OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ultratrail

Tipy na zajímavé závody v dubnu

Pokud máte rádi opravdu dlouhé štreky, můžete vyrazit hned první dubnový víkend (3. – 5. 4. 2015) na tradiční Stovku Jarním Šluknovskem. Původně dálkový pochod absolvuje stále více ultramaratonců a loňský vítězný čas 15:24:26 dokazuje, že o „pochod“ rozhodně nejde. Letošní 22. ročník má parametry trasy 110 km s převýšením 4 800 m a povede přes severní část Českého Středohoří, Labské pískovce i Národní park Saské Švýcarsko.

Ryze běžeckým podnikem bude v termínu 10. – 11. 4. 2015 letošní první závod seriálu v horském běhu dvojic Rock Point – Horská výzva, který se jako tradičně koná v Jeseníkách. Na všech akcích série můžete běžet na tratích Long (cca 60-75 km), Half (ca 30-40 km) a Short (cca 10-15 km). Start i cíl dubnového závodu je v Koutech nad Desnou. Účastníky nejdelší distance čeká zajímavá trasa, jež je v dubnu tradičně z velké části se sněhem a vede přes vrcholy Keprník a Šerák do Ramzové a opět nahoru ke Keprníku. Odtud klesá na Červenohorské sedlo a dále magistrálou na Praděd, Vysoké hole a Velký Máj, z něhož je nutné doběhnout k horní nádrži Dlouhých strání a závěrečným prudkým klesáním dolů do cíle.

25. dubna se na Slovensku koná další náročná akce – Lazová stovka. 8. ročník tohoto dálkového pochodu / ultra trailu má parametry 109 km / 3300 m+. Start i cíl je situován do Vrbového u Piešťan. Trasa sice nestoupá do vysokých nadmořských výšek a nevede přes velká pohoří, ale zato nabídne mnoho kouzelných zákoutí a stezek krásného kraje v okolí Myjavy.

Pokud se na jaře nechcete věnovat pouze běhu a baví vás kombinace více sportovních disciplín, můžete se zúčastnit některého ze zajímavých přírodních vícebojů.

Císař Spring Challenge je jarní závod v přírodním víceboji dvojic pro širokou veřejnost. Akce se koná 11. dubna v malebném prostředí Labských pískovců a letošní ročník je již šestý v řadě. Hlavními disciplínami jsou orientační běh a MTBO. Tyto během závodu propojují další disciplíny: pískovcové lezení, letní biatlon, nízké lanové překážky, bouldering a kanoe. Trasa MTBO letos povede přes Saské Švýcarsko.

Všechny závody najdete v kalendáři.Podobné články
Ultratrail
8. 9. 2020 BESKYDSKÁ SEDMIČKA SE I PŘES MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ POVEDLA!

Česká republika má po uplynulém víkendu úspěšně za sebou jednu z největších sportovních akcí letošního...

Celý článek
Ultratrail
21. 1. 2020 Štverák a Ševčíková králem a královnou Lysé hory 2020!

Extrémní vytrvalostní závod KILPI 24 hodin na Lysé hoře (LH24) s pořadovým číslem 9 je...

Celý článek
Ultratrail
14. 1. 2020 Lysá hora nedá účastníkům LH24 ani metr zadarmo!

Těžký a tvrdý závod čeká letos všechny odvážlivce 9. ročníku extrémního závodu KILPI 24 hodin...

Celý článek