OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
MTB

BIKE HERO jede i v této době dál!

Nelehké časy teď zažívají hobby cyklistické závody u nás. Celosvětová pandemie COVID-19 jim dočasně vystavila stopku. Většina z nich se termínově přesouvá na druhou polovinu roku. „Ale co teď?“ptají se závodů a výzev lační bikeři a bikerky.

Naštěstí jsou tu projekty, jako například BIKE HERO, které svým účastníkům nabízí (nejen) v dnešní nelehké době zajímavou alternativu. BIKE HERO vzniklo v roce 2018 a oba jeho zakladatelé (jinak nadšení hobby cyklisté) o něm říkají:

„Našim cílem nebylo vytvořit vyznačený závodní koridor, servisní depa, občerstvovací stanice a všemožné zázemí, které možná znáš z “masových” závodů, nebo některých bike parků. Naopak, chceme tě vrátit zpět v čase tam, kde to všechno v minulém století ve Spojených státech začalo. Nabídnout ti tu úžasnou svobodu, umožnit ti vnímat okolní přírodu všemi smysly … vůni lesa, svítání i nádherný západ slunce, zurčení vody, vítr ve vlasech a k tomu navíc zažít trochu dobrodružství. BIKE HERO je pro někoho zážitek, pro jiného výzva. Bude na tebe čekat trasa o délce 159 km s převýšením 4.139 m. Na její zdolání budeš mít 1 až 3 dny. Svezeš se po lesních cestách i přírodních trailech, navštívíš 4 hrady, vystoupáš na 2 rozhledny a ještě mnohem víc.“

Za svou krátkou historii má BIKE HERO již více jak 160 finisherů z nichž někteří tuhle výzvu absolvovali opakovaně. Kdo se vlastně BIKE HERO účastní: „Jsou to jak závoďáci, tak naprostí pohodáři. Každý si tuhle výzvu může užít jak chce. Máme tu bikery a bikerky, kteří trasu doslova proletí a berou BIKE HERO jako výbornou přípravu na delší maratony. Potom tu jsou lidé, kteří náš kraj vůbec neznají a přijíždí sem poprvé. Pro ty je to spíše parádní bikování spojené s poznáváním nových míst. No a poslední skupinou jsou pohodáři, kteří si BIKE HERO jedou prostě užít se vším všudy.

Letos přichází BIKE HERO s novinkou v podobě dvou nových úseků trati. Organizátoři slibují, že nové úseky budou krásnější (ubude část asfaltu a nudnějších zpevněných cest), kopce budou strmější a přibude i jeden nádherný technický sjezdík.

Organizátoři ale zároveň chtějí upozornit na dodržování nařízení vlády ČR: „V současné situaci prosíme jezděte pouze ve dvou nebo jako rodina ohromadě. Dodržujte dostatečný odstup od ostatních bikerů, které možná cestou potkáte. Většina trasy vede lesem mimo civilizaci, zde nově nemusíte mít roušku. Nicméně roušku nebo šátek si vezměte s sebou a při průjezdu obydlených oblastí (kterých není mnoho) dejte roušku nebo šátek do polohy “chráním tebe“. A nebojte se, není to jen tak obyčejná virtuální výzva odkud odjedete s prázdnou. Organizátoři účastníkům nabízí tři úrovně startovních balíčků. Od toho nejlevnějšího BASIC jehož součástí je certifikát o absolvování BIKE HERO a zařazení do síně slávy na www.bikehero.cz, přes PREMIUM, kde účastník získá nádhernou skleněnou finisherskou trofej, až k ACTIV jehož součástí je unikátní finisherský dres BIKE HERO od předního českého výrobce, společnosti LAWI.

Nejsympatičtější na tomto projektu nám přijde jeho myšlenka. „Už od samotného počátku jsme chtěli této výzvě dát nějaký charitativní přesah.  Proto už 2 roty z výtěžku našeho spolku podporujeme dvě mladé nadějné sportovkyně. Vycházející paralympijskou hvězdičku Alex Borskou, která se loni stala na handbiku MČR s kterou nás seznámila naše dlouholetá kamarádka Markéta Peggy Marvanová a Nikol Flašarovou nadějnou ultramaratonskou závodnici MČR a ME specializující se na 24 hod MTB závody. Finshery BIKE HERO tak může těšit pocit ze zdolání naší výzvy, ale také je zahřát u srdce, že část výtěžku ze startovného alespoň trochu přispěje holkám při jejich cestě za snem.“

„Roušky šít neumíme, tak se snažíme pomoci alespoň touto formou.“ dodávají s úsměvem oba kluci.Podobné články
MTB
31. 10. 2019 Nenechte si ujít Cyklon 2019!

Jezdíte na kole celý rok a svého miláčka nedáváte s prvními nočními mrazíky přezimovat do...

Celý článek
MTB
24. 9. 2019 Portugalská pohádka se zlatým koncem!

Nikol Flašarová (BIKE HERO team) se dnes vrátila na Letiště Václava Havla v Praze z Portugalského města...

Celý článek
MTB
26. 6. 2018 O víkendu proběhly extrémní závody Renault INLINE24 a Author PH24

Třetí červnový víkend už tradičně obsazují areál u přehrady Olešná účastníci extrémního závodu na kolečkových...

Celý článek