OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Adventure race

Slovinský AR v režii českých týmů!

Další významný závod Evropské série v Adventure race hostilo Slovinsko. Stejně jako v každém závodě Adventure Race čekalo na závodní týmy mnoho disciplín a velmi dlouhá trasa. Startovalo se z náměstí v krásném přímořském městě Piran, odkud trasa vedla do vnitrozemí až k Julským Alpám a k Velenjskému jezeru na severu země.

Úvodní disciplíny plavání a kajak tak probíhaly ve středozemním moři a až poté přišly na řadu dlouhé MTB přejezdy a horské treky. Dalšími disciplínami byly jízda na inlinech, canyoning, vložený orientační běh, MTBO, dohledávky v jeskyních a další. Celková délka trasy byla okolo 440 km a závodníkům její absolvování zabralo tři dny.

Velkého úspěchu dosáhly české týmy. Na prvním místě totiž do Velenje dorazila čtveřice z CZ AR Team / Berghaus / Nutrend / Merida ve složení Jaroslav Krajník, Tomáš Vaněk, Jiří Lorenz a Zuzana Weissová. Druhou příčku vybojovali britští Endurancelife. Třetí místo však patřilo opět českým barvám, konkrétně týmu Czech Adidas Terrex (Petr Míl, Filip Šilar, Kristýna Skalická, Pavel Kurz).

Aby toho nebylo málo, tak v kategorii dvojic ve zkráceném závodě (290 km) vyhrál Czech team Sanasport, tedy Pavel Paloncý a Jakub Řídel.

Videa ze závodu:Podobné články
Adventure race
19. 11. 2018 Jeden z nejtěžších závodů světa na tropickém ostrově Reunion. Češi zde vybojovali...

Historicky nejlepší umístění a čtvrté místo na mistrovství světa přivezli z ostrova Reunion čeští reprezentanti...

Celý článek
Adventure race
11. 9. 2018 58 hodin v závodě Wenger Czech Adventure race 2018

První školní den a prší. Přestože školní docházku už mám dlouho za sebou, tak dnes...

Celý článek
Adventure race
26. 5. 2018 Poznejte Broumovsko během Adventure Race!

Patnáctý ročník expedičního závodu Wenger Czech Adventure Race odstartuje 29. srpna 2018 a závodníci budou...

Celý článek
Vaše Komentáře