OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Adventure race

Slovinský AR v režii českých týmů!

Další významný závod Evropské série v Adventure race hostilo Slovinsko. Stejně jako v každém závodě Adventure Race čekalo na závodní týmy mnoho disciplín a velmi dlouhá trasa. Startovalo se z náměstí v krásném přímořském městě Piran, odkud trasa vedla do vnitrozemí až k Julským Alpám a k Velenjskému jezeru na severu země.

Úvodní disciplíny plavání a kajak tak probíhaly ve středozemním moři a až poté přišly na řadu dlouhé MTB přejezdy a horské treky. Dalšími disciplínami byly jízda na inlinech, canyoning, vložený orientační běh, MTBO, dohledávky v jeskyních a další. Celková délka trasy byla okolo 440 km a závodníkům její absolvování zabralo tři dny.

Velkého úspěchu dosáhly české týmy. Na prvním místě totiž do Velenje dorazila čtveřice z CZ AR Team / Berghaus / Nutrend / Merida ve složení Jaroslav Krajník, Tomáš Vaněk, Jiří Lorenz a Zuzana Weissová. Druhou příčku vybojovali britští Endurancelife. Třetí místo však patřilo opět českým barvám, konkrétně týmu Czech Adidas Terrex (Petr Míl, Filip Šilar, Kristýna Skalická, Pavel Kurz).

Aby toho nebylo málo, tak v kategorii dvojic ve zkráceném závodě (290 km) vyhrál Czech team Sanasport, tedy Pavel Paloncý a Jakub Řídel.

Videa ze závodu:Podobné články
Adventure race
29. 9. 2019 Adventure Race Croatia aneb Chorvatsko tak trochu jinak

Závod AR Croatia, který byl letos zařazen do série světového poháru v adventure racing, sliboval...

Celý článek
Adventure race
9. 9. 2019 CZAR 2019: Prosím vás, dostaneme se tudy k vodě?

Je neděle dopoledne, ležím na karimatce ve stínu vysokých bříz. Nohy mám natažené, od kotníků...

Celý článek
Adventure race
3. 9. 2019 Fidži hostí nejtěžší závod světa, české barvy bude hájit jediný tým

Na nejtěžší závod světa „Eco-Challenge Fiji“ již za týden odlétá reprezentovat Českou republiku tým ve...

Celý článek