OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ultratrail

Poslední dny zbývají do startu Rock Point – Zimní výzvy 2015

Do startu 3. ročníku podniku Rock Point – Zimní výzva chybí posledních pár dní. Na nejextrémnější zimní outdoor-survivalový závod dvojic ve volném terénu a bez jištění, který se koná na území ČR, se přihlásilo na dvacet dobrodruhů. Prvenství hodlají obhájit loňští vítězové Pavel Paloncý s Filipem Šilarem.

Na startu, který je na programu příští středu 18. února, nebudou chybět ani někteří domácí borci a předchozí účastníci. V kategorii mix týmů si pozornost zaslouží Eva Filipiová ze Šumperka. Ta ale nebude startovat s Jiřím Tomáškem, jak měla opět v plánu. „Jirka má problémy s kolenem, a tak jsem musela na poslední chvíli shánět nového parťáka. Už to vypadalo, že závod budu muset vzdát ještě před jeho zahájením, ale nakonec k sobě mám kolegu, kterému věřím, přestože to pro něj bude první zkušenost z podobné akce,“ prozradila Eva Filipiová, se kterou do extrémního závodu vyběhne Petr Wala.

Přestože se závodní pole oproti loňsku silně obměnilo, zkušená dvojice Pavel Paloncý a Filip Šilar chybět nebude. Vítězové předchozího ročníku hodlají přinést zlatý skalp i letos. Tentokrát ale trať doznala citelných změn. Zatímco loni si běžci mohli vybrat ze dvou různě dlouhých tras, tentokrát pořadatelé připravili trať jedinou. Ta má být jakýmsi kompromisem délek loňské “Short” a “Long” verze. “Papírově” má měřit 168 km, což v reálu bude znamenat rozpětí mezi 220 a 260 km v závislosti, kudy se běžecké dvojice vydají. Závod se navíc nepůjde z bodu A do bodu B, ale celý se odehraje na jednom dlouhém okruhu se startem i cílem v Pavlínině dvoře v Šumperku. „Tím, že pocházím ze Šumperka, by to mohla být pro mne psychologická výhoda, kdy se na konci okruhu uzavře celá kapitola závodu. Na druhou stranu, kdyby se trať šla stejně jako loni, už bych mohla více těžit ze zkušeností z jednotlivých pasáží. I tak se už moc těším,“ podotkla Eva Filipiová.

Zcela odlišné navíc panují i klimatické podmínky. Zatímco loni atleti prakticky celý závod kvůli nedostatku sněhu a teplému počasí odběhli, letos už budou více využívat povolených podpůrných prostředků v podobě lyží, běžek či sněžnic. „Uvidíme, jaká to bude výhoda. Zkoušela jsem si teď pohyb ve volném terénu ve sněhu a budeme si muset opravdu dobře rozplánovat, kde běžky použijeme, abychom naopak díky nim neztráceli. Domnívám se, že běžky bude možné použít maximálně z poloviny,“ plánuje Filipiová.

Poslední dny zbývají do startu Rock Point – Zimní výzvy 2015

Na odvážlivce čeká trasa přes tři kraje – Olomoucký, Moravskoslezský a Pardubický a běžci budou muset přejít přes vrcholy Pradědu, Kralického Sněžníku či Suchého vrchu. Celé martýrium odstartuje ve středu v Pavlínině dvoře v Šumperku, kde pořadatelský tým připravil také doprovodné kulturní odpoledne pro veřejnost. Program zahájí v 15 hodin kapela Madalen, po které přijde produkce skupiny Zákaz vězdu a Buranů z New Jersey. Od 19 hodin budou postupně představeni jednotliví účastníci, kterým v závěru programu popřeje starosta Šumperka Zdeněk Brož. Těsně před samotným startem ve 20 hodin nebe rozzáří ohňostroj. Na místě nebude chybět občerstvení s punčem či svářákem nebo grilovanými klobásami. „Věřím, že návštěvníci sportovcům připraví pro start odpovídající kulisu a užijí si slavnostní start s nimi. Kulturní odpoledne má totiž benefiční charakter. Výtěžek ze symbolického vstupného 20 korun bude věnován na léčbu Lukáše Bílého, který je upoután na invalidní vozík,“ zve na slavnostní start ředitel závodu Rock Point – Zimní výzva Pavel Zitta.

Program kulturního odpoledne před startem závodu Rock Point – Zimní výzva (středa 18. 2.):

15:00 – 16:00 vystoupení kapely Madalen – Zábřeh
16:30 – 17:30 vystoupení kapely Zákaz vězdu (punk/rock – Myslechovice)
18:00 – 19:00 vystoupení kapely Burani z New Jersey (ska/punk – Mohelnice)
19:00 – představení závodu a jednotlivých týmů
19:50 – slovo starosty města Šumperk – Mgr. Zdeňka Brože
19:55 – slavnostní ohňostroj
20:00 – START závodu Rock Point – Zimní výzva 2015Podobné články
Ultratrail
8. 9. 2020 BESKYDSKÁ SEDMIČKA SE I PŘES MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ POVEDLA!

Česká republika má po uplynulém víkendu úspěšně za sebou jednu z největších sportovních akcí letošního...

Celý článek
Ultratrail
21. 1. 2020 Štverák a Ševčíková králem a královnou Lysé hory 2020!

Extrémní vytrvalostní závod KILPI 24 hodin na Lysé hoře (LH24) s pořadovým číslem 9 je...

Celý článek
Ultratrail
14. 1. 2020 Lysá hora nedá účastníkům LH24 ani metr zadarmo!

Těžký a tvrdý závod čeká letos všechny odvážlivce 9. ročníku extrémního závodu KILPI 24 hodin...

Celý článek