OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ultratrail

5 Beskydských vrcholů 2012 – výsledky

O víkendu proběhl jubilejní 10. ročník extrémního orientačního závodu 5 Beskydských vrcholů. Šestisethlavé startovní pole nabité vynikajícími sportovci se vydalo v pátek večer ze základny ve Smilovicích vstříc beskydskému dobrodružství.

Hned na začátek nachystali organizátoři dlouhý přesun na vzdálený vrchol Konečná, který leží na česko-slovenské hranici nad obcí Bílá. Většina účastníků si tak mj. vyšlapala sjezdovku v Řece. Na první kontrole se v nejrychlejším čase objevilo duo Martin Stárek a Tomáš Svoboda, což předznamenalo celý průběh závodu… Za nimi již přiběhla skupinka více týmů (Míra Seidl a Honza Kotyk, Pavel Blabla a Zbyněk Cypra, Marek Navrátil a Jan Zemaník) s odstupem cca 5 minut. Druhým vrcholem byla nedaleká Kozlena, tedy vrchol na gruňském hřebeni. Ve vedení se stále drželo duo TERC Všechovice. Pár minut za nimi se drželi Honza Zemaník s Markem Navrátilem. Dalších deset minut ztráceli dva týmy Adidasu – Michal Čeladník – Filip Šilar a Pavel Blabla – Zbyněk Cypra.

Třetím úkolem pro všechny závodní dvojice bylo zdolání vrcholu Kozubová v blízkosti Dolní Lomné. Zhruba 22 km dlouhý přesun nezměnil vedoucí tým, který naopak navyšoval svůj náskok. Stejně tak druhé místo udržela dvojice Salomon-suunto/OPAVANET.

Předposledním vrcholem byl Muřinkový vrch, který byl opět jen kousek od předchozího kontrolního bodu. První tým se na něj přesunul za hodinu a půl a dále budoval svůj náskok. Důležitým momentem však byla změna na druhé pozici. Pro dvojici Jan Zemaník a Marek Navrátil byl čtvrtý vrchol posledním v závodě. Museli bohužel odstoupit ze zdravotních důvodů. Na stříbrnou pozici se tak posunuli Filip Šilar s Michalem Čeladníkem, těsně následování duem Míra Seidl a Honza Kotyk. Poslední kontrola nebyla nikde jinde než na nejvyšší hoře Beskyd – Lysé hoře. Dlouhý přesun na Lysou horu a dále na základnu do Smilovic už na výsledném pořadí na prvních příčkách nic nezměnil. Vítězy s vynikajícím časem 14:15 se stali Martin Stárek a Tomáš Svoboda. Nejlepším duem v mixech byla dvojice Klára Rampírová a Marek Novotný. Nejlepší dívčí tým byla Petra Bielinová aEliška Čerňanská.

Výsledky:
1. TERC Všechovice (Martin Stárek, Tomáš Svoboda) 14:15
2. Adidas Terex – Continental (Michal Čeladník, Filip Šilar) 15:09
3. Velkej a Malej (Míra Seidl, Honza Kotyk) 15:15

Výsledky MIX:
1. CZECH ADIDAS AR TEAM (Klára Rampírová, Marek Novotný) 18:45
2. XRNNRS (Jan Martyčák, Anna Čajková) 19:43
3. Krknula (Lucie Matrková, Jan Tojnar) 20:09

Výsledky ŽENY:
1. TERC Potkaly se na Slapech (Petra Bielinová, Eliška Čerňanská) 23:23
2. Ježibabí rosol (Eva Zborníková, Lenka Váchová) 24:44
3. Opilý koráb (Zuzana Hendrychová, Kristýna Skalická) 25:34

Kompletní výsledková listina: www.5bv.czPodobné články
Ultratrail
8. 9. 2020 BESKYDSKÁ SEDMIČKA SE I PŘES MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ POVEDLA!

Česká republika má po uplynulém víkendu úspěšně za sebou jednu z největších sportovních akcí letošního...

Celý článek
Ultratrail
21. 1. 2020 Štverák a Ševčíková králem a královnou Lysé hory 2020!

Extrémní vytrvalostní závod KILPI 24 hodin na Lysé hoře (LH24) s pořadovým číslem 9 je...

Celý článek
Ultratrail
14. 1. 2020 Lysá hora nedá účastníkům LH24 ani metr zadarmo!

Těžký a tvrdý závod čeká letos všechny odvážlivce 9. ročníku extrémního závodu KILPI 24 hodin...

Celý článek