OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Survival

Krkonošský survival 2014 – předstartovní info

Týden před startem Krkonošského survivalu pro Vás máme poslední novinky.

Ve startovní listině nechybí téměř nikdo z reprezentantů i širší špičky českých outdoorových „univerzálů“, takže můžeme bez obav prohlásit, že se jedná o nejlépe obsazený zimní outdoorový závod v ČR. Ale protože závod je navržen jako scorelauf, mohou si na start troufnout i ti, kteří si jdou podobnou aktivitu „jen“ zkusit.

Organizátoři už zveřejnili názvy jednotlivých vložených disciplín. Tou první, nejvíce bodovanou, bude Bejkárna pana Ředitele. Jako druhá přijde na řadu Věrky noční můra. Ke konci závodu by se většina ze startujících měla dostat na Tondův strom. A úplně na závěr je potrápí Tomášova kláda.

Jedním ze sponzorů závodu je Red Bell. A protože se jim zalíbila myšlenka podpořit jednu z disciplín (ne celý závod), bude mít na výhru jejich hlavní ceny šanci větší část startovního pole. Zmíněnou cenou je (bude) akrobatický let se skupinou Flying Bulls. Pro celý tým, který vyhraje Red Bullem sponzorovanou disciplínu. Termín letecké show ještě není přesně určený, ale bude to v září na letišti v Jaroměři (vých. Čechy). Ti ze závodníků, kteří mají horší žaludek, se asi moc snažit nebudou. Ale ostatní to snad vyburcuje k heroickým výkonům.

Na základě několika odřeknutí byla opravena startovní listina. V současnosti jsou volná tři místa. Máte tedy asi poslední možnost sehnat vhodné parťáky a přijet do Krkonoš dát si „trochu“ do těla. Jinak mezi startujícími jsou i 3 Němci, 3 Poláci, minimálně 1 Slovák a ještě 1 Švéd. Zatím.

1

A trochu z jiného soudku:

Pro ty, co nemají chuť závodit, ale rádi se občas projdou po horách, máme tip na zajímavě strávený první jarní víkend v Krkonoších. Poštovna na Sněžce bude v sobotu 22.3. otevřena už od 02:00! Sněžka je jedno z kontrolních stanovišť Krkonošského survivalu a majitelé Poštovny vyšli pořadatelům KS vstříc a slíbili takto brzy otevřít. Takže kdo si chcete dát kávu nebo čaj (a k tomu třeba něco sladkého či kus pizzy) a současně při tom pozorovat světla měst a vesnic hluboko pod sebou, může přijít. A když bude mít štěstí, třeba zrovna kolem něho poběží H. Zemaník, P. Štryncl, P. Paloncy, T. Petreček a ještě další z těch, kteří jsou ve startovním poli závodu. Protože je závod scorelauf, žádného hada závodníků nelze čekat. Spíše roztroušené tříčlenné skupinky.

Komu by nestačila nejkratší cesta od auta či busu na Sněžku, může přijet na start (21.3. ve 22:00) k chatě Kara nad Vítkovicemi. Pak si přejde (třeba s těmi, co závod nepoběží) směrem někam zhruba mezi Rovinky a Žalý. Tam budou všichni trochu zmateně (zmateně ale pouze pro nic netušícího pozorovatele) zhruba hodinku pobíhat. Takže než budou první hotovi, divák už dávno může být kus před nimi. O kus dál pak bude velmi zajímavá podívaná, kterou ale nebudou organizátoři nikomu prozrazovat dříve, než závodníci odstartují. Takže pokud jsme Vás zaujali a máte předposlední březnový víkend volný, přijeďte do Krkonoš :-)

Organizátory KS14 jistě potěší, když si prohlédnete stránky dalšího “extrémního závodu”, který pořádají na stejném místě (chata Kara). A to už 3.května. Extrémního, ale trochu jinak. Budete namáhat svoje mozkové závity. Nohy samozřejmě taky (ujdete podle potřeby 25-50 km, ale za celý den). Na základě vyluštěných šifer hledáte stanoviště cestou na Karu. Z místa, kam Vás od Kary odveze autobus. Kdo na šifrování nemá buňky, může si psát o SMS nápovědy. Ještě pár dní to máte jenom za 150 Kč. Včetně jedné pomůcky, kterou dostanete, a jízdenky na bus. Letos možno i pro kočárky. Přihlášky na orientacni-hra.cz/info.php?game=sifro

Za organizátory Michal PeitzPodobné články
Survival
16. 12. 2019 Nezapomeňte se dobře připravit na další Krkonošský survival!

Chtěli byste si vyzkoušet v jednom dni urazit pár desítek kilometrů v zimních Krkonoších a Podkrkonoší?...

Celý článek
Survival
23. 11. 2019 Parkáč 2019 je minulostí…

V sobotu 9. listopadu se poblíž Jílového u Prahy jel poslední letošní závod Českého poháru...

Celý článek
Survival
3. 4. 2019 Hannah EPO Survival 2019 – 13hodinové dobrodružství formou skládanky

Světla tří set čelovek se rozkmitají do tmy v rytmu běhu do vrchu ve 3...

Celý článek