OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Adventure race

Czech Adventure Race 2013

V druhé polovině srpna se můžete těšit na tři náročné závody v rámci Czech Adventure Race. Jedna z nejočekávanějších akcí roku se odehrává pokaždé v jiném koutu republiky. Letos bude centrem závodu Dvůr Honětice nedaleko Kroměříže. Závodníci tak budou putovat malebnou krajinou Hříběcích hor a Chřibů.

Czech Adventure Race 2013

Wenger Czech Adventure Race 2013 je nejdelším extrémním závodem v České republice, který probíhá nonstop. V půlce srpna se domácí i evropské týmy sjedou v Kroměříži, aby poměřily své schopnosti v tomto náročném třídenním závodě.

Adventure race je kombinací několikadenního multi-sportovního závodu a dobrodružné expedice. Čtyřčlenné smíšené týmy jedou, běží, pádlují nebo bruslí krajinou a objevují její krásy a své vlastní osobní hranice. A aby toho nebylo málo, jedou, jak nejrychleji mohou a soupeří s ostatními týmy.

Závod odstartuje z kroměřížského náměstí. Toto město s bohatou historií se pyšní nádherným zámkem a zámeckými zahradami, které jsou zařazeny do Světového dědictví UNESCO. Nicméně, organizační tým je připraven ukázat mnohem více architektonických, historických a přírodních krás Kroměřížska a Východní Moravy.

Wenger Czech Adventure Race je mezinárodním mistrovstvím České republiky v extrémním závodě týmů. S devítiletou tradicí patří k nejstarším závodům v Evropě. Závodu se zúčastnily mnohé nejlepší evropské týmy a získal pověst špičkově připravené akce a ani u desátého ročníku Wenger Czech Adventure Race tomu nebude jinak.

Závodníci odstartují ve středu 21. srpna v 10 hodin. Nejrychlejší tým bude schopen absolvovat závod během 55 hodin, zatímco jiné týmy využijí celý 75 hodinový limit. Délka celého závodu bude přibližně 500 km a bude zahrnovat vložené disciplíny:

– kolečkové brusle/koloběžky
– kánoe
– skalní lezení
– orientace
– lanové aktivity
– plavání
– Bolsův kros

Závod je zároveň součástí Evropského poháru v Adventure Race (AREuroseries) a je veden jako Mezinárodní mistrovství ČR v extrémním závodě družstev a Akademické mistrovství ČR v extrémním závodě družstev.

Mini Adventure Race 2013

Outdoorový závod dvojic na distanci 150 km, kterou musí dua překonat po vyznačených kontrolních bodech. Část trasy absolvují na kole, část pěšky. Vloženou disciplínou je Bolsův kros.

Adventure Trek 2013

Letos poprvé se uskuteční také trekový závod jednotlivců. Délka tohoto ultra-trailu činí 100 km s limitem 36 hod.

Detailní propozice všech závodů a registraci najdete na webu www.adventurerace.czPodobné články
Adventure race
19. 11. 2018 Jeden z nejtěžších závodů světa na tropickém ostrově Reunion. Češi zde vybojovali...

Historicky nejlepší umístění a čtvrté místo na mistrovství světa přivezli z ostrova Reunion čeští reprezentanti...

Celý článek
Adventure race
11. 9. 2018 58 hodin v závodě Wenger Czech Adventure race 2018

První školní den a prší. Přestože školní docházku už mám dlouho za sebou, tak dnes...

Celý článek
Adventure race
26. 5. 2018 Poznejte Broumovsko během Adventure Race!

Patnáctý ročník expedičního závodu Wenger Czech Adventure Race odstartuje 29. srpna 2018 a závodníci budou...

Celý článek
Vaše Komentáře