OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
OCR / Army závody

Představení Dirty Race Cross – Vzpoura tří elementů

19. září se v prostoru motokrosové dráhy Cech u Mariánských lázní koná letos již druhý běžecký překážkový závod Dirty Race. Zatímco ten první, na šumavském Špičáku, měl přízvisko Warrior, zářijový má díky terénu, ve kterém se koná přízvisko Cross.

Samotná motokrosová trať na Cechu měří téměř 8 kilometrů. Jedná se o opravdu těžkou dráhu plnou prudkých nájezdů a sjezdů, jam, hlubokých koryt i kratších rovinek. S pomocí hasičských cisteren tuto dráhu změníme v bahenní peklo a jámy a koryta zaplníme vodou. Přidejte si k tomu větší množství dřevěných i železných překážek a máte ideální terén pro extrémní běžecký překážkový závod.

Vedlejším názvem závodu Dirty Race Cross je “Vzpoura tří elementů”. Těmi elementy jsou země, v podobě velkého množství bahna; voda, která bude jak na trati tak i v přilehlém rybníce; a konečně oheň, který bude pro závodníky představovat některé z překážek. Kromě přírodních překážek, které budou všudypřítomné, bude třeba překonávat i překážky umělé. Půjde jak o překonání různých stěn a železných konstrukcí, ze kterých často jediná cesta dolů bude skok do vody či bahna, tak i o šplh na laně nebo strmý bahenní násep, který bude potřeba vyběhnout. Jednu z překážek budou tvořit i hráči české rugbyové reprezentace a vrcholem, stejně jako na Špičáku, bude překážka s elektrickým proudem na způsob elektrického ohradníku. Dohromady nejméně 30 překážek na 12 km dlouhé trati vedoucí jak na krosové dráze, tak i u přilehlých rybníků a lesů.

Registrace jsou otevřeny do 10.9. na stránkách závodu www.dirtyrace.cz a závodníci ke své registraci dostávají tričko, sportovní čelenku a dárky od našich partnerů.

Těšíme se na vás na nejšpinavějším závodě v tomto roce.

Organizátoři DRCPodobné články
OCR / Army závody
11. 2. 2020 OCR Tvrďák Slovensko se představuje

Tvrďák vznikol na Slovensku v roku 2013 a od svojho vzniku ho absolvovalo niekoľko tisíc...

Celý článek
OCR / Army závody
14. 8. 2019 Letošní ročník Mistrovství České republiky v OCR chystá několik překvapení

Již v loňském roce mohli závodníci OCR (extrémních překážkových závodů) poprvé vyzkoušet, jak chutná mistrovský...

Celý článek
OCR / Army závody
25. 4. 2019 Za Olomoucí se v létě uskuteční extrémní překážkový závod RUNEX RACE

Již 31. 5. 2019 končí třetí vlna registrací na extrémní překážkový závod RUNEX RACE OLOMOUC 2019. Kromě...

Celý článek