OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Survival

Tomáš Eisner vítězem letošního Pilsenmana

Již počtrnácté se v sobotu 13. srpna v Plzni na louce u sv. Jiří uskutečnil závod v terénním triatlonu
a kvadriatlonu IBIS Pilsenman 2016. Na start obou závodů se na pláži Velkého boleveckého rybníka postavilo celkem 138 sportovců.

Do kratší tratě závodu v triatlonu (plavání, kolo, běh) IBIS Pilsenman Easy se pustilo 91 sportovců. Nejrychlejšího času dosáhl Jiří Bouchal, který zvládl závod dokončit za necelou hodinu. Mezi ženami se na prvním místě umístila Jindřiška Zemanová. Ve velmi populární kategorii tříčlenných týmů zvítězil plzeňský tým s názvem „Triatlon tým“ ve složení: Dominik Tyrner, Norbert Szabó a Daniel Tyrner.

Do boje v obtížnějším kvadriatlonu IBIS PILSENMAN odstartovalo celkem 44 závodníků a čekalo na ně několik hodin na náročné trati, která se skládala z plavání, jízdy na kajaku/kánoi, jízdy na horském kole a běhu. Z celkového vítězství se poprvé radoval Tomáš Eisner z pořádajícího Pilsenman Clubu, který v čase 5:04 hodin porazil o tři minuty druhého Jaroslava Žáčka. V kategorii žen vítězství z loňského roku obhájila Jana Machová. Kategorii dvojic mužů vyhráli Martin Hosnedl a Rostislav Sladký, mezi ženami dominovalo duo Kateřina Beránková a Barbora Hnilicová a mixy ovládla dvojice Hana Kolářová a Martin Fux.

pman16_start závodu

„Především bych poděkoval sponzorům a partnerům, bez jejichž podpory by se závod uskutečnit nemohl. Závod podpořili – hotel Ibis, Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra, jazyková škola JIPKA nebo MO Plzeň 4 a další. Na trati závodu pomáhali jako již tradičně dobrovolníci z Regionální dobrovolnické organizace TOTEM“, dodal po skončení závodu ředitel Tomáš Eisner z Pilsenman Clubu.

Podobné články
Survival
16. 12. 2019 Nezapomeňte se dobře připravit na další Krkonošský survival!

Chtěli byste si vyzkoušet v jednom dni urazit pár desítek kilometrů v zimních Krkonoších a Podkrkonoší?...

Celý článek
Survival
23. 11. 2019 Parkáč 2019 je minulostí…

V sobotu 9. listopadu se poblíž Jílového u Prahy jel poslední letošní závod Českého poháru...