OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Adventure race

MS v Adventure Race 2012 – online

V následujících dnech budou na této stránce zveřejňovány nejdůležitější události z Mistrovství světa v Advenure Race, které startuje v sobotu 14.9. v brzkých ranních hodinách. Největší pozornost bude samozřejmě věnována třem českým týmům, které se závodu účastní. Za aktuální informace a fotografie přímo z Francie patří velký dík Michalu Peitzovi (Salomon-Suunto OpavaNet) a Danu Šilarovi (Czech Adidas Terrex)!

Czech Adidas Terrex – Petr Mil, Filip Šilar, Pavel Paloncy, Krystýna Skalická
Salomon-Suunto OpavaNet – Marek Navrátil, Jan Zemaník, Pavel Štryncl, Radka Brožková
Berghaus Accom Nutrend – Jaroslav Krajník, Tomáš Petreček, Barbora Válková, Jiří Lorenz

 

DATUM AKTUALITA
NEDĚLE 23.9. 18:00 Oficiální výsledky

12. místo Berghaus Accom Nutrend
25. místo Czech Adidas Terrex
44. místo Salomon-Suunto OpavaNet

SOBOTA 22.9. 12:00 ČESKÉ TÝMY V CÍLI!!!

Po sedmidenním zápolení s náročnou tratí se v cíli objevily všechny tři české týmy. Nejlepší výsledek si z Francie přiváží Berghaus Accom Nutrend, který nakonec vybojoval úžasné 12. místo. Tímto výsledkem překonali loňské 14. místo českého týmu na MS v Tasmánii. Další dvě české kvarteta nestihly během trati limity některých etap, tím pádem absolvovali zkrácený závěr tak, aby se včas objevili v cíli. V tuto chvíli figuruje družstvo Czech Adidas Terrex na 23. místě a Salomon-Suunto OpavaNet na 45. pozici. Po přepočtech se však ještě může umístění změnit.

PÁTEK 21.9. 14:00 Čekáme na náš tým na Cap-martin je tu pekně určitě by se jim tady líbilo škoda že nevědí o co přicházejí. V noci dokončili krátký trekový přechod z kajaku k biku. Limit pro pokračování do další etapy nestihli, takže je čeká přesun na kole do poslední bikové etapy. Nevím co se přesně děje ale po treku podle GPS spali, protože se nehli depa asi 7 hod. Ráno vyjeli na přejezd, pokud se live tracking neplete (tady je vyjímečně dost přesný) udělali na přejezdu chybu a trochu si zajeli. Za tři hodiny by se mohli napojit na bikovou sekci a v cíli je doufám můžeme čekat ráno. Záleží jak jim půjde kolo.(Dan)
ČTVRTEK 20.9. 14:00 Po poledni se Berghausové objevili na kontrole ve městě St-Martin-Vésubie, což je asi 11 km od AT14, tedy před náročným výšlapem do 1900 m n. m. Vypadají na danou situaci v pohodě, “pouze” Jirka má už delší dobu potíže s palci u nohou. Dle jeho slov stupnice na takovou bolest už neexistuje, ale závod dokončí. Už před více než dnem mu doktor “ořezal” vnitřní strany palců (nebo puchýře na nich) ale moc se to prý nezlepšilo. Nevypadá zničeně ani rezignovaně, prostě “se” to přihodilo. Kvůli ovázaným palcům si musel vyndat vložky do bot, aby se do nich vešel.
ČTVRTEK 20.9. 12:00 Novozélandský tým Seagate je v cíli a pyšní se titulem Mistr světa v Adventure Race 2012!!! Berghaus Accom Nutrend mezitím stále bojuje o umístění mezi nejlepšími 15 týmy. V cíli by mohl odhadem být během zítřejšího rána. Czech Adidas Terrex opět poskočil nahoru a nyní je na 25 místě. Poslední český tým Salomon-Suunto-OpavaNet si drží 38. příčku.
ČTVRTEK 20.9. 11:00 Pár fotek z průběhu závodu

STŘEDA 19.9. 16:00 Berghaus Accom Nutrend absolvuje dlouhou etapu na kajaku. V tuto chvílí se drží na 14. pozici. Czech Adidas Terrex uzavírá první třicítku, nyní v depu po dlouhé bikové etapě. Salomon-Suunto-OpavaNet jsou v tuto chvíli na 38 příčce.
ÚTERÝ 18.9. 15:00 Skvěle si vede tým Berghaus Accom Nutrend, který na cyklistické etapě (J) bojuje o 10. místo! Dopředu se stále více dostává také Czech Adidas Terrex, který se nyní pohybuje okolo 22. pozice a právě absolvuje těžký trek (I). “Salomoni” nyní na 40. místě, ale podle oficiálního webu nedokončili kajak. Přesto pokračují v závodě!
PONDĚLÍ 17.9. 20:00 Video z 3. dne závodu

PONDĚLÍ 17.9. 17:00 “Berghausi” právě absolvují dlouhou etapu (H) na kole a jsou na průběžném 15. místě. “Adidasi” v tuto chvíli 32. a připravují se na krátký trek. Právě dokončili etapu na kajaku. Tým Salomon-Suunto-OpavaNet stále zpomaluje a nyní figuruje na 48. pozici. Žádný český tým zatím není ani v polovině závodu, přičemž na trati již jsou nonstop dva a půl dne.
PONDĚLÍ 17.9. 10:00 Po vysokohorském treku, krátkém přejezdu na biku a dodatečně vloženém treku v nižších horách a dojetí na konec biku se naši po 53 hodinách a 29 minutách pohybují na 39. pozici a stále se probojovávají dopředu po začáteční chybě. Berghaus se svým týmem má již dvě třetiny treku za sebou a blíží se k raftu. Salomon se propadl na 43. příčku. nevíme co se děje pokusíme se udělat s týmem rozhovor před začátkem raftingu.
PONDĚLÍ 17.9. 09:00 Většina týmů má za sebou zhruba 1/3 trasy. Český Berghaus Accom Nutrend se postupně dostává dopředu – nyní na 16. místě. Stejně tak Czech Adidas Terrex, který uzavírá první čtyřicítku. Tým Salomon-Suunto-OpavaaNet mírně ztrácí, propadl se na 43. příčku.
NEDĚLE 16.9. 09:00 Všechny týmy v tuto chvíli absolvují těžkou 3. etapu, během které jdou 40 km dlouhý trek s převýšením 3 200 metrů. Nejlépe z našich “Berghausi”, kteří jsou na 21. místě. “Salomoni” mírně ztratili a nyní jsou na 34. místě. “Adidasové” se po navigační chybě v první etapě pomalu prodírají dopředu. Nyní jsou na 57. místě.
SOBOTA 15.9. 23:30 Pár fotek z prvního dne
SOBOTA 15.9. 21:00 Vstávání ráno do zimy bylo “osvěžující”. Alespoň pro ty, co spali v kempu :-) Ve 4 vyrazil peloton na kolech na 18km a 500 výškových metrů po asfaltu na start vysokohorského treku, který se šel s velkým množstvím povinného vybavení včetně materiálu pro pohyb po ledovci. Tento trek byl ale zkrácen. Naopak přibyl další trekový “okruh” při přejezdu na kolech. Popis zkrácené trasy prvního treku nebyl úplně “čistý”, na což doplatili Adidasové a nabrali asi 2,5 hod ztráty. První tým dorazil po treku už po 3,5 hod. Organizátoři ale určili, že nikoho nepustí dále dřív než po 5hod na trati. Do zmíněných 5 to stihlo 25 týmů. Proběhl tedy víceméně restart závodu. Alespoň pro některé. I tak lze už teď vidět na live tracking na webu závodu viditelné rozestupy mezi týmy.
SOBOTA 15.9. 19:00 Berghaus Accom Nutrend zatím nejlépe z českých týmů na 22. pozici s téměř dvouhodinovou ztrátou na vedoucí tým. Salomon Suunto OpavaNet jen těsně v závěsu. Czech Adidas Terrex v první etapě ztratil více a v tuhle chvíli figuruje na 56. místě.
SOBOTA 15.9. 13:00 České týmy jsou stále na trati první etapy. Ke konci vysokohorského treku (zhruba v polovině startovního pole) bojují společně týmy Berghaus Accom Nutrend a Salomon Suunto OpavaNet. Asi půl hodiny za nimi jde Czech Adidas Terrex
SOBOTA 15.9. 12:00 Dva týmy (švédský Thule a americký Seagate) mají za sebou první etapu – vysokohorský trek, ve které dvakrát stoupali až do výšky 3300 m n. m.
SOBOTA 15.9. 04:00 ZÁVOD ODSTARTOVAL!
PÁTEK 14.9. Czech Adidas Terrex

Od rána se tady chystá jídlo a věci se dělí na jednotlivé etapy. Není to nic lehkého protože jediné s čím se za 6 dní závodu potkáme budou bedny s koly a dvakrát za celý závod barely s jídlem a věcmi ze kterých si přendáme jídlo a oblečení vždy na další třetinu závodu cca. Aby to nebylo jednoduché tak je přesně řečeno, co si máme vzít na kterou etapu. Třeba téměř s každou etapou se mění počet spacáků, které nesou a také se střídá, jestli s sebou nesou stany nebo jen plachtu na spaní …. Dnes odpoledne je focení týmů a prolog který určí pořadí týmů na zítřejším startu. Startuje se zítra ve 4 hodiny ráno v 30 sekundových intervalech. Začíná se krátkým přejezdem na biku a pak nastupují na trek, kdy se půjde dvakrát do 3300 m n.m.

ČTVRTEK 13.9. Czech Adidas Terrex

Ráno jsme dochystali ještě biky naložili vše a vyrazili do centra závodu. Kluci ještě projeli kola, dali si 20 km dlouhý sjezd do centra závodu aby aspoň trochu zkontrolovali jestli je vše OK. Dole začlo byrokratické kolečko bylo třeba projít 4 kontrolními místy v každém kontrolovali zda vybavení odpovídá předepsanému. Celé nám to zabralo 4 hodiny. Organizátoři prošli každou věc. Jen pro představu chtěli vidět certifikace přileb, když se jim zdálo že mikina je moc tenká tak ji vážili a někde v zákulisí rozhodovali jestli nám ji povolí nebo nám kontrolovali v sudu s vodou vestu jestli má dostatečný vztlak atd… Vše nám nakonec prošlo i lékárnička, které se Filip trochu bál protože některé léky co po nás chtěli se v ČR sehnat nedají a jak jsme viděl některé týmy co jim neuznávají tak strach byl na místě. Večer proběhl welcoming ceremony. Všechny týmy dostaly profil závodu a rozpis jednotlivých etap se vzdálenostmi, převýšením a optimálními časy. Toto je jediné info které máme před závodem a podle něj se balí, chystá a dělá celá logistika pro tým.

ČTVRTEK 13.9. Salomon-Suunto OpavaNet

Všechny 3 české týmy dorazily v pořádku a mají už za sebou náročnou (dlouho a detailní) kontrolu vybavení. Začíná se v pátek prologem (orienťák). V sobotu pak zavodníci vyrazí ve 4:00 do hor (ne na čas), odkud pak po 6. hodině vyjdou na trek. Počasí kromě silného větru pravděpodobně bude přát a místní slibují nádhernou přírodu, takže se mají závodníci na co těšit.

STŘEDA 12.9. Czech Adidas Terrex

Po náročné cestě jsme se úspěšně zaregistrovali a dostali boxy a barely na věci. Dnes jsme ještě chtěli stihnout kontrolu povinného vybaveni. Znamená to že organizátor musí vše z povinné výbavy týmové i osobní zkontrolovat . Po tom co jsme se ubytovali a začali vše chystat jsme zjistili že kontrolu tenhle den nedáme. Tolik věcí co je zde třeba se vidí na AR jen velmi zřídka nevyjímaje mistrovství světa.

MSAR - profilPodobné články
Adventure race
29. 9. 2019 Adventure Race Croatia aneb Chorvatsko tak trochu jinak

Závod AR Croatia, který byl letos zařazen do série světového poháru v adventure racing, sliboval...

Celý článek
Adventure race
9. 9. 2019 CZAR 2019: Prosím vás, dostaneme se tudy k vodě?

Je neděle dopoledne, ležím na karimatce ve stínu vysokých bříz. Nohy mám natažené, od kotníků...

Celý článek
Adventure race
3. 9. 2019 Fidži hostí nejtěžší závod světa, české barvy bude hájit jediný tým

Na nejtěžší závod světa „Eco-Challenge Fiji“ již za týden odlétá reprezentovat Českou republiku tým ve...

Celý článek