OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ultratrail

1. závod Rock Point – Horské výzvy 2013

Již jen necelý měsíc zbývá do startu prvního závodu 3.ročníku seriálu Rock Point – Horská výzva, startovat v celém seriálu, či třeba jen jednom ze závodů může každý, kdo sportuje a má rád pohyb na horách.

Jak už začalo být zvykem, prvního závodu se již tradičně zhostí areál Kouty v Koutech nad Desnou a to v po velikonočním termínu 5.-6.dubna 2013!

2
Na start prvního závodu letos opět zavítají v hojném počtu cca 350dvojic závodníci z celé ČR a to jak široké veřejnosti, tak i profi-sportovců, jakými je také například jeden z nejlepších českých triatlonistů, Ironman – Petr Vabroušek.

„Do prvního závodu RP-Horské výzvy v Koutech máme již nyní na webu www.horskavyzva.cz cca měsíc před startem registrováno na 700 závodníků z celé ČR. Jsme velice rádi, že se počet horských běžců, trekařů a především pak příznivců tohoto seriálu rozrůstá. Velice nás také potěšilo pro 1.závod potvrzení účastni od triatlonisty – Petra Vabrouška, který bude v rámci přípravy se svým parťákem startovat na trase Long! Věřím, že Petrův start v 1.závodě donutí ambiciózní závodníky k ještě lepším výkonům na trati a širokou veřejnost pak jistě potěší jeho účast v možnosti srovnání si dosažených časů s časy tohoto univerzála“ prozradil ředitel závodu Pavel Zitta.

3

Novinkou seriálu pro letošní ročník je také přiřazení poloviční trasy s označením Half na 35km ke stávajícímu závodu „Long“ který se jde na 63km.

„Cílem zařazení polovičního závodu Half do závodního víkendu je otevření RP-Horské výzvy co nejširší veřejnosti. Každý si netroufne hned na poprvé na porci více než 60km, neláká ho noční pochod, či nemá ambice vyzkoušet si své limity a dává přednost pohodovějším výšlapům. Těm všem je právě poloviční závod Half, startující sobotní ráno 6.dubna určen.“ uvedl opět Zitta.

Další novinkou budou jistě nadšeni především „pejskaři“, kteří mohou od letošního ročníku v závodě startovat i se svými čtyřnohými příteli a to jak na trase Long, tak i Half.

Pro letošní ročník se snažili organizátoři opět posunout úroveň závodního servisu pro všechny závodníky i diváky o nějaký ten stupínek výše.

Pro všechny závodníky je po příjezdu do areálu Kouty nachystáno bezplatné parkování, zvýhodněné ubytování v přilehlých hotelích, využití postavení vlastního stanu, či stanového městečka v areálu, možnost úložení věcí a cenností po dobu závodu, v rámci závodu doplnění energie na bohatě zásobených občerstvovacích stanicích, možnost svozu závodníků, kteří přecení své síly ze záchytného místa na trati zpět do areálu Kouty a v cíli pak pro každého teplé jídlo a nápoj.

Večer v sobotu 6.4 pak bude, jak pro veřejnost, tak závodníky se zbytky energie nachystána afterparty.

4
První 3 dvojce v kategoriích muži, ženy, mix a dogtrekking se mohou také těšit na hodnotné věcné ceny od partnerů seriálu.

Pro všechny, kteří se prozatím nestihli do 1.závodu v Jeseníkách registrovat a svou účast zvažují je stále možnost do 18.3.2013 v podobě otevřené registrace na webu www.horskavyzva.cz.

Registrace bude možná také na místě v den závodu, avšak již za navýšenou cenu a bez nároku na pamětní tričko.

Další informace o 1.závodě, či celém seriálu Rock Point – Horská výzva získáte na adrese www.horskavyzva.czPodobné články
Ultratrail
8. 9. 2020 BESKYDSKÁ SEDMIČKA SE I PŘES MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ POVEDLA!

Česká republika má po uplynulém víkendu úspěšně za sebou jednu z největších sportovních akcí letošního...

Celý článek
Ultratrail
21. 1. 2020 Štverák a Ševčíková králem a královnou Lysé hory 2020!

Extrémní vytrvalostní závod KILPI 24 hodin na Lysé hoře (LH24) s pořadovým číslem 9 je...

Celý článek
Ultratrail
14. 1. 2020 Lysá hora nedá účastníkům LH24 ani metr zadarmo!

Těžký a tvrdý závod čeká letos všechny odvážlivce 9. ročníku extrémního závodu KILPI 24 hodin...

Celý článek