OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ultratrail

Tipy na zajímavé závody v dubnu

Pokud máte rádi opravdu dlouhé štreky, můžete vyrazit hned první dubnový víkend (3. – 5. 4. 2015) na tradiční Stovku Jarním Šluknovskem. Původně dálkový pochod absolvuje stále více ultramaratonců a loňský vítězný čas 15:24:26 dokazuje, že o „pochod“ rozhodně nejde. Letošní 22. ročník má parametry trasy 110 km s převýšením 4 800 m a povede přes severní část Českého Středohoří, Labské pískovce i Národní park Saské Švýcarsko.

Ryze běžeckým podnikem bude v termínu 10. – 11. 4. 2015 letošní první závod seriálu v horském běhu dvojic Rock Point – Horská výzva, který se jako tradičně koná v Jeseníkách. Na všech akcích série můžete běžet na tratích Long (cca 60-75 km), Half (ca 30-40 km) a Short (cca 10-15 km). Start i cíl dubnového závodu je v Koutech nad Desnou. Účastníky nejdelší distance čeká zajímavá trasa, jež je v dubnu tradičně z velké části se sněhem a vede přes vrcholy Keprník a Šerák do Ramzové a opět nahoru ke Keprníku. Odtud klesá na Červenohorské sedlo a dále magistrálou na Praděd, Vysoké hole a Velký Máj, z něhož je nutné doběhnout k horní nádrži Dlouhých strání a závěrečným prudkým klesáním dolů do cíle.

25. dubna se na Slovensku koná další náročná akce – Lazová stovka. 8. ročník tohoto dálkového pochodu / ultra trailu má parametry 109 km / 3300 m+. Start i cíl je situován do Vrbového u Piešťan. Trasa sice nestoupá do vysokých nadmořských výšek a nevede přes velká pohoří, ale zato nabídne mnoho kouzelných zákoutí a stezek krásného kraje v okolí Myjavy.

Pokud se na jaře nechcete věnovat pouze běhu a baví vás kombinace více sportovních disciplín, můžete se zúčastnit některého ze zajímavých přírodních vícebojů.

Císař Spring Challenge je jarní závod v přírodním víceboji dvojic pro širokou veřejnost. Akce se koná 11. dubna v malebném prostředí Labských pískovců a letošní ročník je již šestý v řadě. Hlavními disciplínami jsou orientační běh a MTBO. Tyto během závodu propojují další disciplíny: pískovcové lezení, letní biatlon, nízké lanové překážky, bouldering a kanoe. Trasa MTBO letos povede přes Saské Švýcarsko.

Všechny závody najdete v kalendáři.Podobné články
Ultratrail
18. 3. 2018 Jarní běžecké závody, které byste si neměli nechat ujít

Start jarních závodů se rychle blíží! Většina běžců už se jistě těší na trochu teplejší...

Celý článek
Ultratrail
14. 3. 2018 Do nové Rock Point – Horské výzvy motivuje i legendární Miloš Škorpil

Zahájení 8. ročníku Rock Point – Horské výzvy se pomalu blíží. Oblíbený šestidílný seriál horských...

Celý článek
Ultratrail
1. 3. 2018 Radek Chrobák: V ultra závodech nám za simulaci nikdo penaltu neodpíská

Už v minulém roce houževnatě bojoval o prvenství v závodě 24 hodin na Lysé hoře,...

Celý článek
Vaše Komentáře