OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ultratrail

Rock Point – Horská výzva míří do Jeseníků

Seriál Rock Point – Horská výzva se překlopil do druhé poloviny. Už příští týden je na programu čtvrtá z pěti letošních zastávek série horských běhů a trekingu. Předposlední díl se odehraje v Jeseníkách, kde bude na běžce dohlížet ambasador a běžecký nestor Zbyněk Cypra. Na účastníky opět čekají atraktivní lokality, parádní trasy a především atraktivní ceny.

„Jesenický závod si dovolím označit jako tradiční. Byl to vůbec první závod, kterým v roce 2011 celá naše běžecká tour začala. Právem se mezi běžci řadí k těm nejoblíbenějším. Atraktivní výběh na Praděd, na nejvyšší horu Moravy, to jen podtrhuje. Jedinou změnou, která nastala už v loňském roce, bylo přesunutí startu z Koutů nad Desnou na Červenohorské sedlo. Už od samého začátku se tedy běžci pohybují ve vyšší nadmořské výšce a Horská výzva je tak opravdu horskou od prvního metru,“ podotkl Pavel Zitta, ředitel seriálu Rock Point – Horská výzva.

Čtvrtou zastávku seriálu má na starosti ambasador Zbyněk Cypra, který běžce už dopředu seznamoval s nástrahami trasy a i na místě bude předávat své rady, tipy a zkušenosti. Cypra má jesenickou trasu do detailu naběhanou. „Osvědčený okruh se více méně nezměnil. Letos ale běžci po startu na Červenohorském sedle historicky poprvé přeběhnou novou lávku přes hlavní cestu Kouty – Jeseník. Následně protneme jednu ze sjezdovek a mírným stoupáním pokračujeme na Malý Jezerník, párkrát se nám to zhoupne, abychom mohli nastoupat prudkým stoupáním zakončeným pozvolným nástupem na vrstevnici a šup v dohledu Švýcárna. Běhatelný ale nepříjemně táhlý úsek nás zavede na “Praděd – k rozcestníku”, kde odbočíme prudce vlevo a po asfaltu vystoupáme na vrchol Praděd,“ popsal úvodní kilometry trasy Long vedoucí k nejvyššímu bodu závodu ambasador Cypra.

Na nejprestižnější trase long, která startuje tradičně za pět minut páteční půlnoc (11.8.), čeká na běžce v součtu 64 kilometrů. Připraveny jsou ale tradiční tři trasy – sobotní startem v 9 hodin navazuje distance Half (38 km) a v 10 hodin odstartuje Short (13,9 km). O pouhou čtvrt hodinu později vychází nesoutěžní benefiční Pochod s Mixitkou. Výtěžek z poloviny startovného poputuje na konto osmiletého Lukáška Bílého upoutaného na vozík.

Připraveny jsou téměř dvě desítky kategorií. Na každé trase se mohou poměřit jednotlivci muži i ženy, mužské, ženské nebo mix dvojice a s nimi také vybíhá kategorie dogtreking. „Musím jen připomenout, že u každého startu musí mít pejsek nasazený náhubek. Dříve jsme byli hodně benevolentní, ale z bezpečnostních důvodů toto budeme přísně kontrolovat,“ upozornil Zitta.

Jelikož seriál Rock Point – Horská výzva nemá být jen o vítězstvích, snaží se pořadatelé běžce motivovat. Letošní ročník se jde pod heslem: „Dej Výzvu“. Po vyhlášení nejlepších bude následovat tombola všech účastníků, kteří na místě setrvali až do konce. Ti mohou získat velmi atraktivní a hodnotné ceny od partnerů seriálu Rock Point, Salewa či Osprey. „Z Výzvy se stává prakticky životní styl. Jsem strašně rád za to, jakým směrem jdeme. Vždyť na každé zastávce letos potkávám celou řadu nových tváří. Současně přichází i zkušení borci. Každý si totiž dokáže najít tu svoji vlastní výzvu. Trasy jsou totiž postaveny tak, aby byly na jednu stranu velmi těžké, na druhou stranu, aby si s nimi poradili i začátečníci. Proto rád připomenu, že se stále každý může přihlásit na místě v den konání závodu na Červenohorském sedle,“ motivuje nové běžce Pavel Zitta.Podobné články
Ultratrail
8. 9. 2020 BESKYDSKÁ SEDMIČKA SE I PŘES MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ POVEDLA!

Česká republika má po uplynulém víkendu úspěšně za sebou jednu z největších sportovních akcí letošního...

Celý článek
Kratší závody
14. 4. 2020 Jaroměřský kros 2020 se uskuteční v náhradním termínu a za podpory hvězd...

Aktuální situace organizátory donutila hledat náhradní termín a to se podařilo! Letos se tedy závod...

Celý článek
Kratší závody
11. 2. 2020 Kratochvílová, Formanová, Šebrle – Jaroměřský kros 2020 podpoří osobnosti české atletiky

Jaroměřský kros bude letos v dubnu slavit 10. narozeniny a oslavy závodu pojali organizátoři skutečně...

Celý článek