OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ultratrail

Rock Point – Zimní výzva: mapa závodu (TZ)

Nejextrémnější zimní outdoorová akce Rock Point – Zimní výzva startuje již 13.února! Už jen pouhé 2 týdny zbývají do startu prvního ročníku nejextrémnější zimní outdoorové akce dvojic, Rock Point – Zimní výzvy! Start tzv. závodu „bez zajištění“ bude hostit už 13.února 2013 Krakonošovo náměstí v Trutnově. Zatímco se budou závodníci v budově Staré radnice prezentovat do závodu, kontrolovat povinnou výbavu či balit své oblečení, sněžnice, lyže a jinou výbavu k rozvozu na jednotlivé checkpointy, pro širokou veřejnost bude připraven v místě startu doprovodný program včetně teplého občerstvení. Vrcholem celého dne bude s úderem 19 hodiny start hlavního závodu, který se uskuteční pod záštitou starosty města Trutnova, Mgr. Ivana Adamce, jenž také za souběžného odpálení slavnostního ohňostroje celý závod odstartuje. Zatím, co budou na Krakonošově náměstí pokračovat doprovodné akce, závodníci se vydají za doprovodu pořadatelských vozů a městské policie ulicemi Trutnova vstříc zimnímu dobrodružství a novým nevšedním zážitkům. Trasa závodu nebude určitě jednotvárná a nabídne závodníkům jak členitý terén, těžké klimatické podmínky, tak i mnoho možností k taktizování a to jak ve výběru trasy, tak použité výbavy.

Trasu závodu z Trutnova do Karlovy Studánky vytyčuje na 50 průchozích bodů, viz mapa závodu, kterými musí každá dvojice projít. Tyto průchozí body musí mít každá dvojice buď zapsané do záznamu v GPS, která je povinnou výbavou, či aspoň nafocené cedule rozcestníků z těchto míst v mobilních telefonech či fotoaparátech. Veškeré záznamy bude pak nutno předložit po příchodu do cíle v Karlově Studánce pro kontrolu pořadatelům, při případném neprokázání průchodu povinnými body bude hrozit dvojici okamžitá diskvalifikace ze závodu. Na trati, která měří vzdušnou čarou po spojení všech průchozích bodů cca 180 km, naleznou závodníci také čtyři checkpointy, v jejichž zázemí budou mít možnost občerstvení a odpočinku v teple, či přespání ve svých spacích pytlích.

Výpis checkpointů:
1.přístřešek pod Velkou Deštnou
2.Kramářova chata – Suchý vrch
3.Skiareál Kraličák
4.Hotel Praděd – Vysílač

Občerstvení na checkpointech by nemělo vzhledem k charakteru závodu „bez zajištění“ připomínat švédské stoly v 5* hotelích, i přesto zde bude nachystáno pro závodníky jak teplé, tak i studené pití v podobě čaje, kávy a iontových nápojů, či jídlo v podobě párků, klobás, šunky, sýru, marmelády, nutely, pečiva, ovoce, čokolády, či müsli tyčinek. U takto těžkého a dlouhého závodu bude těžké odhadovat rychlost postupu dvojic, časový limit pro příchod do cíle je stanoven na 96 hodin, časový limit pro příchod do jednotlivých checkpointů na trati pak bude stanoven v den startu dle aktuálních sněhových podmínek a předpovídaného počasí. Po příchodu do cíle v Karlově Studánce čeká na první 3 dvojice v kategoriích muži, ženy a mix změna v podobě přesunutí slavnostního vyhlášení ihned po příchodu do cíle.

Původně plánované vyhlášení v termínu 9.3.2013, na které jsou všichni startující srdečně zváni pak bude pojato jako nepovinné setkání všech závodníků, s představením vítězných dvojic, občerstvením zdarma a možností povyprávět si v klidu o závodě a o zážitcích z celé akce. Registrace do závodu končí již 31.ledna 2013, pokud tedy zvažujete start v tomto nevšedním závodě, neváhejte dlouho! Web závodu naleznete na adresehorskavyzva.czPodobné články
Ultratrail
8. 9. 2020 BESKYDSKÁ SEDMIČKA SE I PŘES MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ POVEDLA!

Česká republika má po uplynulém víkendu úspěšně za sebou jednu z největších sportovních akcí letošního...

Celý článek
Ultratrail
21. 1. 2020 Štverák a Ševčíková králem a královnou Lysé hory 2020!

Extrémní vytrvalostní závod KILPI 24 hodin na Lysé hoře (LH24) s pořadovým číslem 9 je...

Celý článek
Ultratrail
14. 1. 2020 Lysá hora nedá účastníkům LH24 ani metr zadarmo!

Těžký a tvrdý závod čeká letos všechny odvážlivce 9. ročníku extrémního závodu KILPI 24 hodin...

Celý článek