OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Adventure race

Tým BlackHill/OpavaNet v absolutní světové špičce!

Mistrovství světa v Adventure Race dopadlo v Ekvádoru pro české týmy velmi nerovnoměrně. Obrovskou dávku smůly si vybral v nejméně vhodnou chvíli Pavel Štryncl, který první den přišel k nepříjemnému úrazu prstu na ruce. Nutnost lékařského zákroku tak hned zkraje vyřadila tým Salomon–Suunto/Nutrend (Navrátil, Šinkovský, Štryncl, Brožová) z oficiálních výsledků a torzo týmu pokračovalo v závodě s výrazně narušenou motivací.

Z 10 etap jsme v kompletním složení 4 osob absolvovali pouze první. V prvním depu, při střídání disciplín z horského treku na MTB, došlo bohužel k neštěstí. Pavel Štryncl si při manipulaci s kolem téměř odsekl špicí točícího se kola poslední článek prsteníčku na levé ruce. Článek mu držel pouze na kousku masa a Pavel musel ihned požádat o lékařské ošetření. V depu byla naštěstí první lékařská pomoc, a potom byl Pavel převezen do nemocnice v Quito. Od 2. etapy jsme tedy pokračovali už jen ve 3 lidech, což znamená byt hodnocen mimo soutěž. Pokračovali jsme takto ještě další 3 náročné etapy (3 dny). Motivace devastovat v extrémních podmínkách svou výbavu a tělo však byla čím dál menší, a proto jsem se oddělil od zbytku týmu v depu č. 4 a pokračoval se zraněným Pavlem sběrným busem. Roman a Radka se rozhodli pro výlet na kolech individuální trasou a nakonec jsme se všichni sešli v cíli na břehu Pacifiku ve městečku Mompiche”, popsal průběh posledních dní Marek Navrátil.

1

Opačné pocity, tedy velkou spokojenost s dosaženým výsledkem, prožívá druhý český tým Black Hill/OpavaNet ve složení T. Petreček, J. Krajník, P. Kurz a D. Svěráková. Před startem vyhlásili útok na pozici v TOP10 a tento cíl splnili! Konečná 8. příčka znamená obrovský úspěch českého sportu, protože je nutno přihlédnout k faktu, že mnoho předních světových týmů funguje na profesionální bázi a mají tak 100% možnost kvalitní přípravy v průběhu celého roku.

Tým Black Hill/OpavaNet strávil na trase 5 dní a 16 hodin. Na závodníky čekalo neuvěřitelných 700 km, složených především z trekových, bikových a kajakářských etap. Tradičně byly v etapách vloženy i technické disciplíny (slaňování, OB apd.). Týmy se navíc celý závod musely vyrovnávat s vysokou nadmořskou výškou. Téměř jedna třetina z celkového počtu kilometrů vedla v nadmořské výšce přes 3000 m n. m.

Dle zprávy od Tomáše Petrečka se týmu „povedlo“ přeběhnout cíl a z posledního kraťoučkého přeběhu od konce kajakářské etapy na pláž do cíle, jít víc jak hodinu a půl. Tomáš ještě dodává: „Pak jsme se vrátili téměř sprintem zpět, v domnění, že nás musel někdo předběhnout. Naštěstí však ne!“

Detaily z jednotlivých dní si můžete přečíst na týmovém webu www.blackhill.cz

VÝSLEDKY:
1 NZL New Zealand (Seagate) 111:15
2 ESP Spain (Columbia Vidaraid) 115:30
3 ECU Ecuador (Movistar) 126:00
4 USA USA (Tecnu Adventure Racing) 130:12
5 FRA France (Caffte UPS Maurien/Vanois) 130:14
6 GBR United Kingdom (adidas TERREX) 130:21
7 FRA France (Raidlight) 130:27
8 CZE Czech Republic (BLACK HILL/OpavaNet) 136:22
9 SWE Sweden (Swedish Armed Forces) 140:35
10 USA USA (Yogaslackers) 144:26Podobné články
Adventure race
29. 9. 2019 Adventure Race Croatia aneb Chorvatsko tak trochu jinak

Závod AR Croatia, který byl letos zařazen do série světového poháru v adventure racing, sliboval...

Celý článek
Adventure race
9. 9. 2019 CZAR 2019: Prosím vás, dostaneme se tudy k vodě?

Je neděle dopoledne, ležím na karimatce ve stínu vysokých bříz. Nohy mám natažené, od kotníků...

Celý článek
Adventure race
3. 9. 2019 Fidži hostí nejtěžší závod světa, české barvy bude hájit jediný tým

Na nejtěžší závod světa „Eco-Challenge Fiji“ již za týden odlétá reprezentovat Českou republiku tým ve...

Celý článek