OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ultratrail

Olaf Čihák o Pražské stovce 2012

Posledním významným ultratrailem letošního roku bude bezesporu Pražská stovka (7. – 9. prosince). Tento závod v okolí hlavního města získává rok co rok na oblibě, což je především zásluha hlavního organizátoraOlafa Čiháka, kterému se daří vytvářet zajímavé trasy a nalákat tak na start spoustu vyznavačů těch nejtěžších závodů.

1. Letos se uskuteční 19. ročník, takže závod má úžasnou historii. Jak se postupem času vyvíjel? Od kdy se na akci začali objevovat ultra běžci?

Dá se říci že běžci byli na Pražské stovce hned od začátku, ale nebylo to v takovém množství jako dnes.

2. Můžeš stručně představit letošní trasu (vzdálenost, převýšení, zajímavá a nejtěžší místa)?

Přesnou trasu ještě dolaďujeme. Měřit by měla max 125 km a převýšení bude cca 4200 m+. Zajímavých míst a náročných míst bude jistě mnoho. V okolí Prahy nemáme žádné opravdové hory, nicméně hluboce zaříznuté kaňony řek Vltavy, Sázavy a Berounky vytvářejí nádhernou a drsnou scenérii. Trať bude tedy plná sice krátkých ale strmých výstupů a seběhů.

3. Kolik odhaduješ účastníků? Mohl bys z již přihlášených vypíchnout známá jména, která se pravděpodobně porvou o přední příčky?

Zatím máme kolem 500 přihlášených. Na letošní vítěství si dělá zálusk docela široká skupina vynikajících ultra běžců a extrémních sportovců a nerad bych na někoho zapomněl. Na čelních pozicích se jistě budou pohybovat Zbyněk Cypra, Michal Čeladník, Rostislav Filipec, Honza Havlíček, Martin Stárek, Tomáš Svoboda, Michal Peitz, Jakub Řídel nebo Honza Zemaník.

U něžného pohlaví jsou hlavní favoritky Alena Cermanová, Božena Kováčová, Klára Rampírová a Michaela Polakovičová.

Velkou neznámou může však být více než stovka zahraničních účastníků. Někteří z nich se budou jistě také účastnit bojů na špici.

Pražská stovka ale není jenom o závodění a má mnoho dalších rozměrů. Od poznávání krásné přírody či krátké posezení v příjemných hospůdkách na trati a setkání s kamarády. Jde hlavně o to aby si to všichni užili.

4. Pražská stovka je zároveň posledním podnikem Československé tisícovky 2012, podaří se někomu absolvovat všechny akce?

Vzhledem k tomu že se v CS-1000 dají nahradit dvě základní akce takzvanými žolíky, mají letos už základní tisícovku splněnou Jirka Hofman a maďarský účastník József Verőcei. Po proběhnutí Loučení a Pražské stovky jich určitě několik přibude. Šanci na absolvování mají Lásló Barta, Jarda Koptiš, István Rudolf, Honza Suchomel a Anna Őrsi.

5. Ve spojení s “Loučením” tvoří Pražská stovka EXTRÉMNÍ KOMBINACE V ULTRA TRAILU. Můžeš tuto kombinaci popsat?

EKUT – je extrémní závod o třech etapách 284 km / 11 100 m+. První etapa startuje tento pátek ráno v Lovosicích. Na závod je přihlášeno zhruba 70 extrémistů. (pozn. již proběhlo – http://louceni.webnode.cz)

6. Příští rok bude mít Pražská stovka jubileum (20.ročník), máš už v hlavě něco speciálního nebo bude závod ve stejném duchu jako poslední ročníky.

Určitě si nenechám ujít příležitost a vymyslím něco speciálního. Můžu však slíbit, že už letošní Pražská stovka bude plná překvapení. :-)

Olafovi patří velký dík nejen za tento rozhovor, ale především za organizátorskou práci s Pražskou stovkou a CS-1000.

Webové stránky závodu: www.dalkovepochody.cz/ps.htm

Facebook skupina Pražské stovky: PS 100

Facebook skupina CS-1000: CS-1000Podobné články
Ultratrail
8. 9. 2020 BESKYDSKÁ SEDMIČKA SE I PŘES MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ POVEDLA!

Česká republika má po uplynulém víkendu úspěšně za sebou jednu z největších sportovních akcí letošního...

Celý článek
Ultratrail
21. 1. 2020 Štverák a Ševčíková králem a královnou Lysé hory 2020!

Extrémní vytrvalostní závod KILPI 24 hodin na Lysé hoře (LH24) s pořadovým číslem 9 je...

Celý článek
Ultratrail
14. 1. 2020 Lysá hora nedá účastníkům LH24 ani metr zadarmo!

Těžký a tvrdý závod čeká letos všechny odvážlivce 9. ročníku extrémního závodu KILPI 24 hodin...

Celý článek