OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ultratrail

24 hodin na Lysé hoře 2013

1. října byla představena podoba druhého ročníku závodu 24 hodin na Lysé hoře. Extrémní zimní akce LH24 se uskuteční o víkendu 26.1. – 27.1.2013. Registrace je otevřena pro jednotlivce i dvojice, tyto základní kategorie jsou dále děleny podle věku (do 20 let, 20-30, 30-40, 40-50, nad 50 let) a pohlaví (muži, ženy, mix).

V letošní zimě bude centrum závodu v Ostravici v RC Sepetná a penzionu Sluníčko. Trasa povede po červené turistické trase až na Lukšinec a poté traverzem na Malchor pod nejprudší místo – severní sjezdovku. Dolů z Lysé hory (1324) se bude sbíhat po červené turistické značce opět na Lukšinec, kde se okruh kříží. Sestup pak povede dále po hřebeni a mírnou oklikou zavede závodníky zpět do prostoru předávky v Ostravici. Odhadovaná délka okruhu je 11,5 km s převýšením 765 metrů.

Jak to dopadlo minulou zimu?

Na startu závodu, který byl v 10:00 od Obecního úřadu v Malenovicích, se sešlo 269 jednotlivců a 133 štafet. Již během prvního okruhu se na špici mezi jednotlivci drželi hlavní favorité závodu – Filip Šilar, Libor Uher, Petr Míl, Zbyněk Cypra či Tomáš Petreček. Ti si během prvních kol drželi čas na jeden okruh cca 1:25. Po 5 kolech se na špici ustálilo pořadí Šilar – Cypra – Míl – Uher, které vydrželo až do půlky závodu. Poté musel po 8 okruzích odstoupit ze zdravotních důvodů (údajně problémy s očima) dosud vedoucí borec Filip Šilar, který pomalu navyšoval náskok na své starší soupeře. Filip se už do závodu bohužel nevrátil, a tak se na první místo vyhoupl Zbyněk Cypra v dresu SK Valašského království. A toto byl zásadní fakt celého maratonu, protože Zbyněk už před sebe až do konce nikoho nepustil. Na druhé místo se pak posunul Petr Míl a na třetí Libor Uher. Také oni již své pozice uhájili. Na dalších místech pak bojovali o Top 5 Pavel Paloncy, Libor Trtek, Zdeněk Šnobel a Honza Kotyk.

Konečné pořadí v závodě jednotlivců:
1. Zbyněk Cypra – 14 okruhů (14x Lysá hora)
2. Petr Míl – 13 okruhů (13x Lysá hora)
3. Libor Uher – 12 okruhů (13x Lysá hora)
4. Jan Kotyk – 12 okruhů (12x Lysá hora)
5. Pavel Paloncy – 11 okruhů (11x Lysá hora)

Registraci a veškeré informace naleznete na oficiálních stránkách závodu www.lh24.czPodobné články
Ultratrail
1. 7. 2018 Na Božím Daru Rock Point – Horskou výzvu ovládl Steklý se Žaloudkem

Boží Dar – Radek Steklý a Jan Žaloudek ovládli druhý závod seriálu Rock Point –...

Celý článek
Ultratrail
28. 6. 2018 Na Božím Daru se jde pro Matěje Židlického

Boží Dar – Tento víkend odstartuje na Božím Daru druhá zastávka Rock Point – Horské...

Celý článek
Ultratrail
25. 6. 2018 Rozhovor s Tomášem Bystřickým o Rock-Point Horské výzvě

Následující dvě zastávky Rock Point – Horské výzvy má pod svojí patronací ambasador Tomáš Bystřický. ...

Celý článek
Vaše Komentáře