OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ultratrail

5 Beskydských vrcholů 2012 – výsledky

O víkendu proběhl jubilejní 10. ročník extrémního orientačního závodu 5 Beskydských vrcholů. Šestisethlavé startovní pole nabité vynikajícími sportovci se vydalo v pátek večer ze základny ve Smilovicích vstříc beskydskému dobrodružství.

Hned na začátek nachystali organizátoři dlouhý přesun na vzdálený vrchol Konečná, který leží na česko-slovenské hranici nad obcí Bílá. Většina účastníků si tak mj. vyšlapala sjezdovku v Řece. Na první kontrole se v nejrychlejším čase objevilo duo Martin Stárek a Tomáš Svoboda, což předznamenalo celý průběh závodu… Za nimi již přiběhla skupinka více týmů (Míra Seidl a Honza Kotyk, Pavel Blabla a Zbyněk Cypra, Marek Navrátil a Jan Zemaník) s odstupem cca 5 minut. Druhým vrcholem byla nedaleká Kozlena, tedy vrchol na gruňském hřebeni. Ve vedení se stále drželo duo TERC Všechovice. Pár minut za nimi se drželi Honza Zemaník s Markem Navrátilem. Dalších deset minut ztráceli dva týmy Adidasu – Michal Čeladník – Filip Šilar a Pavel Blabla – Zbyněk Cypra.

Třetím úkolem pro všechny závodní dvojice bylo zdolání vrcholu Kozubová v blízkosti Dolní Lomné. Zhruba 22 km dlouhý přesun nezměnil vedoucí tým, který naopak navyšoval svůj náskok. Stejně tak druhé místo udržela dvojice Salomon-suunto/OPAVANET.

Předposledním vrcholem byl Muřinkový vrch, který byl opět jen kousek od předchozího kontrolního bodu. První tým se na něj přesunul za hodinu a půl a dále budoval svůj náskok. Důležitým momentem však byla změna na druhé pozici. Pro dvojici Jan Zemaník a Marek Navrátil byl čtvrtý vrchol posledním v závodě. Museli bohužel odstoupit ze zdravotních důvodů. Na stříbrnou pozici se tak posunuli Filip Šilar s Michalem Čeladníkem, těsně následování duem Míra Seidl a Honza Kotyk. Poslední kontrola nebyla nikde jinde než na nejvyšší hoře Beskyd – Lysé hoře. Dlouhý přesun na Lysou horu a dále na základnu do Smilovic už na výsledném pořadí na prvních příčkách nic nezměnil. Vítězy s vynikajícím časem 14:15 se stali Martin Stárek a Tomáš Svoboda. Nejlepším duem v mixech byla dvojice Klára Rampírová a Marek Novotný. Nejlepší dívčí tým byla Petra Bielinová aEliška Čerňanská.

Výsledky:
1. TERC Všechovice (Martin Stárek, Tomáš Svoboda) 14:15
2. Adidas Terex – Continental (Michal Čeladník, Filip Šilar) 15:09
3. Velkej a Malej (Míra Seidl, Honza Kotyk) 15:15

Výsledky MIX:
1. CZECH ADIDAS AR TEAM (Klára Rampírová, Marek Novotný) 18:45
2. XRNNRS (Jan Martyčák, Anna Čajková) 19:43
3. Krknula (Lucie Matrková, Jan Tojnar) 20:09

Výsledky ŽENY:
1. TERC Potkaly se na Slapech (Petra Bielinová, Eliška Čerňanská) 23:23
2. Ježibabí rosol (Eva Zborníková, Lenka Váchová) 24:44
3. Opilý koráb (Zuzana Hendrychová, Kristýna Skalická) 25:34

Kompletní výsledková listina: www.5bv.czPodobné články
Ultratrail
12. 4. 2019 Rock Point – Horská výzva – povídání o nové zastávce na Vysočině

Naživo je to lepší než v televizi, říká autor závodu na Vysočině Nové město na...

Celý článek
Ultratrail
12. 4. 2019 Série CUTT zahajuje 4. ročník jarním závodem v Bílých Karpatech

Série tří závodů Czech Ultra Trail Tour (CUTT) se na domácím ultratrailovém písečku nenápadně etablovala...

Celý článek
Ultratrail
30. 3. 2019 Za měsíc startuje Horská výzva poprvé na Vysočině

Přesně měsíc zbývá do startu 9. ročníku Rock Point – Horské výzvy. Oblíbený seriál horských...

Celý článek
Vaše Komentáře