OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ultratrail

The Spine Race: Nejbrutálnější závod v Anglii

Spine – ve slovníku se píše „hřbet, páteř, horský hřeben“. Na webu závodu se píše, že se jedná o „Britain’s most brutal race“. Každopádně je to můj první závod v roce 2014 a startuje ani ne za týden. Tak se podívejme, co je zač.

Ať už má pravdu slovník nebo web, jedná se o 268 mil dlouhý běžecký závod jednotlivců. A je to non-stop, jak je mým zvykem. Mezi námi si můžete říci, že je to 430 km, ale je třeba si zvyknout na míle a taky to vypadá , že je toho míň. Takže, v sobotu 11. ledna se v 8 ráno ve vesnici Edale, kdesi mezi Manchesterem a Sheffieldem, na start postavím společně s dalšími 79 ultraběžci a vyběhneme z vesničky zvané Edale. A do 168 hodin (týdne), což je limit závodu, někteří z nás možná doběhnou do cíle ve vesnici Kirk Yetholm na hranici Skotska a Anglie. Mezitím nás čeká 430 km, resp. 268 mil dlouhá Pennine Way.

1

Na cestě bude 5 dep, tedy jednoduchou matematikou se dostaneme k průměrné délce mezi depy něco kolem 70 km, tedy šest takových Horských výzev. Převýšení celé této dlouhé trasy je cca 11 800 m, nejvyšší místo není ani v 900 metrech. Spíše bych to viděl na takové tři Pražské stovky. Taky by se to dali připodobnit k Zimní výzvě, ta byla taky dost dlouhá. Každé z těchto srovnání ale trochu pokulhává. A to je na tom to nejlepší, je to opět závod, který specifický a je to opět něco nového.

Zkusím se tedy opřít o nějaké jistoty:

  • Bude to dlouhé (a to tak dlouhé, že i kdyby to bylo o polovinu kratší, tak to pořád bude dlouhé).
  • Bude dost tma (co taky čekat v lednu?).
  • A je to v Anglii. Takže díky anglickému počasí očekávám cokoliv od blizardu, přes uragán až po záplavy. Jen nazouváky a plovací lehátko nechám doma. Od kamarádů v Anglii mi bylo doporučeno, ať si vezmu neopren, či plaveckou vestu, jak je tam letošní zima skutečně britská. Z tohoto pohledu byla letošní zima u nás ideální pro přípravu.

3

Zkrátka mě čekají zajímavé časy. A vy si to můžete užít se mnou, protože závod má online GPS tracking a ten na první pohled vypadá moc dobře. A pokud bude fungovat po celou dobu, tak společně s podrobnými mapovými podklady to může být pecka.

Chcete-li závod sledovat, zde je pár užitečných odkazů: Stránky závodu S Stránky s novinkami GPS trackingLeaderboard Spine Race na Facebooku

U mě na facebooku se objeví info nejspíše až po doběhu, což nejsem schopnej odhadnout. Kdo tedy chcete sledovat tečky na monitoru, tak 11. ledna v 8 ráno (GMT, takže v Evropě v 9 ráno) to začne!

Pavel Paloncy
http://ar2.palonc.orgPodobné články
Ultratrail
29. 1. 2019 Radek Chrobák obhájil titul na LH24 2019!

Obhájit loňské prvenství se podařilo na RENAULT KILPI 24 HODIN NA LYSÉ HOŘE 2019 (LH24)...

Celý článek
Ultratrail
10. 12. 2018 Už tento víkend startuje legendární Pražská stovka!

Přesně o půlnoci z pátku 14. na sobotu 15. 12. odstartuje už 25. ročník legendárního dálkového...

Celý článek
Ultratrail
7. 12. 2018 Rock Point – Horská výzva se rozšíří o závod na Vysočině

Šumperk/ČR – Rock Point – Horská výzva už zná termíny závodů pro rok 2019. A...

Celý článek
Vaše Komentáře