OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Triatlon

Adrenalin cup 2014 vyhrál tým OpavaNet

Na 18. ročníku SMS.cz Adrenalin Cupu, si zlato a zároveň i titul mistra České republiky v extrémním závodu štafet, který se letos pro silný vítr musel bohužel obejít bez seskoku paraglidistů, vybojovala štafeta OpavaNet ve složení Robert Krupička (běh), Jan Škrabálek (paragliding), Michal Kaněra (MTB) a Kamil Mrůzek (kajak) s časem 3:03:04. V ženské kategorii zvítězil v čase 3:45:52 čtyřčlenný tým Technika Brno Extreme Ladies ve složení Metelková Táňa (běh), Alina Antošová (paragliding), Jitka Škarnitzlová (MTB) a Anna Zástěrová (kajak). Na start letošního ročníku se postavilo celkem 48 mužských a 8 ženských štafet. Extrémní závod štafet nedokončili pouze tři mužské štafety. Jedna z důvodu pádu na kole a dvě pro poruchu řetězu na kolech bikerů.

2

Běžecká trať je na Adrenalin Cupu pěkně postavená. Letos přibyla i technicky těžká lesní pasáž uprostřed závodu, což dodalo celé trase ještě extrémnější parametry. Jsem moc rád, že jsem svým výkonem přispěl k vítězství celého našeho týmu. To je pro mě mnohem cennější než vítězství v běžecké kategorii,“ říká běžec vítězného OpavaNet týmu Robert Krupička.

O sportovní překvapení letošního závodu se postarala Pavla Schorná, která doběhla jako první z žen, celkově na 11. místě, pouhých 11min za nejlepším českým vrchařem Krupičkou. To by nebylo samo o sobě tak zajímavé, kdyby se Schorná nepostavila na start pouhé 4měs po porodu.

Nevidomý běžec, Jan Říha, zdolal Lysou horu za 2 hod. a 5 min. Se svými týmovými kolegy z týmu Fond Sportovců paraglidistou Tomášem Bílkem, bikerem Alešem Razýmem a kajakářem Janem Havlíčkem zdolali závod s časem 4:23:05 a umístili se tak v mužské kategorii na 24. místě.

3

Adrenalin Cup jsem běžel už předloni a těšil se na skvělou atmosféru. I když jsem věděl, co mě čeká, bylo to náročné, zvláště pak prostřední část, kde bylo více kamení. Určitě mě těší umístění celého týmu, kluci za mnou opravdu zabojovali,“ hodnotí svůj druhý start na SMS.cz Adrenalin Cupu Jan Říha.

Trať bikerů byla klasicky hodně náročná, ale poučil jsem se z chyb v minulých ročnících a letošní závod bych hodnotil jako nejvíce vydařený. Loni jsem měl na trati například tři defekty, letos s parádním vypůjčeným kolem žádný,“ pochvaluje si dnešní závod olympionik Aleš Razým.

Extrémní závod si letos vyzkoušely i děti z dětského domova Dolní Lánov (Tým DD Dolní Lánov) a neslyšící děti z Valašského Meziříčí v rámci týmu Neslyšící Valmez. Štafeta DD Dolní Lánov se v celkovém pořadí umístila na výborném 17 místě, tým Neslyšící Valmez skončil celkově na 36. místě.

Při letošním ročníku si s námi počasí doslova pohrávalo. Vynaložili jsme veškeré úsilí aby se disciplína paragliding odstartovala, ale vítr byl silnější. Nechtěli jsme tak zvyšovat riziko bezpečnosti závodníků a proto zrušení této disciplíny nám, při síle větru dosahující 15m/s, přišlo nejrozumnější. Celkově počasí ostatním disciplínám přálo, takže zbylí tři závodníci si mohli sáhnout na dno svých sil a úspěšně tak dokončit své disciplíny letošního ročníku, který mimo jiné po dlouhé době z bezpečnostních důvodů změnil po dohodě s CHKO Beskydy trasu kola pod vrcholem Lysé hory“, zhodnotil letošní 18.ročník ředitel závodu Martin Kráčalík.

Parametry závodu SMS.cz Adrenalin Cup:

Běh do vrchu 16 km – převýšení 1145 m
Paragliding 5,5 km – převýšení 925 m
Mountain bike (MTB) 31 km – převýšení 1430 m
Kajak 5 km – převýšení 65 m – 15 branek, skok do vody z rampy, eskymácký obrat

Reportáž České televize: www.ceskatelevize.cz

Webové stránky závodu: www.adrenalincup.czPodobné články
Triatlon
8. 9. 2020 Doksy Race 2020 se blíží!

V neděli 13. září 2020 se opět uskuteční DoksyRace 2020 - tradiční závod v polovičním ironmanu. Tento...

Celý článek
Triatlon
12. 8. 2019 Závod PILSENMAN 2019 vyhrál Brož

Již 17. ročník terénního závodu PILSENMAN 2019 se konal o uplnynulém víkendu. Sportovní akce se...

Celý článek
Triatlon
9. 8. 2019 Závod PILSENMAN již tuto sobotu

Tradiční terénní závod PILSENMAN 2019 se bude konat již tuto sobotu 10. srpna v Plzni-Doubravce...

Celý článek