OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Triatlon

Tým Eposurvival.cz na Krkonošském survivalu

Předpověď hlásí chumelenici, vichr a mrazivé počasí. My vyrážíme na dvacetihodinový závod po hřebenech Krkonoš. Máte snad na takový víkend lepší plány?

Před startem Krkonošského survivalu nám odřekl jeden člen z týmu, protože se rozhodl, že raději bude běhat po asfaltu v Praze na nějakém 1/2 maratonu, tak jsme začali shánět třetího. S Dejnou se nám podařilo ukecat Ondru Skripnika, a tak jsme byli posilněni o mapaře. Věřili jsme, že nás dostane do cíle a sám jsem chtěl poznat ty jejich slavné „orienťácké fikačky“.

Počasí vyšlo ideálně, odjíždíme z Prahy a mraky se začínají stahovat, hodinu po startu, tedy v jedenáct večer, začíná pršet a přestává až v pět hodin ráno. Ale jen na chvíli, abychom stihli uschnout, dopoledne začíná sněžit a přichází slibovaná vichřice. V hezkém počasí umí chodit každý a všechny týmy ukázaly, že zvládnou i pravé survivalové počasí.

Pořadatelé připravili 4 vložené disciplíny, lezli jsme v lanáči, obíhali navázaní na lano překážkovou dráhu, vybíhali sjezdovku se saněmi a bruslili na běžkách z Míseček na Rovinku. Bohužel jsme neměli čas na tamější vyhlášenou hruškovici. To polévka na posilnění na Dvoračkách byla přesně to, co jsme potřebovali před výstupem na Vrbatku. Naštěstí byla vichřice alespoň trochu s námi a foukala do zad, jinak bychom nejspíš měli pomník vedle Hanče a Vrbaty.

Ke konci závodu jsme byli trochu na štíru s limitem, ale po přebrodění Jizery jsme se 5 kilometrovým během na lanovku do Vítkovic zahřáli a do cíle přišli s luxusním 15minutovým fórem na limit.

Pořadatelé připravili pěkný závod, na který stojí za to se příští rok vrátit. Navíc výsledky mluví ve prospěch závodníků oddílu Ekonom Praha Outdoor, mnoho členů se ukázalo na pomyslné bedně. Snad to příští rok zopakujeme.

Jiřík
www.eposurvival.cz

Fotografie ze závodu:
Krkonoškský survivalPodobné články
Triatlon
8. 9. 2020 Doksy Race 2020 se blíží!

V neděli 13. září 2020 se opět uskuteční DoksyRace 2020 - tradiční závod v polovičním ironmanu. Tento...

Celý článek
Triatlon
12. 8. 2019 Závod PILSENMAN 2019 vyhrál Brož

Již 17. ročník terénního závodu PILSENMAN 2019 se konal o uplnynulém víkendu. Sportovní akce se...

Celý článek
Triatlon
9. 8. 2019 Závod PILSENMAN již tuto sobotu

Tradiční terénní závod PILSENMAN 2019 se bude konat již tuto sobotu 10. srpna v Plzni-Doubravce...

Celý článek