OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ostatní

40 tipů pro zimní aktivity ve Švýcarsku. Přehledně na mapě!

Hornaté Švýcarsko zimním radovánkám jen přeje. A nemusí jít jenom o sjezdové lyžování. Vyžití zde najdou i skialpinisti, freerideři, bruslaři i sáňkaři. Všichni od začátečníků po profesionály. Ti, kteří sportu moc neholdují, si jistě užijí termální lázně nebo jedinečný zážitek – nocleh v iglú!

Stáhněte si mapu Zimního Švýcarska, ve které najdete 40 pečlivě vybraných tipů na ty nejlepší zimní radovánky, pro lyžaře i nelyžaře, skialpinisty, freeridery, bruslaře i sáňkaře, lázeňské typy i šílené blázny … prostě pro všechny milovníky zasněžených hor.

5-95-fotky-2-15-6

17 tipů pro sjezdové lyžaře vás zavede do blízké oblasti Samnaun – Scuol, světoznámého Engadinu – Sv. Mořice, do oblasti Lucernu, Zermattu, Davosu, 4 údolí aj. Dozvíte se také, kam jet s dětmi, kde naopak najít nejtěžší sjezdovky nebo jak se pobavit při apres-ski.

Švýcarsko je specialistou na zajištěný volný terén. Kromě 7 klasických a nádherných skialpových túr jako jsou například Jungfrau – Konkordiaplatz, Haute Route nebo sjezd Monte Rosy, najdete i 7 tipů na střediska, v nichž se můžete učit jezdit mimo sjezdovku. Zjistíte také, jak spát v obytných autech, abyste si terény užili levněji.

Švýcarská střediska vždycky myslí na ty, kteří zrovna lyžovat nemohou. Zkuste termální lázně, sáňkařské, sněžnicové, běžkařské nebo dokonce bruslařské trasy. Vrcholem všeho je pak přespání v iglú. Při těchto turistických aktivitách nemusíte zůstávat jen v údolí, jak to bývá běžné u sousedů. Mnoho připravených a kontrolovaných tras vede vysoko v horách s nádhernými výhledy.

mapa-na-ukazku

Všech 40 tipů popsaných v podrobných článcích s fotkami najdete na MojeSvycarsko.comPodobné články
Ostatní
12. 3. 2020 Vláda vyhlásila stav nouze – závodní sezóna je pozastavena

Bohužel, přišlo to rychle a v posledních dnech bylo přijato několik opatření, která organizátorům ani...

Celý článek
Ostatní
8. 10. 2019 SNOW FILM FEST 2019 – parádní filmy ve vašem městě!

Zažij dobrodružství na plátně tvého kina! Jsme dobrodruzi a sportovci, cestujeme do ciziny i po...

Celý článek
Ostatní
20. 7. 2017 Přes Alpy po svých jen s padákem? Stanislav Mayer desátý v extrémním...

Jednatřicet odvážlivců se po dvouleté pauze vydalo na trasu jednoho z nejnáročnějších závodů na světě Red...

Celý článek