OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
OCR / Army závody

360Challenge Chrudimi je za námi, další v Brně!

První ročník závodu 360tka se konal před třemi lety v Riegrových sadech v Praze. Původní myšlenka se však zrodila právě v Chrudimi.  Stejně, jako zakladatelka závodu Nikola Bartáková.  Díky tomu závodníci již podruhé zavítali na 360tku Tour do Pardubického kraje.

Letošní 360tka Chrudim proběhla ve znamení náročné trati, extrémního vichru a krásné Podhůrské přírody. Závodníci startovali u rozhledny Báry a museli překonat 4 stanoviště, trasu dlouhou přeš 6 kilometrů a k tomu silný vítr. Vichřice sice třikrát odnesla stan, ale závodníci si poradili bravurně. Dokonce byla pokořena první pečeť TRINITAS . Pro třetí dílek do medailové skládačky si doběhl Karel Nitsche.

Vítězem se stal již ostřílený závodník Jakub Podzimek, který si máknul ještě před samotným startem. Dorazil totiž na místo startu loňského. Nakonec si odnesl originální cenu pro absolutního vítěze, kovového válečníka od DESA.cz.  O minutku později doběhl Petr Králík a na třetí místo dosáhl Aexandr Hurskij, který si pochvaloval veliké zlepšení trati oproti prvnímu ročniku. První příčku v kategorii žen obsadila Kateřina Mairychová . Druhá doběhla Nikola Čížková s Jitkou Křenkovou doslova v patách.

Cílovou rovinku pořadatelé vyšperkovali. Obsahovala nejen nechvalně proslulé humusáky a zrádné kačáky, navíc se táhla do prudkého kopce. O to větší gratulace patří všem finisherům. Samozřejmě nechyběl ani start dětí, které se hlásily na místě a byly nejmilejší součástí závodu. “Tak poctivé žabičky, jaké předvedly děti, jsme na závodech ještě neměli”, pochvalovala si Nikola.

Celý závod probíhal pod záštitou města Chrudim a byl součástí projektu Zdravé město. O doprovodný program se se postarala děvčata z poledance Emotion, DAnce Lovers a nechybělo ani skvělé občerstvení. Veliké díky patří chrudimským dobrovolníkům a ČČK Chrudim v čele s Vratislavem Příhodou. Pořadatelé i účastnici byli se závodem velmi spokojeni, dokonce ukáply i slzy dojetí.

Kam zamíří 360tka Tour příště?

Potkáme se v Brně 10. 6. 2017, v čase 9.00 – 15:00 hod.

 Podobné články
OCR / Army závody
11. 2. 2020 OCR Tvrďák Slovensko se představuje

Tvrďák vznikol na Slovensku v roku 2013 a od svojho vzniku ho absolvovalo niekoľko tisíc...

Celý článek
OCR / Army závody
14. 8. 2019 Letošní ročník Mistrovství České republiky v OCR chystá několik překvapení

Již v loňském roce mohli závodníci OCR (extrémních překážkových závodů) poprvé vyzkoušet, jak chutná mistrovský...

Celý článek
OCR / Army závody
25. 4. 2019 Za Olomoucí se v létě uskuteční extrémní překážkový závod RUNEX RACE

Již 31. 5. 2019 končí třetí vlna registrací na extrémní překážkový závod RUNEX RACE OLOMOUC 2019. Kromě...

Celý článek