OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Triatlon

Pozvánka na Krkonošský survival 2014

21. března 2014 ve 22:00 startuje od horské chaty Kara v Roudnici v Krkonoších 2. ročník Krkonošského survivalu.

Jedná se o 20 hodinový závod tříčlenných družstev v zimních Krkonoších, v náročném terénu mezi kontrolními stanovišti. Výhradně za použití mapy (bez GPS). Kromě přesunů na běžkách či sněžnicích účastníci plní další disciplíny – lezení na skále, noční orientační běh či lezení na strom na čas. Přestože proběhly teprve nultý a první ročník, mezi soutěžícími již bylo mnoho mistrů republiky v různých outdoorových sportech (např. Český Adventure Race /AR – několikadenní nonstop závod expedičního typu/, Jesnický Tvrďák, B7, LH24), účastníci MS v AR nebo úřadující polští mistři Evropy v AR. Většina z nich již alespoň ústně přislíbila účast i v příštím ročníku. Závod je ale určen také pro účastníky, kteří s podobnými aktivitami teprve začínají a chtějí si vyzkoušet něco víc, než jen dlouhý přesun po předem známé trase. Protože se jedná o scorelauf, 20 hodin na trati jsou všichni, včetně vítězů. Takže i ti nejpomalejší (nebo i jinak řečeno – ti největší pohoďáci) se do cíle dostanou v podobnou dobu, jako nejlepší závodníci.

Kontrolní body již máme KRNAPem předběžně schválené (čekáme „pouze“ na oficiální schválení/dopis). Kromě jiného máme také povolení umístit jednu z kontrol na Sněžce. Pro zajímavost – několik závodů, včetně letošního polského MS v horském maratonu nebo Horské výzvy, tudy své trasy vést nemohlo. Navíc vystoupat na Sněžku v zimě, ve sněhu, pro některé v noci, během celodenního závodu, je výrazně obtížnější než v létě. Další zpestření budou zajímavá zcela jistě alespoň pro diváky, ale prozatím je prozrazovat nebudeme. Budou ale náročná.

Závodu se může zúčastnit 50 trojic v kategoriích muži, ženy a mix. Stejně jako loni očekáváme výrazně větší zájem o účast, než je maximálně možných 150 soutěžících. Proto nenechávejte přihlášku na poslední chvíli. A to také z toho důvodu, že základní startovné je splatné do 3.1.2014.

Ve skupině na Facebooku nebo našich internetových stránkách můžete sledovat informace o dění kolem Krkonošského survivalu. Včetně např. fotek z tratě.

Fotografie z předchozích ročníků naleznete zde:
Krkonošský survival 2013 I
Krkonošský survival 2013 II
Krkonošský survival 2012Podobné články
Triatlon
8. 9. 2020 Doksy Race 2020 se blíží!

V neděli 13. září 2020 se opět uskuteční DoksyRace 2020 - tradiční závod v polovičním ironmanu. Tento...

Celý článek
Triatlon
12. 8. 2019 Závod PILSENMAN 2019 vyhrál Brož

Již 17. ročník terénního závodu PILSENMAN 2019 se konal o uplnynulém víkendu. Sportovní akce se...

Celý článek
Triatlon
9. 8. 2019 Závod PILSENMAN již tuto sobotu

Tradiční terénní závod PILSENMAN 2019 se bude konat již tuto sobotu 10. srpna v Plzni-Doubravce...

Celý článek