OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Výbava

RECENZE: Zimní rukavice Rogelli TOUCH, síla jednoduchosti

V českých zeměpisných podmínkách se při celoročním sportování běhání v zimě nevyhnete. Teploty kolem 0 jsou zpravidla už od listopadu až do března. Pro běžce a běžkyně to znamená zvýšené nároky na výbavu, protože “nalehko” jako v létě to v zimě opravdu nepůjde… Chránit proti chladu periferie, je základ – šátek nebo čepka na uši a rukavice na horní končetiny.

Pro běžné výběhy v neextrémních mrazech není potřeba žádných silně zateplených rukavic, naopak je zbytečné s sebou tahat gramy navíc. Pro tréninkové běhy o délce trvání cca 1 – 1,5 hod jsme testovali zimní běžecké rukavice ROGELI TOUCH. Jedná se o extra lehké a prodyšné, elastické a mírně zateplené rukavice pro využití od podzimu do jara.

Technologie: Safety Reflex, 4 Way Stretch, Flatlock Stitching, Fleece Inner Liner
Použití: běh
Hřejivost: slabě hřejivé
Roční období: jaro, podzim, zima
Barva: černá
Určení: pánské, dámské
Výrobce: Rogelli
Hmotnost: 50 g

Rukavice jsou na rukou velmi příjemné, lehké a snadno sbalitelné do kapsy bundy či bežecké vesty/batohu. Materiál navíc velmi rychle schne, má mírně hřejivou úpravu, která zcela stačila i při větrných podmínkách v -4°C. Dlouhý přesah rukavičky přes zápěstí zajišťuje dobré upnutí bundy či dlouhého trika bez vystavování kůže mrazu. V rukavicích je možné také ovládat smartphone.

Při testování ve svazích nejvyšší hory Beskyd splnily rukavice zcela svůj účel a přestože se jedná spíše o základní model, na většinu zimních běhů zcela stačí. V tom je právě největší síla tohoto modelu, poměr cena/výkon z něj dělá silného hráče na trhu běžeckého vybavení.Podobné články
Ostatní
15. 4. 2020 Výzva, která stojí za to – Do práce na kole

Výzva Do práce na kole každoročně směřuje k ozdravení měst a motivaci k bezmotorovému pohybu....

Celý článek
Ostatní
13. 3. 2020 Tipy na filmy a reportáže z extrémních závodů

Pár tipů na zajímavé video-reporty a dokumenty z tuzemských akcí. Vzdát můžeš zítra Dokumentární film...

Celý článek
Ostatní
2. 12. 2019 Dokument B7 čeká první promítání na Ostravici!

Filmaři Radim Grzybek, Aleš Nenička a Lukáš Havránek mají za sebou poměrně náročnou cestu od původně kratšího filmu se záběry...

Celý článek