OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Triatlon

Tradiční únorový závod Přežít Kladno se blíží

Survivalový závod dvojic na kole s názvem Přežít Kladno si získal velkou oblibu. Tato netradiční akce se již po osmé koná 21. února 2015.

Jak už jsou pravidelní účastníci zvyklí, cílem netradičního závodu opět bude plnit outdoorové úkoly a hledat místo cíle pomocí indicií. Ty bývají mnohdy ukryty trochu zlomyslně a nečekaně, ale to k soupeření patří. Samozřejmě vyhrává ten, kdo trasu dlouhou více jak 25 km absolvuje v nejlepším čase.

Tento jednodenní vytrvalostní závod je otevřený komukoli, kdo má rád aktivní pohyb a chce se závoděním především bavit. Cestou po Kladně a blízkém okolí si totiž závodníci vyzkouší i některé činnosti, které nejsou běžně dostupné. Seznam jednotlivých úkolů se soutěžící dozvědí až na startu, tzn. v areálu Městského stadionu Sletiště. Stejně jako v září se mohou na tuto akci přihlásit rodiče s dětmi mladšími 10ti let nebo děti do 15ti let, kteří absolvují variantu závodu označenou Přežít Kladno! – junior. V této kategorii závodníci tentokrát nejezdí na kole, ale mezi jednotlivými stanovišti s úkoly chodí pěšky. Předpokládaná délka trati bude dlouhá maximálně 3 km.

Pro všechny účastníky této ojedinělé akce bude zajištěno drobné občerstvení před startem závodu a soutěžící hlavního závodu si mohou dát po skončení své jízdy teplé jídlo zdarma. Každý, kdo dojede do cíle, získá od pořadatelů na památku odznak ve tvaru placky nebo si mohou zakoupit tričko s motivem této akce. Nejlepší dvojice v každé kategorii (muž-muž, žena-žena, žena-muž) obdrží zajímavé ceny.

Některé disciplíny jsou před konáním této ojedinělé akce postupně odtajňovány na www.prezitkladno.cz, kde jsou též zveřejněny informace k únorovému závodu, registrační formulář, fotky, videa a články z předchozích závodů.

První organizátory odtajněná disciplína se uskuteční v Lezecké stěně Kladno. Soutěžící zde budou sestavovat kladkostroj tak, aby mohli do určité výšky vyzvednout 90 kg vážící závaží.Podobné články
Triatlon
8. 9. 2020 Doksy Race 2020 se blíží!

V neděli 13. září 2020 se opět uskuteční DoksyRace 2020 - tradiční závod v polovičním ironmanu. Tento...

Celý článek
Triatlon
12. 8. 2019 Závod PILSENMAN 2019 vyhrál Brož

Již 17. ročník terénního závodu PILSENMAN 2019 se konal o uplnynulém víkendu. Sportovní akce se...

Celý článek
Triatlon
9. 8. 2019 Závod PILSENMAN již tuto sobotu

Tradiční terénní závod PILSENMAN 2019 se bude konat již tuto sobotu 10. srpna v Plzni-Doubravce...

Celý článek