OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Skialp

Ski Tour 2013

Příchod zimního počasí oprášil myšlenky na běžkařské a skialpové závody, a tak je na čase představit si některé z nich. V tomto článku naleznete informace k 6. ročníku největšího seriálu v zimních běhů na lyžích Ski Tour 2013.

Série pěti závodů započne v neděli 13. ledna slavnou Jizerskou padesátkou. Na této tradiční akci se účastníkům nabídne jedinečná možnost porovnat své síly se jmény světového formátu jakými jsou například Anders Aukland, Thomas Alsgaard (oba NOR) nebo domácí Stanislav Řezáč, Martin Koukal, Petr Novák a pravděpodobně i Lukáš Bauer.
Jizerská padesátka

Druhým závodem Ski Tour je Jilemnická padesátka (neděle 20. 1.). V roce 2013 se uskuteční 6. ročník. Pořadatelé tradicí navazují jak na Hančovy memoriály, tak na závody mistrovství republiky.
Jilemnická padesátka

Třetí závod Tour – Karlovská padesátka – se uskuteční 26. ledna. Závod na pomezí Beskyd a Javorníků startuje v malebných Velkých Karlovicích, které jsou známým centrem zimních sportů. Trasu závodu podél řeky Vsetínská Bečva si každý rok vyzkouší téměř 400 závodníků. Letošní ročník bude již jedenáctým v historii.
Karlovská padesátka

Únorové závody již nabízí poněkud kratší kilometrovou distanci, ovšem i tak se jedná o velmi náročné a krásné trasy.

Nejprve se uskuteční 40 km dlouhý závod v Orlických horách (Orlický maraton – neděle 3. 2.), kde na všechny účastníky 29. ročníku čeká členitá trať po zvlněných podhorských loukách a zalesněných svazích v okolí Deštného v Orlických horách.
Orlický maraton

Závěrečný podnik Ski Tour Kašperská třicítka (17. února) je zároveň nejkratším závodem série. Tento závod má z pětice nejkratší historii, v roce 2013 se uskuteční teprve 2. ročník . Oproti minulému roku se letos pojede na Churáňově.
Kašperská třicítka

Webové stránky celé série: www.ski-tour.czPodobné články
Skialp
23. 11. 2017 Český pohár ve skialpinismu 2018

Český horolezecký svaz (ČHS) vyhlásil další ročník Českého poháru ve skialpinismu. Závodit se bude v těchto...

Celý článek
Skialp
19. 1. 2016 Český pohár ve skialpinismu 2016

Stále oblíbenější zimní disciplína skialpinismus, sportovně-organizačně spadající pod Český horolezecký svaz, má také svůj pohár. Pro...

Celý článek
Skialp
1. 2. 2013 Noc tuleních pásů má za sebou již 9. ročník

V sobotu 26. ledna, přesně v 17:00 a za veliké podpory diváků a pořadatelů, vyběhlo...

Celý článek