OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Adventure race

MS v Adventure Race 2012 – Raid in France

Raid in France 2012 lze bez rozpaků označit akcí roku 2012 v oblasti extrémních sportů. Letošní ročník má totiž punc Mistrovství světa v Adventure Race a přebírá tak štafetu po australské Tasmánii. Vzhledem k tomu, že Francouzi jsou co do počtu organizovaných závodů (cca 500) a registrovaných sportovců (cca 30 000) lídry v odvětví Adventure Race, bude letošní ročník ještě prestižnější a sledovanější než v minulých letech.

Závod se uskuteční ve dnech 15. – 22. září v nádherné a členité krajině jihovýchodní části Francie (Provensálské Alpy-Azurové pobřeží). Start závodů bude v alpském středisku L’Argentière-la-Bessée a cíl v Monaku.

Podobně jako u jiných závodů v Adventure Race bude závod složen z mnoha disciplín. Kromě dlouhých MTB a pěších treků to bude také vysokohorský trek s mačkami, jízda na kajaku, sjezd na raftu, zdolávání via ferraty, lanové aktivity, dohledávky v jeskyních a další. Délka trati přesáhne 500 km a výškové převýšení bude cca 18 000 m. Pro orientaci budou k dispozici pouze mapy v měřítku 1:25 000 a 1:50 000. Zákaz používání GPS je u podobných závodů samozřejmostí…

Startovní pole bude čítat 65 týmů z 30 zemí. Dostat se tak mezi tuto elitní společnost bude dosti náročné. Jistý start mají pouze vítězové loňského mistrovství, švédský tým Thulle. Další týmy si musí účast vybojovat v některém ze závodů světové série (letošní ročník Czech Adventure Race bohužel není zařazen mezi kvalifikační závody) nebo doufat v to, že se jim podaří obsadit pár volných míst klasickou rezervací. 6 týmů pak bude organizátory pozváno na divokou kartu.

Přejeme českým týmům, aby se jim podařilo dostat se na startovní listinu tohoto extrémního závodu!

Dne 13.1. byl spuštěn nový web RAID IN FRANCE 2012, kde najdete všechny další potřebné informace.Podobné články
Adventure race
19. 11. 2018 Jeden z nejtěžších závodů světa na tropickém ostrově Reunion. Češi zde vybojovali...

Historicky nejlepší umístění a čtvrté místo na mistrovství světa přivezli z ostrova Reunion čeští reprezentanti...

Celý článek
Adventure race
11. 9. 2018 58 hodin v závodě Wenger Czech Adventure race 2018

První školní den a prší. Přestože školní docházku už mám dlouho za sebou, tak dnes...

Celý článek
Adventure race
26. 5. 2018 Poznejte Broumovsko během Adventure Race!

Patnáctý ročník expedičního závodu Wenger Czech Adventure Race odstartuje 29. srpna 2018 a závodníci budou...

Celý článek
Vaše Komentáře