OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Horské maratony

Jízdní řád Horské výzvy v roce 2020

Pořadatelé seriálu Rock Point – Horská výzva zveřejnili termíny jednotlivých závodů pro rok 2020. Přestože je na programu opět sedm závodů, seriál bude co do závodění poněkud bohatší. Úvodní závod na Vysočině se po loňské premiéře jako bonusový běh stává plnohodnotnou zastávkou, kde běžci budou brát body do celkového hodnocení.

„Ano, to je zásadní změna v termínovce jubilejního desátého ročníku Horské výzvy. Loni jsme závod na Vysočině měli jen jako bonusový. Běžci se na úvod mohli tak trochu nezávazně oťukat a zjistit, kdo na tom po zimě jak je. Letos jsme z Geohunter race už udělali závod, který bude plnou součástí celé série a samozřejmostí budou obligátní tři délky tras,“ sdělil Pavel Zitta, ředitel seriálu Rock Point – Horská výzva.

Milovníci horských běhů a trekingu tak 10. ročník začnou hned zostra. První závod na Vysočině je na programu už v posledním dubnovém víkendu. Běžci se ve vyhlášené Vysočina aréně v Novém Městě na Moravě setkají 24. a 25. dubna. Následovat pak bude každý měsíc jedna zastávka v již zaběhlém pořadí. Květen bude patřit Beskydům, červen Krušným horám, červenec Šumavě, srpen Jeseníkům a září Krkonoším, kde šestým závodem skončí oficiální bodovaná část. Oblíbený seriál však skončí až v říjnu ještě více oblíbeným závěrem na Pálavě. Právě tam také budou vyhlášeni nejlepší běžci celé série, ale ještě před tím si každý bude moci zaběhnout samostatně hodnocený 7. bonusový závod se startem i cílem v mikulovském amfiteátru. „Pár změn nás v roce 2020 čeká, jelikož se budeme i nadále snažit stále zvyšovat kvalitu a úroveň celého seriálu. Jsme rádi, že již máme potvrzenou termínovku, která odpovídá již zavedenému standardu. I nadále platí, že registrace na jednotlivé zastávky bude spuštěna až tehdy, když bude i všemi orgány plně potvrzena celá trasa závodu. Řekl bych, že s jednotlivými ambasadory se nám v předchozích letech podařilo přichystat velmi atraktivní běžecké trasy, a tudíž je na co se těšit,“ podotkl Pavel Zitta.

Jubilejní ročník bude mít celkem sedm zastávek, z nichž je prvních šest bodovaných a hodnocených do celkového pořadí. Na každé zastávce budou připraveny tradiční tři distance –  Long, Half a Short o přibližných délkách 64, 31 a 17 km. Na každé zastávce budou soutěžit jednotlivci, dvojice i dogtrekaři. Lišit se tak bude jen závěrečný bonusový díl, který přinese jen dvě kratší distance vypsané pouze pro jednotlivce. „Pevně věřím, že ten kulatý rok, kdy v roce 2020 slavíme přesně 10 let horských výzev, bude pro každého velkou motivací. Už teď se těším na věrné tváře, které celá ta léta potkáváme, ale také na ty nové, které k nám přijedou překonat vlastní výzvy. Letos jsem více sledoval jednotlivé účastníky a přiznám, že mi velkou radost dělaly ty obrovské rozdíly mezi nimi, což jen dokazuje, že každý si může najít vlastní důvod k pohybu a vlastní motivaci. A jsem strašně rád, že můžeme být tím motorem, který účastníky pohání a vlastně i spojuje,“ těší se na novou sezónu Horských výzev ředitel Pavel Zitta.

Termíny roku 2020:

  1. závod – Vysočina – Nové Město na Moravě 24. – 25. 4. 2020)
  2. závod – Beskydy – Trojanovice (22. – 23. 5. 2020)
  3. závod – Krušné hory – Boží Dar (26. – 27. 6. 2020)
  4. závod – Šumava – Železná Ruda (17. – 18. 7. 2020)
  5. závod – Jeseníky – Červenohorské sedlo (7. – 8. 8. 2020)
  6. závod – Krkonoše – Pec pod Sněžkou (11. – 12. 9. 2020)
  7. bonusový závod – Pálava – Mikulov (10. 10. 2020)


Podobné články
Ultratrail
8. 9. 2020 BESKYDSKÁ SEDMIČKA SE I PŘES MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ POVEDLA!

Česká republika má po uplynulém víkendu úspěšně za sebou jednu z největších sportovních akcí letošního...

Celý článek
Kratší závody
14. 4. 2020 Jaroměřský kros 2020 se uskuteční v náhradním termínu a za podpory hvězd...

Aktuální situace organizátory donutila hledat náhradní termín a to se podařilo! Letos se tedy závod...

Celý článek
Kratší závody
11. 2. 2020 Kratochvílová, Formanová, Šebrle – Jaroměřský kros 2020 podpoří osobnosti české atletiky

Jaroměřský kros bude letos v dubnu slavit 10. narozeniny a oslavy závodu pojali organizátoři skutečně...

Celý článek