OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ultratrail

Rock Point – Horská výzva míří do Jeseníků

Seriál Rock Point – Horská výzva se překlopil do druhé poloviny. Už příští týden je na programu čtvrtá z pěti letošních zastávek série horských běhů a trekingu. Předposlední díl se odehraje v Jeseníkách, kde bude na běžce dohlížet ambasador a běžecký nestor Zbyněk Cypra. Na účastníky opět čekají atraktivní lokality, parádní trasy a především atraktivní ceny.

„Jesenický závod si dovolím označit jako tradiční. Byl to vůbec první závod, kterým v roce 2011 celá naše běžecká tour začala. Právem se mezi běžci řadí k těm nejoblíbenějším. Atraktivní výběh na Praděd, na nejvyšší horu Moravy, to jen podtrhuje. Jedinou změnou, která nastala už v loňském roce, bylo přesunutí startu z Koutů nad Desnou na Červenohorské sedlo. Už od samého začátku se tedy běžci pohybují ve vyšší nadmořské výšce a Horská výzva je tak opravdu horskou od prvního metru,“ podotkl Pavel Zitta, ředitel seriálu Rock Point – Horská výzva.

Čtvrtou zastávku seriálu má na starosti ambasador Zbyněk Cypra, který běžce už dopředu seznamoval s nástrahami trasy a i na místě bude předávat své rady, tipy a zkušenosti. Cypra má jesenickou trasu do detailu naběhanou. „Osvědčený okruh se více méně nezměnil. Letos ale běžci po startu na Červenohorském sedle historicky poprvé přeběhnou novou lávku přes hlavní cestu Kouty – Jeseník. Následně protneme jednu ze sjezdovek a mírným stoupáním pokračujeme na Malý Jezerník, párkrát se nám to zhoupne, abychom mohli nastoupat prudkým stoupáním zakončeným pozvolným nástupem na vrstevnici a šup v dohledu Švýcárna. Běhatelný ale nepříjemně táhlý úsek nás zavede na “Praděd – k rozcestníku”, kde odbočíme prudce vlevo a po asfaltu vystoupáme na vrchol Praděd,“ popsal úvodní kilometry trasy Long vedoucí k nejvyššímu bodu závodu ambasador Cypra.

Na nejprestižnější trase long, která startuje tradičně za pět minut páteční půlnoc (11.8.), čeká na běžce v součtu 64 kilometrů. Připraveny jsou ale tradiční tři trasy – sobotní startem v 9 hodin navazuje distance Half (38 km) a v 10 hodin odstartuje Short (13,9 km). O pouhou čtvrt hodinu později vychází nesoutěžní benefiční Pochod s Mixitkou. Výtěžek z poloviny startovného poputuje na konto osmiletého Lukáška Bílého upoutaného na vozík.

Připraveny jsou téměř dvě desítky kategorií. Na každé trase se mohou poměřit jednotlivci muži i ženy, mužské, ženské nebo mix dvojice a s nimi také vybíhá kategorie dogtreking. „Musím jen připomenout, že u každého startu musí mít pejsek nasazený náhubek. Dříve jsme byli hodně benevolentní, ale z bezpečnostních důvodů toto budeme přísně kontrolovat,“ upozornil Zitta.

Jelikož seriál Rock Point – Horská výzva nemá být jen o vítězstvích, snaží se pořadatelé běžce motivovat. Letošní ročník se jde pod heslem: „Dej Výzvu“. Po vyhlášení nejlepších bude následovat tombola všech účastníků, kteří na místě setrvali až do konce. Ti mohou získat velmi atraktivní a hodnotné ceny od partnerů seriálu Rock Point, Salewa či Osprey. „Z Výzvy se stává prakticky životní styl. Jsem strašně rád za to, jakým směrem jdeme. Vždyť na každé zastávce letos potkávám celou řadu nových tváří. Současně přichází i zkušení borci. Každý si totiž dokáže najít tu svoji vlastní výzvu. Trasy jsou totiž postaveny tak, aby byly na jednu stranu velmi těžké, na druhou stranu, aby si s nimi poradili i začátečníci. Proto rád připomenu, že se stále každý může přihlásit na místě v den konání závodu na Červenohorském sedle,“ motivuje nové běžce Pavel Zitta.Podobné články
Ultratrail
22. 9. 2019 Krkonošská RP-Horská výzva zná své vítěze

Nové trasy, nové tváře a zejména nádherné počasí. Závěrečná bodovaná zastávka seriálu Rock Point –...

Celý článek
Ultratrail
20. 9. 2019 Krkonošské body zakončí letošní Rock Point – Horskou výzvu

Rock Point – Horská výzva jde do finiše. Už tento víkend (20. - 21. 9.)...

Celý článek
Skyrunning
28. 8. 2019 Tatranská Šelma ULTRA – V Tatrách bije moje české srdce jinak než...

Hned v úvodu si dovolím malou dávku patosu, shovívavý čtenář, doufám, odpustí. Dobu, kdy jsme...

Celý článek
Vaše Komentáře