OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Výbava

RECENZE: ICEBUG PYTHO 4 W – univerzálka mezi botami s hřeby

Bota vhodná do terénu i neterénu. Je to univerzálka mezi botami s hřeby využitelná nejen v zimě
na sněhu a ledu.

Základní informace

Značka: Icebug

Pro jaký povrch je bota vhodná: Běžný přírodní terén, Náročný přírodní terén, Běh v horách, Bahno, Sníh

Pro jaký druh běhu je bota vhodná: Rekreační běh, Vytrvalostní trénink, Závod, Dlouhé až velmi dlouhé tratě (půlmaratón až ultra)

Hmotnost: 275 (US 7,5) g

Šněrování: klasické

Infocena: 3190 Kč

Svršek boty

Svrchní část boty je vyrobena z voděodolného materiálu a nenasákavé textilie v kombinaci s PU. Kolem tkaniček je vyztužený ochranný lem, který chrání nárt nohy a přináší jí důležité pohodlí. Svršek je vhodný do extrémních a zimních podmínek. Díky pevnosti a odolnosti materiálu svrchní textilie by nemělo docházet k natržení či roztržení materiálu. Tato bota se může pochlubit velice propracovaným a pogumovaným svrškem.

Kladem u této švédské univerzálky je, že je vyrobena z recyklovaného materiálu. Chrání a šetří naše životní prostředí tím se může pochlubit jen málo značek. Barevná kombinace černo-broskvová mě bohužel nijak neoslnila. Pro ženy bych ocenila více barevných variant.

Odpružení boty

Během testování jsem si všimla, že tato bota je velice dobře tlumená. Díky tomu zabezpečuje potřebný komfort chodidla při dlouhých a náročných bězích. Ideálním povrchem pro tyto boty jsou volné terény, hluboký sníh a led. Ani na tvrdém povrchu jako je asfalt necítíte, že běžíte v botě s hřeby, a z vlastní zkušenosti mohu říci, že v tomto ohledu nemá konkurenci.

Podrážka a její vlastnosti

PYTHO 4W lze použít k celoročnímu tréninku. Technologie BUGRIP s karbidovými hřeby se přizpůsobí jakémukoliv terénu. Jedná-li se o bahno, led, sníh, ale i o asfalt. Bota je vhodná jak pro orientační běžce, kteří se specializují na běh volným terénem v bažinách a extrémně zmáčených stezkách. Sedmnáct šroubů či hrotů z karbidové oceli BURGRIP zajišťuje přilnavost na všech zmíněných površích.

Jakou jsem měl s botou zkušenost

Testovala jsem ji v rámci své zimní přípravy. Příští rok se opět chci vrátit k delším horským běhům. V letošním roce jsem měla nucenou mateřskou pauzu, a tak pro mě nebude lehké se dostat zpět do formy. Hledala jsem mezi botami všestrannost, dobré tlumení, a především jistotu na ledu a v extrémních podmínkách. Tento model to naprosto splňuje. Díky své stabilitě je vhodný pro všechny skupiny běžců. Například pro začátečníky, kteří nemají zkušenost s během na ledu a volným terénem je ideální volbou. Tak pro zkušenější matadory.

Jedinou chybičkou je širší špička, která mi neseděla při krátkých závodech. Naopak pro běžce, kteří mají vysoký nárt nebo širší část chodidla to může být výhoda. Doporučila bych ji na ultra-závody např. LH24. Nemusíte se bát ani při ledových sebězích, bota drží a neprokluzuje. Ocenila jsem ji i při běhu s kočárkem po ledových cestách. S kočárkem si nemohu dovolit riskovat. A v čem vyrazit v tomto nečasu? Pytho 4W pro mě byly jasnou a správnou volbou.

Zaujalo mě:

  • všestrannost boty
  • bota, kde necítíte hřeby při přeběhu asfaltu
  • propracovaný, pevný a pogumovaný svršek
  • design

Autor recenze:

 Kristýna Otevřelová vítězka B7 z roku 2017 a horská běžkyně pomalu se vracející k běhání po nucené mateřské pauze….:)

Další informace:

Icebug

ICEBUG
Švédská běžecká a outdoorová obuv se zaměřením na využití v náročných podmínkách. Velký důraz klade na přilnavost (trakci) na extrémní kluzké povrchy (sníh, led, bláto, měkký terén…)
V ČR zastoupena icebugrunning.czPodobné články
Ostatní
15. 4. 2020 Výzva, která stojí za to – Do práce na kole

Výzva Do práce na kole každoročně směřuje k ozdravení měst a motivaci k bezmotorovému pohybu....

Celý článek
Ostatní
13. 3. 2020 Tipy na filmy a reportáže z extrémních závodů

Pár tipů na zajímavé video-reporty a dokumenty z tuzemských akcí. Vzdát můžeš zítra Dokumentární film...

Celý článek
Výbava
10. 12. 2019 RECENZE: Zimní rukavice Rogelli TOUCH, síla jednoduchosti

V českých zeměpisných podmínkách se při celoročním sportování běhání v zimě nevyhnete. Teploty kolem 0...

Celý článek