OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Survival

Pražský parkový Survival – výsledky

V sobotu 26. listopadu se v obci Řitka a přilehlém okolí uskutečnil Pražský parkový Survival. Extrémní závod měl letos status závodu poháru ČR v přírodním víceboji jednotlivců – OPEN (ČAES) a Akademického mistrovství ČR v survivalu jednotlivců – AKADEMICI (ČAUS).

Závodníci se v 1. etapě poprali s hladkým během po fáborcích, které je zavedly zpět do depa, kde nasedli na kolo a vyrazili na 2. etapu. Tou byl MTB orienťák s povinným postupem, během něhož účastníci absolvovali Bolscross. Po návratu do depa vyběhli na 3.etapu – pěší OB s volným pořadím kontrol. Po oběhnutí všech povinných stanovišť již závodníci běželi do cíle.

Vyjádření jednoho ze závodníků:
Organizace závodu byla na velmi dobré úrovni, zázemí Řitkovské sokolovny bylo parádní. Startem v 10:30 jsme vystartovali na prolog, což byl kros zhruba na čtvrt hodiny, to posloužilo na pěkné roztrhání pelotonu před výjezdem na MTBO. Cyklistická část obsahovala sedm kontrol. Hned první kontrola byla velmi zajímavá. Jednalo se o vrchol prostřední Černolické skály (výška 10-20m). Dostat se na vrchol v SPD botech na kolo nebyla úplně sranda, ale jednalo se tak o dvojkové lezení. Na druhé kontrole nás čekal Bolsův kros. Byl to opět zhruba 15 minutový kros, ale již v náročnějším terénu. Těžká podložka, strmé svahy a zařízlá údolí udělali tuto část tratě velmi zajímavou. Další část MTBO byla trochu znehodnocena ukradenou 5. kontrolou. Postupy byly jinak ale velmi zajímavé a velké spoléhání na mapu vedlo k chybám, já jsem tam osobně udělal cca 10min chyb. Jediné co mohlo kolo trochu znepříjemnit bylo asi 6 brodů na jednom postupu, ale to už k takovým závodům patří. Poslední částí byl orientační běh. Jednalo se o tzv. Free order na 8 kontrol. Běželo se na klasické mapě pro OB 1:15 000. Terén to byl pěkný. Kontroly na můj vkus trochu jednodušší, ale to na survivalech bývá vždy. I přesto jsem trochu nevhodně zvolil pořadí a jednou se trochu ztratil celkem asi na 4 minutky. Fyzicky jsem se necítil ok už od kola a ten orienťák byl docela na morál :-). Vyhlášení bylo super a všichni na bedně dostali super ceny. Fakt není pořadatelům co vytknout. -Ondřej Veselý-

Pražský Parkový Survival

Podobné články
Survival
16. 12. 2019 Nezapomeňte se dobře připravit na další Krkonošský survival!

Chtěli byste si vyzkoušet v jednom dni urazit pár desítek kilometrů v zimních Krkonoších a Podkrkonoší?...

Celý článek
Survival
23. 11. 2019 Parkáč 2019 je minulostí…

V sobotu 9. listopadu se poblíž Jílového u Prahy jel poslední letošní závod Českého poháru...