OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
OCR / Army závody

360Challenge Chrudimi je za námi, další v Brně!

První ročník závodu 360tka se konal před třemi lety v Riegrových sadech v Praze. Původní myšlenka se však zrodila právě v Chrudimi.  Stejně, jako zakladatelka závodu Nikola Bartáková.  Díky tomu závodníci již podruhé zavítali na 360tku Tour do Pardubického kraje.

Letošní 360tka Chrudim proběhla ve znamení náročné trati, extrémního vichru a krásné Podhůrské přírody. Závodníci startovali u rozhledny Báry a museli překonat 4 stanoviště, trasu dlouhou přeš 6 kilometrů a k tomu silný vítr. Vichřice sice třikrát odnesla stan, ale závodníci si poradili bravurně. Dokonce byla pokořena první pečeť TRINITAS . Pro třetí dílek do medailové skládačky si doběhl Karel Nitsche.

Vítězem se stal již ostřílený závodník Jakub Podzimek, který si máknul ještě před samotným startem. Dorazil totiž na místo startu loňského. Nakonec si odnesl originální cenu pro absolutního vítěze, kovového válečníka od DESA.cz.  O minutku později doběhl Petr Králík a na třetí místo dosáhl Aexandr Hurskij, který si pochvaloval veliké zlepšení trati oproti prvnímu ročniku. První příčku v kategorii žen obsadila Kateřina Mairychová . Druhá doběhla Nikola Čížková s Jitkou Křenkovou doslova v patách.

Cílovou rovinku pořadatelé vyšperkovali. Obsahovala nejen nechvalně proslulé humusáky a zrádné kačáky, navíc se táhla do prudkého kopce. O to větší gratulace patří všem finisherům. Samozřejmě nechyběl ani start dětí, které se hlásily na místě a byly nejmilejší součástí závodu. “Tak poctivé žabičky, jaké předvedly děti, jsme na závodech ještě neměli”, pochvalovala si Nikola.

Celý závod probíhal pod záštitou města Chrudim a byl součástí projektu Zdravé město. O doprovodný program se se postarala děvčata z poledance Emotion, DAnce Lovers a nechybělo ani skvělé občerstvení. Veliké díky patří chrudimským dobrovolníkům a ČČK Chrudim v čele s Vratislavem Příhodou. Pořadatelé i účastnici byli se závodem velmi spokojeni, dokonce ukáply i slzy dojetí.

Kam zamíří 360tka Tour příště?

Potkáme se v Brně 10. 6. 2017, v čase 9.00 – 15:00 hod.

 Podobné články
OCR / Army závody
30. 12. 2017 Závod s vlastní váhou, 360 Challenge, zve na rok 2018

Závod 360 Challenge přichází v novém roce s hromadou změn a novinek. Snažíme se být...

Celý článek
OCR / Army závody
24. 8. 2017 Podzimní 360tka rozhýbe Riegrovy sady

360tka Challenge se vrací tento rok podruhé na místo svého vzniku, do Riegrových sadů v Praze....

Celý článek
OCR / Army závody
13. 7. 2017 Blíží se 360tka TOUR v Lázních Kynžvart

360tka TOUR v Lázních Kynžvart se pyšní nejnáročnější, ale nejkrásnější trasou. I zde si zopakujeme základní...

Celý článek
Vaše Komentáře