OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Survival

Další ročník jarního závodu Císař Challenge je za dveřmi

V sobotu 11. dubna se uskuteční již pátý ročník závodu v přírodním víceboji dvojic Císař Spring Challenge. Jedná se o jednu z akcí série Císař Challenge, která si za šest let své existence vydobyla na českém sportovním poli své zasloužené místo. Pro závodníky budou přichystány zajímavé disciplíny a program bude obohacen o již tradiční afterparty. Přírodní víceboj se v poslední době těší zájmu široké veřejnosti a popularita sportu rychle stoupá. Série se proto rozroste o Císař Prague Challenge, závod v městském přírodním víceboji, který zavrcholí závodní sezónu na podzim 2015. Letní verzi vyplní Císař Summer Challenge, také závod dvojic, který se bude konat 29. srpna v Píšťanech u Litoměřic, Marina Labe.

Akce se koná v malebném prostředí Labských pískovců. Start a centrum závodu je situováno do auto-kempu Pod Císařem v obci Ostrov u Tisé, kde bude připraveno ubytování a zázemí pro sportovce. Hlavními disciplínami závodu, jehož délka se pohybuje kolem pěti hodin, jsou orientační běh a MTBO, které doplňují další disciplíny jako jsou pískovcové lezení, letní biatlon, nízké lanové překážky, bouldering, nebo kanoe. Císař Spring Challenge svou obtížností potěší aktivní, ale i příležitostné sportovce. Po skončení závodu proběhne vyhlášení výsledků a následovat bude afterparty s živou hudbou a DJs. Pro vítěze jsou připraveny hodnotné ceny, například outdoorový zájezd pro dvě osoby do Slovinska, Výstup na Triglav nebo sud pivního speciálu od pivovaru Klášter.

Série se také nově rozroste o podzimní verzi, první ročník městského přírodního víceboje dvojic v ČR, Císař Prague Challenge, která se uskuteční 26. září 2015. Start, cíl a hlavní centrum závodu bude v pražském parku Stromovka v těsné blízkosti letního baru Šlechtovka. Závodníci se můžou těšit kromě orientačního běhu a okruhu na kole také na rafting na vodním kanále v Troje, disc golf, in-line, nebo MTBO. Závod bude na rozdíl od letního zahájen hromadným startem. Organizátoři dbají také na kulturní doprovod, závodníci i kolemjdoucí se tedy můžou těšit na koncerty a doprovodný program. Pražský závod bude poslední v tomto roce, a protože se závodníkům budou sčítat body z každého závodu, vyhlásí se absolutní vítěz celé série tří závodů.

cisarchallenge.cz
facebook.com/cisarchallengePodobné články
Survival
3. 4. 2019 Hannah EPO Survival 2019 – 13hodinové dobrodružství formou skládanky

Světla tří set čelovek se rozkmitají do tmy v rytmu běhu do vrchu ve 3...

Celý článek
Survival
28. 3. 2019 Krkonošský survival 2019 – díky holkám za intenzivních 20 hodin života!

Holky, co dělají survivaly, jsou každá jiná. Jsou blonďaté, tmavovlasé, plaché i bouřlivé, učitelky, manažerky,...

Celý článek
Survival
5. 2. 2019 Jaký bude letošní Krkonošský survival?

Za necelý měsíc a půl startuje Krkonošský survival 2019 (dále KS), MČR v zimním přírodním...

Celý článek
Vaše Komentáře