OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Adventure race

MS v Adventure Race 2012 – Raid in France

Raid in France 2012 lze bez rozpaků označit akcí roku 2012 v oblasti extrémních sportů. Letošní ročník má totiž punc Mistrovství světa v Adventure Race a přebírá tak štafetu po australské Tasmánii. Vzhledem k tomu, že Francouzi jsou co do počtu organizovaných závodů (cca 500) a registrovaných sportovců (cca 30 000) lídry v odvětví Adventure Race, bude letošní ročník ještě prestižnější a sledovanější než v minulých letech.

Závod se uskuteční ve dnech 15. – 22. září v nádherné a členité krajině jihovýchodní části Francie (Provensálské Alpy-Azurové pobřeží). Start závodů bude v alpském středisku L’Argentière-la-Bessée a cíl v Monaku.

Podobně jako u jiných závodů v Adventure Race bude závod složen z mnoha disciplín. Kromě dlouhých MTB a pěších treků to bude také vysokohorský trek s mačkami, jízda na kajaku, sjezd na raftu, zdolávání via ferraty, lanové aktivity, dohledávky v jeskyních a další. Délka trati přesáhne 500 km a výškové převýšení bude cca 18 000 m. Pro orientaci budou k dispozici pouze mapy v měřítku 1:25 000 a 1:50 000. Zákaz používání GPS je u podobných závodů samozřejmostí…

Startovní pole bude čítat 65 týmů z 30 zemí. Dostat se tak mezi tuto elitní společnost bude dosti náročné. Jistý start mají pouze vítězové loňského mistrovství, švédský tým Thulle. Další týmy si musí účast vybojovat v některém ze závodů světové série (letošní ročník Czech Adventure Race bohužel není zařazen mezi kvalifikační závody) nebo doufat v to, že se jim podaří obsadit pár volných míst klasickou rezervací. 6 týmů pak bude organizátory pozváno na divokou kartu.

Přejeme českým týmům, aby se jim podařilo dostat se na startovní listinu tohoto extrémního závodu!

Dne 13.1. byl spuštěn nový web RAID IN FRANCE 2012, kde najdete všechny další potřebné informace.Podobné články
Adventure race
29. 9. 2019 Adventure Race Croatia aneb Chorvatsko tak trochu jinak

Závod AR Croatia, který byl letos zařazen do série světového poháru v adventure racing, sliboval...

Celý článek
Adventure race
9. 9. 2019 CZAR 2019: Prosím vás, dostaneme se tudy k vodě?

Je neděle dopoledne, ležím na karimatce ve stínu vysokých bříz. Nohy mám natažené, od kotníků...

Celý článek
Adventure race
3. 9. 2019 Fidži hostí nejtěžší závod světa, české barvy bude hájit jediný tým

Na nejtěžší závod světa „Eco-Challenge Fiji“ již za týden odlétá reprezentovat Českou republiku tým ve...

Celý článek