku se dočkáme vítěze Inov-8 Krosového poháru, který bude ve Voděradských bučinách slavnostně vyhlášen.

Sezónu otevře nováček v termínovkách, který zve závodníky na Inov-8 Brdský kros: Běh do Řitky. Startuje již 14. 4. 2018. Organizátoři tu přichystali náročnou trasu přes skály a po hřebenech, v roklích i kamenných polích, za odměnu je pak provede krásnými lesními cestičkami, to však, aby byla pozornost běžců odvedena od dalšího stoupání. Převýšení je tu skutečně úctyhodné 580 m na 15 km a ani 11 km trasa nebude tentokrát velkou úlevou při 440 m stoupání. Krása brd ale rozhodně bude stát za vynaloženou námahu!

Květen přinese krom májových polibků a rozkvetlých třešní další lahůdku do seznamu opravdových trailových fajnšmekrů. Inov-8 Sklaní kros v Českém ráji.

Začínající léto můžete oslavit „starým známým“ Inove-8 Krosem Sázava, přes prázdniny vás nechají tvůrci oddechnout a nabrat síly na nabitý podzim! Hned v září totiž zazáří poslední nový přírůstek, Inov-8 Koko kros, odhalující krásná zákoutí Kokořínska a podzimní Inov-8 Kros Bučiny zaujme letos své místo v říjnu.

Přesné termíny a soupis lokalit naleznete na www.KrosovyPohar.cz

Testování bot, sportovní výživa, hlídání dětí i nevšední občerstvení v cíli

Na každém závodu se běžci mohou, krom vypiplaných terénních tratí, těšit také na skvělou atmosféru a doprovodný program, který jim v letošním roce pomohou dokreslit partneři závodů. Titulárním partnerem je Inov-8, specialista na výrobu krosové obuvi a doplňků ke krosům, maratonům a horským běhům. V rámci spolupráce s Rock Pointem tak bude na přítomné Trail running station připravena obuv z jejich dílny a běžci ji budou moct rovnou otestovat v prostředí, pro které byla stvořena. Krom obuvi zde budou prezentovány brýle Julbo, batohy Osprey , Hydroflask nebo Saxx. Bude z čeho vybírat!

O vyváženou stravu a doplnění energie se na závodech postará Iswari, výrobce 100% přírodních sportovních směsí, které bude možno na místě rovnou ochutnat. Stylový multifunkční doplněk značky Buff si pak vybojuje vítěz mezi svými odměnami, šanci budou mít ale i ti pomalejší, kteří zavítají k Buff stánku.

O děti běžců bude po čas jejich závodu opět postaráno při výuce fandění, tvorbě medailí a jiných aktivitách v dětském koutku. Pokud už jste v uplynulé sezóně některý ze závodů běželi, víte, že v cíli čekal na každého přeživšího věneček či rakvička. Nechme se tedy překvapit, čím nás tvůrci odmění tentokrát.

 

 Podobné články
Skyrunning
24. 3. 2019 Tatranské klasiky znají svůj termín!

Kdy se letos uskuteční oblíbené horské běžecké závody ve Vysokých Tatrách? 27. 7. 2019 –...

Celý článek
Kratší závody
20. 2. 2019 Mizuno Trail Running Cup otvírá registrace, nově zamíří i do Brd

Na brdský hřeben po stopách nejstaršího maratonu v zemi zamíří poprvé účastníci Mizuno Trail Running Cup....

Celý článek
Horské maratony
5. 2. 2019 World Marathon Challenge 2019 je za námi, Petr i Filip Vabrouškovi si...

Běžet maraton je pro leckoho velká výzva. Běžet během jedné sezóny 7 maratonů už je...

Celý článek
Vaše Komentáře