OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ultratrail

24 hodin na Lysé hoře 2013 se blíží!

Lysá hora, beskydský fenomén, jenž přitahuje sportovce různého vyznání, bude příští víkend (26.-27.1.) hostit extrémní vytrvalostní závod LH24. Masový běžecko-trekový podnik má na svědomí horolezec Libor Uher, mj. přemožitel několika osmitisícovek. Po Beskydské sedmičce tak vzniká další akce, pro kterou dokáží organizátoři nadchnout obrovské množství lidí. Cca 700 startovních míst bylo velmi rychle rozebráno, organizátoři jiných závodů mohou jistě závidět…

Princip závodu je přitom velmi banální – co nejvícekrát zdolat nejvyšší horu Beskyd během délky jednoho dne. Trasa okruhu je pevně dána a stačí to jen pořád dokola “točit a točit”. Tato skutečnost sice závodu ubírá navigační náročnost, ale ta je velmi silně vyvážena náročnosti mentální. 11,4 km dlouhý okruh s převýšením 764 m nabídne několik velmi prudkých pasáží, včetně horní částí bývalé severní sjezdovky a dlouhý vyrovnaný seběh do cílového prostoru, který je letos situován v Ostravici mezi hotely Sluníčko a Sepetná.

Velké převýšení, mrazivé počasí, 14 hodin tmy a stále stejná trasa dávají jasně najevo, že ačkoli je závod veden jako Zimní MČR v horském maratonu, více než o běhání půjde o zarputilost, odolnost a vůli pustit se znovu a znovu směrem k vysílači na Lysé hoře.

V minulém roce se právě díky velké vůli, podařilo zvítězit Zbyňku Cyprovi, který se v průběhu závodu nešel ani jednou ohřát a občerstvit na základnu v hotelu Petr Bezruč. O Zbyňkových pocitech si můžete přečíst zde:Rozhovor s vítězem LH24 Zbyňkem Cyprou

Na vítězství bylo loni potřeba 14 okruhů, což v hrubých propočtech dělá úctyhodných 143 km a 10 100 m převýšení.

Čas na trénink se nachýlil ke konci, kdo se stane letošním králem Lysé hory se dozvíme již brzy. Počasí má být mrazivé, máme se na co těšit :)

Webové stránky závodu: www.lh24.czPodobné články
Ultratrail
8. 9. 2020 BESKYDSKÁ SEDMIČKA SE I PŘES MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ POVEDLA!

Česká republika má po uplynulém víkendu úspěšně za sebou jednu z největších sportovních akcí letošního...

Celý článek
Ultratrail
21. 1. 2020 Štverák a Ševčíková králem a královnou Lysé hory 2020!

Extrémní vytrvalostní závod KILPI 24 hodin na Lysé hoře (LH24) s pořadovým číslem 9 je...

Celý článek
Ultratrail
14. 1. 2020 Lysá hora nedá účastníkům LH24 ani metr zadarmo!

Těžký a tvrdý závod čeká letos všechny odvážlivce 9. ročníku extrémního závodu KILPI 24 hodin...

Celý článek