OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Výbava

RECENZE: Zimní rukavice Rogelli TOUCH, síla jednoduchosti

V českých zeměpisných podmínkách se při celoročním sportování běhání v zimě nevyhnete. Teploty kolem 0 jsou zpravidla už od listopadu až do března. Pro běžce a běžkyně to znamená zvýšené nároky na výbavu, protože “nalehko” jako v létě to v zimě opravdu nepůjde… Chránit proti chladu periferie, je základ – šátek nebo čepka na uši a rukavice na horní končetiny.

Pro běžné výběhy v neextrémních mrazech není potřeba žádných silně zateplených rukavic, naopak je zbytečné s sebou tahat gramy navíc. Pro tréninkové běhy o délce trvání cca 1 – 1,5 hod jsme testovali zimní běžecké rukavice ROGELI TOUCH. Jedná se o extra lehké a prodyšné, elastické a mírně zateplené rukavice pro využití od podzimu do jara.

Technologie: Safety Reflex, 4 Way Stretch, Flatlock Stitching, Fleece Inner Liner
Použití: běh
Hřejivost: slabě hřejivé
Roční období: jaro, podzim, zima
Barva: černá
Určení: pánské, dámské
Výrobce: Rogelli
Hmotnost: 50 g

Rukavice jsou na rukou velmi příjemné, lehké a snadno sbalitelné do kapsy bundy či bežecké vesty/batohu. Materiál navíc velmi rychle schne, má mírně hřejivou úpravu, která zcela stačila i při větrných podmínkách v -4°C. Dlouhý přesah rukavičky přes zápěstí zajišťuje dobré upnutí bundy či dlouhého trika bez vystavování kůže mrazu. V rukavicích je možné také ovládat smartphone.

Při testování ve svazích nejvyšší hory Beskyd splnily rukavice zcela svůj účel a přestože se jedná spíše o základní model, na většinu zimních běhů zcela stačí. V tom je právě největší síla tohoto modelu, poměr cena/výkon z něj dělá silného hráče na trhu běžeckého vybavení.Podobné články
Výbava
1. 12. 2020 Tipy na vánoční dárky pro sportovce

Máte mezi blízkými milovníky pohybu? Nejlépe outdoorové sportovce, cyklisty či jiné vytrvalce? A přemýšlíte co...

Celý článek
Ostatní
15. 4. 2020 Výzva, která stojí za to – Do práce na kole

Výzva Do práce na kole každoročně směřuje k ozdravení měst a motivaci k bezmotorovému pohybu....

Celý článek
Ostatní
13. 3. 2020 Tipy na filmy a reportáže z extrémních závodů

Pár tipů na zajímavé video-reporty a dokumenty z tuzemských akcí. Vzdát můžeš zítra Dokumentární film...

Celý článek
Vaše Komentáře