OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Triatlon

Pozvánka na Krkonošský survival 2014

21. března 2014 ve 22:00 startuje od horské chaty Kara v Roudnici v Krkonoších 2. ročník Krkonošského survivalu.

Jedná se o 20 hodinový závod tříčlenných družstev v zimních Krkonoších, v náročném terénu mezi kontrolními stanovišti. Výhradně za použití mapy (bez GPS). Kromě přesunů na běžkách či sněžnicích účastníci plní další disciplíny – lezení na skále, noční orientační běh či lezení na strom na čas. Přestože proběhly teprve nultý a první ročník, mezi soutěžícími již bylo mnoho mistrů republiky v různých outdoorových sportech (např. Český Adventure Race /AR – několikadenní nonstop závod expedičního typu/, Jesnický Tvrďák, B7, LH24), účastníci MS v AR nebo úřadující polští mistři Evropy v AR. Většina z nich již alespoň ústně přislíbila účast i v příštím ročníku. Závod je ale určen také pro účastníky, kteří s podobnými aktivitami teprve začínají a chtějí si vyzkoušet něco víc, než jen dlouhý přesun po předem známé trase. Protože se jedná o scorelauf, 20 hodin na trati jsou všichni, včetně vítězů. Takže i ti nejpomalejší (nebo i jinak řečeno – ti největší pohoďáci) se do cíle dostanou v podobnou dobu, jako nejlepší závodníci.

Kontrolní body již máme KRNAPem předběžně schválené (čekáme „pouze“ na oficiální schválení/dopis). Kromě jiného máme také povolení umístit jednu z kontrol na Sněžce. Pro zajímavost – několik závodů, včetně letošního polského MS v horském maratonu nebo Horské výzvy, tudy své trasy vést nemohlo. Navíc vystoupat na Sněžku v zimě, ve sněhu, pro některé v noci, během celodenního závodu, je výrazně obtížnější než v létě. Další zpestření budou zajímavá zcela jistě alespoň pro diváky, ale prozatím je prozrazovat nebudeme. Budou ale náročná.

Závodu se může zúčastnit 50 trojic v kategoriích muži, ženy a mix. Stejně jako loni očekáváme výrazně větší zájem o účast, než je maximálně možných 150 soutěžících. Proto nenechávejte přihlášku na poslední chvíli. A to také z toho důvodu, že základní startovné je splatné do 3.1.2014.

Ve skupině na Facebooku nebo našich internetových stránkách můžete sledovat informace o dění kolem Krkonošského survivalu. Včetně např. fotek z tratě.

Fotografie z předchozích ročníků naleznete zde:
Krkonošský survival 2013 I
Krkonošský survival 2013 II
Krkonošský survival 2012Podobné články
Triatlon
20. 12. 2018 Darujte startovné na Gigathlon 2019

Jsi nadšený sportovec a nevíš co s víkendem na přelomu srpna a září? Můžeš se...

Celý článek
Triatlon
12. 10. 2018 3. ROČNÍK ZÁVODU GIGATHLON CZECH REPUBLIC 2018 OVLÁDLI ČEŠI

Unikátní multisportovní akce Gigathlon, která má svůj původ ve Švýcarsku, si dala letos své zastaveníčko...

Celý článek
Triatlon
12. 8. 2018 PILSENMAN 2018 zná své vítěze

V sobotu 11. srpna se uskutečnil 16. ročník terénního závodu PILSENMAN 2018. Sportovní akce se...

Celý článek
Vaše Komentáře