OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Triatlon

První zimní akce Přežít Kladno!

V sobotu 18. února se konal první závod druhého ročníku survivalových závodů Přežít Kladno!. O odhodlanosti a nasazení účastníků snad nejlépe vypovídá fakt, že i když si mohli vybrat mezi náročnější variantou Přežít Kladno a lehčím závodem Zažít Kladno, všech 18 přihlášených dvojic chtělo Kladno PŘEŽÍT včetně páru, který tvořil otec a jeho teprve patnáctiletý syn. Registrovány byly především mužské dvojice, čistě ženský pár odstartoval pouze jediný a zbývajících 5 soutěžních dvojic bylo smíšených.

Namrzlé silnice a zbytky sněhu představovaly pro účastníky této outdoorové akce samy o sobě jednou velkou adrenalinovou disciplínu, neboť účastníci absolvovali celou trasu závodu dlouhou cca 25 km na horském kole. Dalších 10 organizátory již předem připravených úkolů bylo pro jezdce mnohem více fyzicky i psychicky náročnější. Na odvážné účastníky čekal výjezd nebo sjezd z kopce u hradiště Sv. Jiří v blízkosti obce Libušín, válení obrovské dřevěné cívky od kabelu zapůjčené firmou Uniservis Hašek v areálu bývalé Poldovky, stavění sněhuláka z pneumatik od traktoru, osobních i nákladních vozidel v areálu překladiště MPS Kladno, logické úkoly na startu, výstup na laně pomocí lezeckého vybavení (muži do výšky 22 m, ženy do 16 m) ve školícím Polygonu Kladno – Singing rock, překonání 10 m hlubokého bývalého pískovcového lomu na lanovém traverzu, lyžování ve dvojici na 3 lyžích více méně po štěrku se zbytky zmrzlého sněhu, cesta šachtou v areálu Hornického skanzenu Mayrau či úkol v cíli závodu, který spočíval v resuscitaci figuríny, kterou pro svůj zdravotnický výcvik používají záchranáři z Místní skupiny Vodní záchranné služby v Kladně.

Všech 18 dvojic dorazilo v daném limitu a bez větší újmy na zdraví do cíle. Místo, kde na závodníky čekal hlavní rozhodčí soutěže, musely všechny dvojice vyluštit pomocí indicií posbíraných v terénu.

A co vy, přežijete s námi Kladno příště? Přípravy na další závod 15. 9. 2012 se už začínají pomalu rozbíhat.

Organizační tým
Sportovní areály města Kladna s.r.o.

www.prezitkladno.behy.euPodobné články
Triatlon
20. 12. 2018 Darujte startovné na Gigathlon 2019

Jsi nadšený sportovec a nevíš co s víkendem na přelomu srpna a září? Můžeš se...

Celý článek
Triatlon
12. 10. 2018 3. ROČNÍK ZÁVODU GIGATHLON CZECH REPUBLIC 2018 OVLÁDLI ČEŠI

Unikátní multisportovní akce Gigathlon, která má svůj původ ve Švýcarsku, si dala letos své zastaveníčko...

Celý článek
Triatlon
12. 8. 2018 PILSENMAN 2018 zná své vítěze

V sobotu 11. srpna se uskutečnil 16. ročník terénního závodu PILSENMAN 2018. Sportovní akce se...

Celý článek
Vaše Komentáře