OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Survival

Zlato z Koutymana 2013 putuje na Slovensko

V sobotu 28.září se uskutečnil v areálu Kouty extrémní horský duathlon s příznačným názvem Koutyman. Závodníci dostali na závěr letní sezóny možnost změřit si síly v běhu a jízdě na horském kole. Závod byl určen pro všechny výkonnostní kategorie.

První ročník Koutymana přilákal do známého sportovního areálu v Jeseníkách desítky návštěvníků, kteří si náležitě užívali slunečný den, který jen umocnil atraktivnost prostředí závodu, který se uskutečnil v okolí přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé Stráně.

Pár dnů před startem přistoupili organizátoři, vzhledem k deštivému počasí ke zkrácení délky tratě pro jízdu na horském kole. Závodilo se tedy v běhu na 3,9 kilometru, jízda na horském kole 37 kilometrů a závěrečný běh na 13 kilometrů. Terén byl náročný na fyzickou kondici, protože na závodníky čekalo celkové převýšení 3491 metrů v nadmořské výšce 1300 metrů.

S nástrahami tratě se nejlépe popral Peter Mosný (Kelly´s Bicycles) Slovensko, který přesvědčivě vyhrál v čase 02:51:27. Na druhém místě se umístil domácí David Jílek (Cyklo Polách Šumperk) v čase 03:00:52 před třetímDominikem Hyblerem (RMP Helia Brno) v čase 03:01:54.

První z žen, Martina Novotná (TÜV SÜD RUSAVA BIKE TEAM) se umístila s časem 03:37:37 na celkovém jednadvacátém místě. Svým skvělým časem to „natřela“ celé řadě mužů. V ženách na druhém místě se umístila Michala Jáglová 04:05:32 a třetí v ženách skončila Kristýna Skalická (Adidas outdoor) 04:09:48.

2

Ve štafetách je pořadí následující: První se umístilo duo ve složení Fojtík –Bartík (02:44:46), druzí Karásek –Týle (03:44:50) a třetí skončili Maliňák – Maliňáková (04:31:18.160).

Mezi závodníky prvního ročníku Koutymana patřil i desetinásobný mistr ČR v dlouhém triatlonu a několikanásobný účastník Havajského Ironmana Petr Vabroušek, kterému jsme po závodu položili pár otázek.

Jak hodnotíš připravenou trať závodu?

Pořadatelé připravili zajímavý závod, který mne stál hodně sil. Jsem rád, že počasí vyšlo a zážitek byl o to lepší.

Můžeš zhodnotit jednotlivé disciplíny?

První běh byl zahřívací a karty se začaly rozdávat až v následném horském kole a běhu. Já jsem měl tu nevýhodu, že na horském kole jsem jel v letošním roce snad jen dvakrát. Hned od startu se jelo asi hodinu do kopce, až na horní nádrž. Horší však byl sjezd, protože povrch byl ještě dosti mokrý a hodně to klouzalo. Raději jsem z kola sesednul, protože jsem se nechtěl zranit. Za čtrnáct dnů se zúčastním Havajského Ironmana. Následný běh byl již o něčem jiném a běželo se mi velmi dobře.

Co můžeš doporučit pro druhý ročník závodu?

Prodloužil bych jízdu na horském kole o další kilometry. Jinak byl ale závod skvělý a určitě si najde své postavení v kalendáři těchto a podobných závodů. Sešla se zde celá řada vynikajících závodníků a jsem rád, že jsem se prvního ročníku mohl zúčastnit.

Podobné články
Survival
16. 12. 2019 Nezapomeňte se dobře připravit na další Krkonošský survival!

Chtěli byste si vyzkoušet v jednom dni urazit pár desítek kilometrů v zimních Krkonoších a Podkrkonoší?...

Celý článek
Survival
23. 11. 2019 Parkáč 2019 je minulostí…

V sobotu 9. listopadu se poblíž Jílového u Prahy jel poslední letošní závod Českého poháru...