OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Adventure race

Tým BlackHill/OpavaNet v absolutní světové špičce!

Mistrovství světa v Adventure Race dopadlo v Ekvádoru pro české týmy velmi nerovnoměrně. Obrovskou dávku smůly si vybral v nejméně vhodnou chvíli Pavel Štryncl, který první den přišel k nepříjemnému úrazu prstu na ruce. Nutnost lékařského zákroku tak hned zkraje vyřadila tým Salomon–Suunto/Nutrend (Navrátil, Šinkovský, Štryncl, Brožová) z oficiálních výsledků a torzo týmu pokračovalo v závodě s výrazně narušenou motivací.

Z 10 etap jsme v kompletním složení 4 osob absolvovali pouze první. V prvním depu, při střídání disciplín z horského treku na MTB, došlo bohužel k neštěstí. Pavel Štryncl si při manipulaci s kolem téměř odsekl špicí točícího se kola poslední článek prsteníčku na levé ruce. Článek mu držel pouze na kousku masa a Pavel musel ihned požádat o lékařské ošetření. V depu byla naštěstí první lékařská pomoc, a potom byl Pavel převezen do nemocnice v Quito. Od 2. etapy jsme tedy pokračovali už jen ve 3 lidech, což znamená byt hodnocen mimo soutěž. Pokračovali jsme takto ještě další 3 náročné etapy (3 dny). Motivace devastovat v extrémních podmínkách svou výbavu a tělo však byla čím dál menší, a proto jsem se oddělil od zbytku týmu v depu č. 4 a pokračoval se zraněným Pavlem sběrným busem. Roman a Radka se rozhodli pro výlet na kolech individuální trasou a nakonec jsme se všichni sešli v cíli na břehu Pacifiku ve městečku Mompiche”, popsal průběh posledních dní Marek Navrátil.

1

Opačné pocity, tedy velkou spokojenost s dosaženým výsledkem, prožívá druhý český tým Black Hill/OpavaNet ve složení T. Petreček, J. Krajník, P. Kurz a D. Svěráková. Před startem vyhlásili útok na pozici v TOP10 a tento cíl splnili! Konečná 8. příčka znamená obrovský úspěch českého sportu, protože je nutno přihlédnout k faktu, že mnoho předních světových týmů funguje na profesionální bázi a mají tak 100% možnost kvalitní přípravy v průběhu celého roku.

Tým Black Hill/OpavaNet strávil na trase 5 dní a 16 hodin. Na závodníky čekalo neuvěřitelných 700 km, složených především z trekových, bikových a kajakářských etap. Tradičně byly v etapách vloženy i technické disciplíny (slaňování, OB apd.). Týmy se navíc celý závod musely vyrovnávat s vysokou nadmořskou výškou. Téměř jedna třetina z celkového počtu kilometrů vedla v nadmořské výšce přes 3000 m n. m.

Dle zprávy od Tomáše Petrečka se týmu „povedlo“ přeběhnout cíl a z posledního kraťoučkého přeběhu od konce kajakářské etapy na pláž do cíle, jít víc jak hodinu a půl. Tomáš ještě dodává: „Pak jsme se vrátili téměř sprintem zpět, v domnění, že nás musel někdo předběhnout. Naštěstí však ne!“

Detaily z jednotlivých dní si můžete přečíst na týmovém webu www.blackhill.cz

VÝSLEDKY:
1 NZL New Zealand (Seagate) 111:15
2 ESP Spain (Columbia Vidaraid) 115:30
3 ECU Ecuador (Movistar) 126:00
4 USA USA (Tecnu Adventure Racing) 130:12
5 FRA France (Caffte UPS Maurien/Vanois) 130:14
6 GBR United Kingdom (adidas TERREX) 130:21
7 FRA France (Raidlight) 130:27
8 CZE Czech Republic (BLACK HILL/OpavaNet) 136:22
9 SWE Sweden (Swedish Armed Forces) 140:35
10 USA USA (Yogaslackers) 144:26Podobné články
Adventure race
18. 6. 2019 Hannah EPO Survival 2019 – 13 hodin dřiny, odříkání a nadšení v...

Týdenní sportovní dovolená směstnaná do jediného dne. Tak lze nejjednodušším způsobem popsat Hannah EPO Survival,...

Celý článek
Adventure race
19. 11. 2018 Jeden z nejtěžších závodů světa na tropickém ostrově Reunion. Češi zde vybojovali...

Historicky nejlepší umístění a čtvrté místo na mistrovství světa přivezli z ostrova Reunion čeští reprezentanti...

Celý článek
Adventure race
11. 9. 2018 58 hodin v závodě Wenger Czech Adventure race 2018

První školní den a prší. Přestože školní docházku už mám dlouho za sebou, tak dnes...

Celý článek
Vaše Komentáře