OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ultratrail

Saar Challenge – trailový závod osamělou přírodou Žďárských vrchů

Dne 23. září se v Hlinsku v Čechách, v městě na úpatí Žďárských vrchů, uskuteční 3. ročník trailového závodu Saar Challenge. Tento trailový závod napříč krajinou Žďárských vrchů nabízí svým účastníkům možnost pokořit tento stále opomíjený přírodní klenot v samém srdci České republiky.

 „Žďárské vrchy jsou mou srdcovou záležitostí. Ačkoliv se jedná o jedno z nejkrásnějších míst naší země, cíleně sem zavítá jen málokdo“, říká ředitel závodu Jakub Jaroš.

Saar Challenge nabídne tři trasy, které se od sebe liší svou délkou a obtížností

Saar Challenge nabízí tři trasy, které se od sebe liší svou délkou a obtížností. Nejdelší a nejextrémnější je dlouhá 64 kilometrů. Závodník při ní nastoupá více než 1 350 výškových metrů a pokoří nejvyšší místa Žďárských vrchů. Samozřejmě i vrchol nejvyšší – pověstných Devět Skal. Pro tuto trasu je navíc vypsána i soutěž dvojic, a to pro kategorie muži, ženy a mix. Další dvě trasy jsou dlouhé 39 a 21 km a i na nich si neodpočinete. Čeká Vás terén, polní a lesní cesty, pěšinky, louky, kamenité výběhy, místy technické seběhy, ale hlavně minimum asfaltu.

Místní osamělá kopcovitá krajina představuje skrytý přírodní klenot v srdci České republiky

Ideou závodu je zprostředkovat běžcům čistý sportovní zážitek a navrátit je k samé podstatě běhu. „Naším cílem není masová akce, jde nám o to, aby závodník pocítil souznění sebe sama s okolní přírodou, proto jsme omezili počet startujících na 200“, dodává ředitel závodu Jakub Jaroš. Dále čekejte krásnou trať, dobré občerstvovačky, kvalitní systém kontrol, pěkné zázemí a rozřazení do věkových kategorií tak, abyste se soupeři mohli adekvátně poměřit.

Vloni startovalo na všech tratích více jak 150 běžců. Nejdelší trasy se loňského roku zúčastnil a dle očekávání ji i vyhrál náš přední ultramaratonec Štěpán Dvořák, který přislíbil svou účast i pro tento rok. Trasu o délce 64 km zdolal za 5:41. I jemu se závod moc líbil a již nyní figuruje na soupisce startujících.

Online registrace za výhodnější startovné končí 1. září. Ke startovnému letos závodník navíc dostane i dárek v podobě funkčních běžeckých ponožek s logem závodu. Možné je přihlásit se i v den konání závodu.

Více na stránkách závodu www.saarchallenge.cz, kde se dozvíte další podrobné informace; včetně propozic, map a pravidel. Neváhejte a přijeďte, těšíme se na Vaši účast.Podobné články
Kratší závody
20. 2. 2019 Mizuno Trail Running Cup otvírá registrace, nově zamíří i do Brd

Na brdský hřeben po stopách nejstaršího maratonu v zemi zamíří poprvé účastníci Mizuno Trail Running Cup....

Celý článek
Horské maratony
5. 2. 2019 World Marathon Challenge 2019 je za námi, Petr i Filip Vabrouškovi si...

Běžet maraton je pro leckoho velká výzva. Běžet během jedné sezóny 7 maratonů už je...

Celý článek
Kratší závody
29. 1. 2019 Blíží se Lipno Ice Marathon, letos na ledu!

Lipno Ice Marathon, jediný a jedinečný ledový maraton nejen v České republice, ale i ve střední...

Celý článek
Vaše Komentáře