OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ultratrail

5 Beskydských vrcholů 2011

Mrazivé počasí přivítalo na startu v Jablunkově závodníky 9.ročníku extrémního závodu 5 Beskydských vrcholů. Úderem dvaadvacáté hodiny vyběhlo 271 dvojic vstříc neznámé trati o délce převyšující 100 km.

Nástupním bodem byl Bahenec, odkud se již závodníci vydali k prvnímu kontrolnímu bodu – Velké Čantoryji. Trasu po hřebeni na česko-polské hranici zvládli nejrychleji Roman Zbranek a Jan Zháňal. Pouhou minutu zde ztrácely týmy Libor a Zebra a GeoTrail.

Přesun na druhý vrchol, Javorový, se stal osudným pro dosud vedoucí tým, který byl nucen závod ze zdravotních důvodů předčasně ukončit. V ten moment se na čelo dostal tým Libora Uhra a Tomáše Petrečka, což bylo pro další průběh zásadní, jelikož tito dva zkušení závodníci už před sebe nikoho nepustili. Jako další pokořili 2BV Honza Kotyk s Miroslav Seidlem a 2 minuty po nich Rostislav Filipec a Zbyněk Cypra. Těsný rozestup si ještě držely dvojce bratrů Šilarů a Jan Martyčák s Pavelem Blablou. Za nimi již vznikala téměř hodinová propast. Vykrystalizovala se tedy pětice favoritů, která až do konce závodu bojovala o medailové příčky.

Třetím vrcholem byl Sulov u Bílého Kříže na česko-slovenských hranicích. Na průběžné druhé místo se probojoval tým Czech Terrex bratří Šilarů před tým SK Valašského království (Filipec, Cypra). Po deváte ráno, kdy na Sulov přicházelo hlavní pole, byli již Libor Uher s Tomášem Petrečkem na předposlední kontrole – Gírové. Čekal na ně poslední vrchol Velký Sošov. Náskok vedoucího dua na další tým (SK Valašského království) byl jen 11 minut, což nenabízelo úplně pohodový finiš… Třetí místo na páté kontrole patřilo dvojci Czech Terrex.

Na základně v Jablunkově se jako první objevili Libor Uher s Tomáše Petrečkem a v krásném čase 15:16 vyhráli 9. ročník jednoho z nejtěžších závodů konaných v ČR.
Druhý tým SK Valašského království (Filipec, Cypra) doběhl pouhých 9 minut za vítězným párem. Bronzovou příčku na poslední chvíli vybojovali s časem 15:50 Jan Kotyk a Miroslav Seidl, kteří na posledním úseku předběhli tým Czech Terrex, přestože na posledním vrcholu ztráceli na třetí místo téměř čtvrt hodiny.

Velmi pikantní byl souboj o nejlepší ženu, protože Magda Horová z týmu Bludné balvany dorazila společně s Vladimírem Horou jen dvě minuty před Luckou Matrkovou a Janem Tojnarem (KRKnula) a obsadila celkové 10 místo.

Celkem 69 týmů zdolalo všech 5BV.

Výsledky:
1. ZEBRA (Libor Uher, Tomáš Petreček) 15:16
2. SK Valašského království (Rostislav Filipec, Zbyněk Cypra) 15:25
3. GeoTrail (Honza Kotyk, Miroslav Seidl) 15:50
4. Czech Terrex (Filip Šilar, Daniel Šilar) 16:18
5. XRNNRS (Jan Martyčák, Pavel Blabla) 17:02

Kompletní výsledky: http://www.5bv.cz/vysledky-listina-2011.aspxPodobné články
Ultratrail
8. 9. 2020 BESKYDSKÁ SEDMIČKA SE I PŘES MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ POVEDLA!

Česká republika má po uplynulém víkendu úspěšně za sebou jednu z největších sportovních akcí letošního...

Celý článek
Ultratrail
21. 1. 2020 Štverák a Ševčíková králem a královnou Lysé hory 2020!

Extrémní vytrvalostní závod KILPI 24 hodin na Lysé hoře (LH24) s pořadovým číslem 9 je...

Celý článek
Ultratrail
14. 1. 2020 Lysá hora nedá účastníkům LH24 ani metr zadarmo!

Těžký a tvrdý závod čeká letos všechny odvážlivce 9. ročníku extrémního závodu KILPI 24 hodin...

Celý článek