OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ultratrail

Série CUTT zahajuje 4. ročník jarním závodem v Bílých Karpatech

Série tří závodů Czech Ultra Trail Tour (CUTT) se na domácím ultratrailovém písečku nenápadně etablovala a vyhlíží nové příběhy. Zavedený model se zastávkami v Bílých Karpatech, Jeseníkách a Beskydech letos čeká už čtvrtý ročník a láká svým přímočarým cílením na přírodu a běh v ní. Cení si jej zvláště ti, kdo nehledají masovou akci, velké famfáry a cirkus kolem – zkrátka tady jde hlavně o zážitek z horského běhu.

V pátek 19. dubna, tedy v den nejmladšího státního svátku, se odehraje první dějství v Bílých Karpatech. Příroda v rozpuku, tiché stezky, nádherná krajina s rozlehlými horskými loukami, pestrými listnatými porosty a zvlněným reliéfem. Běžci a běžkyně si mohou vybrat z tří tras různých délek: královská ultra varianta měří 64 km, stále více oblíbená střední distance 29 km a nejkratší trať 18 km. Všechny trasy vedou přes nádhernou oblast Velké Javořiny (970 m n. m. ), nejvyšší vrchol pohoří. Centrum závodu je v obci Vápenky.

Marek Navrátil, ředitel závodu, stavěč trati (včetně netradičních cílových rovinek), moderátor i startér v jedné osobě, se již na nový ročník těší: “Už teď to vypadá, že budeme mít v prvním závodě rekordní účast. Letos neplánujeme žádné nevynucené změny, ale máme do konce roku čas popřemýšlet, zda od příště nezavedeme také věkové kategorie, ať je těch míst na bedně více.”

Pokud ještě s účastí váháte, koukněte do galerie, jak to v Bílých Karpatech vypadalo v minulých letech. Podívat se nezapomeňte také do startovní listiny, protože tam najdete nejedno známé jméno. Jedni to jistě rozbalí na trati, druzí zase na tradiční after party u rybníčku.

Fotogalerie

Webové stránky závodu: www.cutt.czPodobné články
Ultratrail
8. 9. 2020 BESKYDSKÁ SEDMIČKA SE I PŘES MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ POVEDLA!

Česká republika má po uplynulém víkendu úspěšně za sebou jednu z největších sportovních akcí letošního...

Celý článek
Kratší závody
14. 4. 2020 Jaroměřský kros 2020 se uskuteční v náhradním termínu a za podpory hvězd...

Aktuální situace organizátory donutila hledat náhradní termín a to se podařilo! Letos se tedy závod...

Celý článek
Kratší závody
11. 2. 2020 Kratochvílová, Formanová, Šebrle – Jaroměřský kros 2020 podpoří osobnosti české atletiky

Jaroměřský kros bude letos v dubnu slavit 10. narozeniny a oslavy závodu pojali organizátoři skutečně...

Celý článek