OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT

Koutyman 2016

17. 9. 2016 Survival 02Náročnost

Extrémní duathlon letos opět zařazen do seriálu ČP.

Závod v areálu Kouty nabízí využití potenciálu nádherného a ryze horského prostředí v okolí přečerpávací elektrárny Dlouhé Stráně se zázemím areálu, včetně velmi atraktivních tras na horská kola i běh. Účastníci tohoto závodu dostanou jedinečnou příležitost závodit v nadmořské výšce 1 300 m s převýšením 2 620 m.
Trasa závodu začíná krátkým výběhem z Kouteckého náměstí v nadmořské výšce 560 m. n. m. okolím dolní stanice lanovky a po členitém běhu v terénu končí rovinatějším úsekem zpět na náměstí areálu. Cyklistická část se rozjíždí po krátké jízdě v terénu dlouhým výjezdem po asfaltové silnici, kolem spodní nádrže, až na horní nádrž Dlouhé Stráně do výšky 1300 m. n. m., potom následuje jízda lehčím terénem kolem celého masivu Mravenečníku a na závěr je divácky atraktivní výjezd sjezdovky, po kterém následuje velmi zajímavý sjezd po lehčích trasách Kouteckého Bikeparku, až na náměstí areálu. Bikepark Kouty hostil již několik závodů horských kol, za zmínku stojí – seriál Kolo pro život, Enduro race, Mistrovství ČR v DH, Český pohár v DH, Moravsko-Slovenský pohár, závod Českého poháru Cross country a další. Odtud se závodníci vydají na poslední úsek s náročnějším výběhem v okolí lyžařského střediska a přilehlých sjezdovek přes horní stanici lanovky, která končí ve výšce 1100 m n. m. na vyhlídce naučné stezky Rysí skála na Medvědí hoře. Poté se trasa vrací lesními chodníky a sjezdovkami zpět do cíle na náměstí.
Koutyman je určený pro všechny výkonnostní skupiny a závodit se bude v jednotlivých kategoriích i štafetách. Sportovní osobností závodu bude desetinásobný mistr ČR v dlouhém triatlonu a několikanásobný účastník Havajského Ironmana Petr Vabroušek.

Webové stránky závodu
Rejhotice 124, 788 11 Loučná nad Desnou, Czech Republic


Související články
Podobné závody
MTB
5. 11. 2016 Cyklon 16 Zobrazit
Survival
1. 10. 2016 Bobr Cup 2016
ČAES
Zobrazit
Survival
17. 09. 2016 Katusha 2016
ČAES
Zobrazit