OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
OCR / Army závody

Představení Dirty Race Cross – Vzpoura tří elementů

19. září se v prostoru motokrosové dráhy Cech u Mariánských lázní koná letos již druhý běžecký překážkový závod Dirty Race. Zatímco ten první, na šumavském Špičáku, měl přízvisko Warrior, zářijový má díky terénu, ve kterém se koná přízvisko Cross.

Samotná motokrosová trať na Cechu měří téměř 8 kilometrů. Jedná se o opravdu těžkou dráhu plnou prudkých nájezdů a sjezdů, jam, hlubokých koryt i kratších rovinek. S pomocí hasičských cisteren tuto dráhu změníme v bahenní peklo a jámy a koryta zaplníme vodou. Přidejte si k tomu větší množství dřevěných i železných překážek a máte ideální terén pro extrémní běžecký překážkový závod.

Vedlejším názvem závodu Dirty Race Cross je “Vzpoura tří elementů”. Těmi elementy jsou země, v podobě velkého množství bahna; voda, která bude jak na trati tak i v přilehlém rybníce; a konečně oheň, který bude pro závodníky představovat některé z překážek. Kromě přírodních překážek, které budou všudypřítomné, bude třeba překonávat i překážky umělé. Půjde jak o překonání různých stěn a železných konstrukcí, ze kterých často jediná cesta dolů bude skok do vody či bahna, tak i o šplh na laně nebo strmý bahenní násep, který bude potřeba vyběhnout. Jednu z překážek budou tvořit i hráči české rugbyové reprezentace a vrcholem, stejně jako na Špičáku, bude překážka s elektrickým proudem na způsob elektrického ohradníku. Dohromady nejméně 30 překážek na 12 km dlouhé trati vedoucí jak na krosové dráze, tak i u přilehlých rybníků a lesů.

Registrace jsou otevřeny do 10.9. na stránkách závodu www.dirtyrace.cz a závodníci ke své registraci dostávají tričko, sportovní čelenku a dárky od našich partnerů.

Těšíme se na vás na nejšpinavějším závodě v tomto roce.

Organizátoři DRCPodobné články
OCR / Army závody
30. 12. 2017 Závod s vlastní váhou, 360 Challenge, zve na rok 2018

Závod 360 Challenge přichází v novém roce s hromadou změn a novinek. Snažíme se být...

Celý článek
OCR / Army závody
24. 8. 2017 Podzimní 360tka rozhýbe Riegrovy sady

360tka Challenge se vrací tento rok podruhé na místo svého vzniku, do Riegrových sadů v Praze....

Celý článek
OCR / Army závody
13. 7. 2017 Blíží se 360tka TOUR v Lázních Kynžvart

360tka TOUR v Lázních Kynžvart se pyšní nejnáročnější, ale nejkrásnější trasou. I zde si zopakujeme základní...

Celý článek
Vaše Komentáře